Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="227990"]
Здоровье

6 небезпечних симптомів у дитини, при яких потрібно викликати «швидку»

0
Щоб вчасно вжити заходів і не піддавати життя дитини небезпеці, важливо знати, при яких станах їй потрібна невідкладна медична доп�

Щоб вчасно вжити заходів і не піддавати життя дитини небезпеці, важливо знати, при яких станах їй потрібна невідкладна медична допомога.

дитина захворіла, температура у дитини, блювота у дитини, судоми у дитини

Джерело: Shutterstock

Малюк прихворів … Іноді це звичайна застуда, з лікуванням якої батьки цілком справляються самі після консультації з лікарем. Але бувають ситуації, коли лікарська допомога потрібна негайно. Які ж найважливіші симптоми, які свідчать про те, що потрібно терміново викликати лікаря або навіть «швидку допомогу»?

ЗОНА ОСОБЛИВОЇ УВАГИ

Потрібно бути гранично уважним до стану дитини, якщо спостерігаються такі симптоми:


  • підвищена температура;
  • порушення свідомості;
  • судоми;
  • зміна кольору шкіри — виражена блідість, сірий або синюшний колір шкіри;
  • проблеми з диханням;
  • блювота і / або діарея;
  • біль в животі.
дитина захворіла, температура у дитини, блювота у дитини, судоми у дитини

Джерело: Fotolia

Температура

Підвищеною температурою в усьому світі вважається 38 ° С у немовлят і 38,5 ° С — у дітей старше 1 року. До цих показників турбуватися і панікувати не варто.

Коли потрібно викликати «швидку допомогу»? Якщо підвищення температури у дитини супроводжується порушенням дихання, а також вираженим головним болем і/або блювотою. Безумовним приводом для дзвінка в «швидку» є температура 38 ° С і вище у малюка молодше 60 днів від народження, а також температура, яка не знижується протягом години після прийому жарознижуючого препарату.

дитина захворіла, температура у дитини, блювота у дитини, судоми у дитини

Джерело: Fotolia

Порушення свідомості

Негайно викликайте лікаря, якщо у дитини спостерігається загальмованість або повна відсутність реакції на зовнішні подразники, особливо якщо це супроводжується підвищеною температурою і/або іншими симптомами.

Судоми

Невідкладна медична допомога потрібна і в разі судом — мимовільних скорочень, посмикувань окремих груп м’язів або всього тіла.

Проблеми з диханням

Якщо частота дихання малюка менше або дорівнює 40-60 вдихам-видихам в хвилину, колір шкіри змінений, подих утруднено, він не може говорити, спостерігається осиплість або повна відсутність голосу — це ознака невідкладного стану. Найчастіше проблеми з диханням пов’язані з певними захворюваннями — пневмонія, обструктивний ларингіт/круп, бронхіоліт, бронхіт.

Але іноді причиною є попадання сторонніх предметів в дихальні шляхи. У цьому випадку проблеми з диханням виникають раптово, і батьки говорять про те, що, мовляв, ось тільки що малюк грав з іграшками і раптом став кашляти і задихатися. Не втрачайте часу — терміново викликайте «швидку допомогу»!

дитина захворіла, температура у дитини, блювота у дитини, судоми у дитини

Джерело: Shutterstock

Блювота і/або діарея

Ці стани можуть призвести до дегідратації (зневоднення). Щоденна витрата рідини у дитини становить приблизно 10-15% маси тіла, у той час як у дорослих — всього 2-4%. На що слід звернути увагу: на наявність слизу, частоту сечовипускання, сухість слизових, порушення /пригнічення свідомості, наявність домішок крові в блювотних масах або калі.

Найчастіше блювоту і діарею викликають кишкові інфекції. Їх досить багато, але основними є вірусні кишкові інфекції: рота-, адено-, астро-, норовіруси. До консультації з лікарем прийміть невідкладні заходи самостійно. Перш за все це оральна регідратація, або просто відпаювання: 1-2 ч. ложки будь-якої рідини (краще використовувати спеціальні розчини для регідратації) кожні 5-10 хвилин. Навіть якщо дитина знову вирвала, припиняти регідратацію не варто. Зачекайте 5-10 хвилин після блювоти і знову продовжуйте відпаювати.

Біль в животі

Будь-який гострий біль в животі, що тривалий час зберігається (особливо якщо він супроводжується підвищенням температури тіла, блювотою, є підозра на можливу травму живота) є приводом терміново звернутися до лікаря!


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты