Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="279143"]
Здоровье семьи

Як уберегтися від сальмонельозу: рекомендації від МОЗ

0
Міністерство охорони здоров'я надало наступні поради щодо запобігання зараженню сальмонельозом. Сальмонели - це б�

Міністерство охорони здоров’я надало наступні поради щодо запобігання зараженню сальмонельозом.

Як уберегтися від сальмонельозу: рекомендації від МОЗ

Джерело: instagram @fitnec_deti_nsk

Сальмонели — це бактерії, які можуть спричиняти кишкові інфекції, такі як сальмонельоз і черевний тиф. Ці бактерії мешкають у кишковому тракті як у тварин, так і у людей, і вони можуть поширюватися через фекалії, тобто через викиди, які потрапляють у навколишнє середовище через ґрунт, водойми, їжу або будь-які інші забруднені поверхні.

Симптоми сальмонельозу включають діарею, біль у животі та підвищену температуру тіла. У деяких випадках сальмонельоз може протікати без видимих симптомів. Перші ознаки інфекції зазвичай з’являються протягом трьох днів після зараження і можуть тривати до тижня. Проте у деяких випадках сальмонельоз може призвести до серйозних ускладнень, таких як реактивний артрит, який може тривати місяцями. Деякі люди можуть страждати від діареї протягом кількох місяців після одужання.

Якщо ви чи ваша дитина маєте симптоми кишкової інфекції, важливо повідомити про це вашому лікарю. Лікар надасть вам відповідні рекомендації, які можуть включати прийом антибіотиків, проведення аналізів або просто запобігання зневодненню, оскільки легкі форми сальмонельозу можуть минути без лікування. Якщо зараження відбулося в межах дитячого табору, школи, садочка, військової частини чи лікарні, важливо також повідомити про це лікарю закладу з метою швидкого припинення поширення інфекції.


Як уберегтися від сальмонельозу: рекомендації від МОЗ

Джерело: freepik

Сальмонелі можуть заражати людей через різні джерела, включаючи:

  • їжу тваринного походження, таку як яловичина, курятина, непастеризоване молоко та яйця;
  • брудні чи помиті зараженою водою овочі та фрукти;
  • їжу, якої торкалася брудними руками заражена людина;
  • контакт зі свійськими та дикими тваринами, фекаліями тварин або землею, якою тварини гуляють;
  • контакт із забрудненими поверхнями, за яким йде торкання обличчя чи їжі;
  • недотримання правил гігієни після відвідування туалету або зміни підгузків;
  • вживання непастеризованого молока чи забрудненої води.

Отже, ризик зараження сальмонелами великий і можливий практично в будь-якому місці, особливо в дитячих їдальнях, чи за умов затоплення і браку води. Для того щоб уберегтися від інфекції, потрібно дотримуватися низки правил.

Як уберегтися від сальмонельозу: рекомендації від МОЗ


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UAПонравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты