Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279289"]
Воспитание

Як допомогти підлітку справитися з невпевненістю: поради для батьків

0
Впевненість у собі необхідна будь-якій людині у будь-якому віці. Але найбільше потребують її підлітки. Бути підлітком означає з

Впевненість у собі необхідна будь-якій людині у будь-якому віці. Але найбільше потребують її підлітки.

підліток Як допомогти підлітку справитися з невпевненістю

Джерело: Freepik

Бути підлітком означає змінюватися. Кожен тинейджер помічає зміни у своїх думках, характері, емоціях та поведінці. Відкриваються нові можливості, відносини з оточенням стають глибшими та складнішими. Через все це багато хто з підлітків починає оцінювати себе інакше, нерідко приходячи до висновку, що з якоїсь причини він чи вона гірші за інших. В результаті чого їх охоплюють депресивні переживання, тривожність, стрес та страх. Щоб покращити стан дитини, потрібно усунути причину проблем – підняти самооцінку.

Пам’ятайте: те, якою ви зробите дитину сьогодні, вплине на перебіг її подальшого життя. Тому вкрай важливо розвивати в неї самоповагу та адекватну самооцінку.

Як зрозуміти, що підліток невпевнений у собі?

Низька самооцінка у підлітка може проявлятися в різних ознаках:


 • самокритика і незадоволеність собою досягають високого рівня, критика зі сторони сприймається дуже негативно;
 • відчуття неповноцінності та низької цінності;
 • страх провалу і невпевненість у власних можливостях;
 • негативне ставлення до себе і свого зовнішнього вигляду;
 • труднощі у встановленні та підтриманні здорових соціальних відносин;
 • перфекціонізм і бажання бути ідеальним.
підліток Як допомогти підлітку справитися з невпевненістю

Джерело: Freepik

Що може формувати занижену самооцінку дитини?

Занижена самооцінка підлітка може формуватися через різні фактори та обставини. Ось кілька з них:

 • гіперопіка або постійна критика від батьків (занадто вимогливі або занадто пильні батьки рано чи пізно підірвуть впевненість дитини);
 • стресові події в житті;
 • низька повага до дитини серед її друзів та однолітків;
 • слабкі досягнення у школі та негативне ставлення вчителів;
 • зовнішність дитини відрізняється від її однолітків (хвороба, неохайний вигляд, зайва вага…).

Важливо вчасно розпізнати проблему низької самооцінки. Якщо її ігнорувати та не намагатися вирішити, дитина може втратити можливість розвинути свій творчий потенціал, самостійно приймати рішення та взагалі бути щасливою.

Інструменти, які додадуть міцності самооцінці підлітка

Уникайте порівняння своєї дитини з іншими. По-перше, це може призвести до ворожнечі відносно особи, з якою її постійно порівнюють. По-друге, ці порівняння можуть збити з пантелику і не надихати на покращення. Зазвичай вони просто викликають бажання робити все навпаки.

Беззастережно любіть своїх дітей та довіряйте їм. Підлітки мають розуміти, що у них за спиною є той, хто їх підтримає. Не зробить за них, а саме підтримає, допоможе, підкаже (а десь і покритикує).

підліток, дівчина Як допомогти підлітку справитися з невпевненістю

Джерело: Freepik

Спонукайте до участі в шкільних подіях та презентаціях, шкільне оточення відіграє важливу роль у розвитку самооцінки тинейджера. Підлітки бажають відчувати себе цінними не лише для своєї сім’ї, а й для суспільства загалом. Один зі способів досягти цієї мети — це можливість мати важливі та корисні соціальні обов’язки. Підтримка вчителів, позитивна зворотна інформація і можливість досягнення успіхів сприяють підвищенню самооцінки. Участь у шкільних презентаціях та концертах, представлення рефератів, відповіді біля дошки допомагають розвивати вольові якості у підлітковому віці.

Якщо ви шукаєте школу де відношення з дітьми будуються на рівних, кожен має право висловити свою думку та внести пропозиції. Ми радимо вам звернути свою увагу на Alterra School. Ця школа відома своїми принципами навчання: свобода, екологічне оточення навчання та практичність. У звичайній школі діти відмовляються вчити уроки, тому що «їм це ніколи не знадобиться». В Alterra School з самого початку в предмети закладена практична складова, яка перетворює уроки в корисні заняття на кожен день.

Залишити заявку на безкоштовний пробний день ви зможете на сайті школи.

Не загрожуйте покаранням за погані оцінки чи поведінку, інакше підлітку доведеться брехати та викручуватися, а це не додасть впевненості у собі.

підліток Як допомогти підлітку справитися з невпевненістю

Джерело: Freepik

Діліться своїми проблемами. Так ваш син чи дочка зрозуміє, що життя – не вічне свято, навчиться адекватно сприймати удачі та поразки, спираючись на ваш досвід.

Не критикуйте за помилки. Демонструйте, що помилятися — це природно. Страх перед помилками призводить лише до втрати віри в себе та відсутності бажання діяти.

Хваліть навіть за малі досягнення. Підлітку важливо відчувати підтримку близької людини, визнання у родині. Подібне ставлення посіє насіння впевненості у дитині, її погляд на світ перестане бути категоричним. Вона зможе розпізнати свої таланти та вміння, пишатиметься ними, прагнутиме більшого.

Дайте більше свободи, завантажуйте сімейними справами нарівні з усіма, а не захищайте від обов’язків, як маленьких діточок.

Показуйте позитивний приклад. Батьки служать найяскравішим прикладом для дитини, що запам’ятовується, тому в будь-якій проблемній ситуації потрібно починати з себе. Якщо ви впевнені у собі й транслюєте у світ позитивний досвід взаємин, дитина перейматиме у вас звички впевненої людини. Їй буде простіше розвивати у собі дорослу особистість із власними переконаннями та оптимістичним мисленням.

підліток Як допомогти підлітку справитися з невпевненістю

Джерело: Freepik

Навчіть дитину проявляти стійкість і вміти відмовляти. Правильні дії в конфліктній ситуації допомагають відстоювати особисті межі.

Заохочуйте захоплення та інтереси підлітка. Перехідний вік — період крайнощів, безлічі захоплень, внутрішніх метань та пошуку себе. Підтримуйте вашу дитину у відвідуванні гуртків та секцій. Займаючись спортом або мистецтвом, вона може виражати себе. У неї з’являється ще одна сфера, де вона може досягти успіху і, отже, зміцнити самооцінку. Крім того, це можливість спілкуватися. Важливо, щоб підліток займався тим, що йому дійсно подобається.

Підліток – як ніжна квітка, його самооцінка вимагає регулярного «поливу» прийняттям та розумінням. Транслюйте дітям, що вони чудові, і ви в них вірите, і тоді все вийде!


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты