Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="275668"]
Здоровье

Кров з носа у дитини: як правильно діяти?

0
Носові кровотечі трапляються у багатьох малюків — батькам потрібно правильно відреагувати і надати першу допомогу. Викли

Носові кровотечі трапляються у багатьох малюків — батькам потрібно правильно відреагувати і надати першу допомогу.

Кров з носа у дитини

Джерело: Shutterstock

Викликати носову кровотечу може безліч факторів, адже слизова носа дуже ніжна і вразлива: малюк впав, копирсався в носі, а влітку це зазвичай відбувається через перегрів. Невеликі поодинокі кровотечі з носа не становлять небезпеки для здоров’я, але батькам потрібно знати, як поводитися, якщо у дитини пішла носом кров.

ПРИ НОСОВИХ КРОВОТЕЧАХ ЗБЕРІГАЙТЕ СПОКІЙ

Помітивши, що у дитини пішла носом кров, перш за все не панікуйте самі! Ця ситуація і так не з приємних, а побачивши, що батьки налякані, дитина злякається ще більше і ситуація погіршиться. Дійте чітко і спокійно, не охайте. Насамперед постарайтеся заспокоїтися самі і заспокоїти малюка, наприклад такою фразою «Не переживай. Це не страшно. Так буває з усіма. Це зараз пройде — я тобі допоможу».


 Кров з носа у дитини

Джерело: Shutterstock

ПЕРША ДОПОМОГА

1. Посадіть дитину, а не укладайте її на спину — інакше кров буде стікати по задній стінці горлянки. Це, по-перше, може створити ілюзію, що все пройшло. По-друге, може викликати блювоту у дитини. У положенні сидячи, кров витече з носика природним чином.

2. Попросіть дитину висякатися — тільки дуже обережно! Згустки крові не дають слизовій скоротитися, підтримуючи кровотечу.

3. Прикладіть на перенісся дитині щось прохолодне. Якщо ви вдома — лід з морозильної камери (тільки через серветку!), пляшку з кефіром з холодильника і т. Д. Якщо ви на прогулянці — ключі, телефон, змочений у воді носовичок.

 Кров з носа у дитини

Джерело: Shutterstock

4. Згорніть турунду з марлі чи вати, змочіть в 3%-ому розчині перекису водню і введіть в передній відділ носа в ту ніздрю, звідки пішла кров, великим пальцем затисніть іншу ніздрю. Якщо кровотеча з обох ніздрів, введіть турунди в обидві. Якщо ви не вдома, як турунди можна використовувати згорнутий в джгут носовичок.

5. Якщо кровотеча сталася вдома, закапайте в носик будь-які краплі від нежитю.

Зазвичай кровотеча проходить швидко і дитина вже готова до нових пригод. Попросіть її посидіти поруч з вами, включите мультики, почитайте книгу, перші півг одини, так точно, дитина не повинна бігати і стрибати, їй потрібен спокій.

 Кров з носа у дитини

Джерело: Shutterstock

КОЛИ ПОТРІБНА ДОПОМОГА ЛІКАРЯ

  • Якщо кровотеча не зупиняється, терміново в лікарню!
  • Якщо кровотеча викликана чужорідним тілом, яке малюк засунув в носик, не намагайтеся дістати його самі: воно може зміститися і потрапити в гортань, викликавши задуху. Терміново викликайте «швидку допомогу»!
  • Якщо кровотечі повторюються часто, обов’язково проконсультуйтеся у педіатра. Доктор направить вас здати аналізи для з’ясування причин частих кровотеч з носа.

ПРОФІЛАКТИКА НОСОВОЇ КРОВОТЕЧІ

• Панамка або косинка — будь-який головний убір послужить профілактикою таких станів.
• Прослідкуйте, щоб малюк грав в тіні, а в найспекотніші години виведіть дитину в прохолоду.
• Не дозволяйте дитині колупати в носі! Спека висушує ніжну слизову, під якою дуже близько до поверхні розташована мережа судин.
• Не випускайте малюка з поля зору: кровотечі часто трапляються при падінні під час рухливих ігор або з висоти.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты