Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="282074"]
Развитие

Бажаєте дізнатися, який зріст буде у вашої дитини: 5 дієвих формул

0
Ось він лежить у ліжечку, зовсім ще крихітка, але так цікаво. Яким цей малюк виросте? Виявляється, існують формули, за допомогою яких

Ось він лежить у ліжечку, зовсім ще крихітка, але так цікаво. Яким цей малюк виросте? Виявляється, існують формули, за допомогою яких можна визначити майбутній зріст дитини.

який зріст буде у вашої дитини: 5 дієвих формул

Джерело: Shutterstock

Наскільки точні ці формули сказати складно, особливо якщо враховувати, що на зріст дитини впливає безліч чинників – це харчування, розвиток, ​​фізична активність. Навіть те, чиї гени виявляться домінантними – мамині чи татові, а можливо ті, що транзитом передалися від бабусі та дідуся.

Ставитися до таких підрахунків особливо серйозно, мабуть, не варто, однак, у багатьох значення збігаються – можна спробувати прорахувати свій ріст чи ріст чоловіка, зіставивши з ростом батьків.

ФОРМУЛА №1

Виміряйте свій зріст та зріст батька малюка, складіть отримані значення в сантиметрах, потім перейдіть до обчислень залежно від статі дитини.


 • Обчислюємо майбутній зріст хлопчика (ЗХ): суму зросту мами та тата (МТ) помножте на коефіцієнт 0,54. Від того, що вийшло в результаті, відніміть 4,5 см. Формула обчислення: ЗХ = МТ * 0,54 — 4,5.
 • Майбутній зріст дівчинки рахуємо так: суму зросту мами та тата (МП) помножте на коефіцієнт 0,51. Від того, що вийшло в результаті, відніміть 7,5 см. Формула обчислення: ЗД = МТ * 0,51 — 7,5.
який зріст буде у вашої дитини: 5 дієвих формул

Джерело: Fotolia

ФОРМУЛА №2

 • Зріст хлопчика, коли він стане дорослим, складе: сума зросту тата та мами в сантиметрах потрібно розділити навпіл і додати коефіцієнт 6,4 Формула: ЗХ (зріст хлопчика) = МТ (зріст мами + зріст тата): 2 + 6,4.
 • Зріст майбутньої жінки обчислюємо так: суму зросту батьків ділимо навпіл і забираємо коефіцієнт 6,4. Формула виглядає так: ЗД (зріст дівчинки) = МТ (зріст мами + зріст тата): 2 — 6,4.

ФОРМУЛА №3

Автором цієї формули вважається чеський педіатр В. Каркус.

 • Передбачуваний зріст хлопчика обчислюємо так: суму зросту мами та тата множимо на 1,08, отриманий результат ділимо навпіл: ЗХ(зріст хлопчика) = МТ (зріст мами + зріст тата): 2.
 • Наскільки виросте дочка рахуємо інакше: зріст тата в сантиметрах множимо на коефіцієнт 0,923, додаємо зріст мами і ділимо суму навпіл. Формула виглядає так: ЗД (зріст дівчинки) = (ЗТ (зріст тата) * 0,923 + ЗМ (зріст мами)): 2.
який зріст буде у вашої дитини: 5 дієвих формул

Джерело: Shutterstock

ФОРМУЛА №4

Ця формула припускає похибку ±8 см.

 • Зріст хлопчика рахуємо так: до суми зросту мами та тата в сантиметрах додаємо 12,5, результат ділимо навпіл і враховуємо похибку ±8 см. Формула: ЗХ (зріст хлопчика) = МТ (зріст мами + зріст тата + 12,5): 2 ±8.
 • Зріст дівчинки обчислюємо за іншою формулою: від суми зросту мами та тата в сантиметрах віднімаємо 12,5, результат ділимо навпіл і знову враховуємо похибку ±8 см. Формула: ЗД (зріст дівчинки) = МТ (зріст мами + зріст тата — 12,5): 2 ±8.

Автори цієї формули не ставили перед собою завдання дізнатися остаточний зріст дитини, а швидше припустити її можливий максимальний та мінімальний зріст відповідно до зросту батьків.

ФОРМУЛА №5

Тут зріст батьків не враховується, але обчислення проводять після того, як дитині виповниться рік.

 • Наскільки виросте хлопчик дізнаємось, додавши 1 метр до зросту малюка у рік: ЗХ (зріст хлопчика) = зріст малюка в 1 рік + 100 см.
 • Дівчинка буде трохи нижчою, судячи з цих розрахунків: до зросту дівчинки в рік додаємо 100 см і забираємо 5 см. ЗД (зріст дівчинки) = зріст дочки в 1 рік + 100 см – 5 см.
сім'я

Джерело: Fotolia

ЩО ВПЛИВАЄ НА ЗРІСТ ДИТИНИ

Можливо, у цих обчисленнях і є якийсь сенс, але важливо розуміти, що на те, якого зросту буде дитина впливає не лише спадковість, але її власний гормональний фон – так для зросту кісток необхідний гормон соматотропін, який виробляє гіпофіз, а отже, дуже важливе здоров’я ендокринної системи малюка. Крім того, на вироблення соматотропіну впливає те, наскільки повноцінний сон у малюка, адже цей гормон найактивніше виробляється саме під час нічного сну.

Дуже важливо і те, наскільки повноцінне харчування отримує малюк — білок, що відповідає віку, кальцій, вітамін Д, все це може позначитися на зрості дитини

Деякі види спорту допомагають збільшити зріст, а надмірні і за віком навантаження можуть його уповільнити.

Кожна дитина росте в індивідуальному темпі, але зростання кісток можливе лише до певного віку, поки не закриються зони зростання: розташовані в області суглобів, як правило, повне закриття відбувається до 25 років, але можливі варіанти.

Нехай кожен день життя вашої дитини буде наповнений радістю, любов’ю та безмежними можливостями для росту та розвитку.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты