Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278319"]
Женское здоровье

Основні питання про мамографію: що це таке, коли та де робити?

0
Мамографія є важливим методом діагностики захворювань молочної залози, який може допомогти виявити рак та інші патології на ранні

Мамографія є важливим методом діагностики захворювань молочної залози, який може допомогти виявити рак та інші патології на ранній стадії. Проте, в багатьох жінок досі виникають питання стосовно цього виду обстеження. Отже, в цій статті ми відповімо на деякі з найбільш поширених питань про мамографію.

Мамографія

Джерело: Freepik

Коли і в яких випадках потрібно робити мамографію?

Цей вид діагностики рекомендується проводити з профілактичною метою щорічно для всіх жінок, які досягли 40-річного віку. Однак, якщо є особливі фактори ризику, наприклад, такі як сімейна історія раку молочної залози, то мамографія може бути рекомендована раніше.

У будь-якому віці жінки повинні бути уважні до змін у молочних залозах та звертатися до лікаря, якщо вони помічають наявність вузлів, патологічні виділення або інші незвичайні симптоми. В таких випадках, лікар може порадити провести додаткове обстеження, включаючи мамографію.

Чи є мамографія безпечною процедурою?

Так, мамографія є безпечною процедурою, при якій використовуються дуже малі дози рентгенівського випромінювання. Ризик від цього виду обстеження дуже низький, а переваги для діагностики та раннього виявлення патологій молочної залози великі. Проте, як і будь-яку медичну процедуру, мамографію слід проводити тільки за показаннями лікаря у спеціалізованому мамологічному центрі.


Які побічні ефекти можуть виникнути після мамографії?

Зазвичай після проведення мамографії не виникає жодних побічних ефектів або комплікацій.

Однак, деякі жінки можуть відчувати дискомфорт під час процедури, особливо якщо груди щільні або чутливі. Цей дискомфорт може бути подібним до тиску або стиску грудей, але зазвичай він тимчасовий і зникає після завершення процедури.

Мамографія

Джерело: Freepik99

Мамографія при грудному вигодовуванні: так чи ні?

Мамографія є безпечною процедурою для жінок, які годують грудьми. Вона не впливає на лактацію. Якщо вам потрібно зробити мамографію і ви годуєте грудьми, просто проінформуйте про це вашого лікаря.

Чи можна робити мамографію при наявності грудних імплантів?

Мамографія не заборонена для жінок з імплантованими молочними залозами, але може потребувати більше уваги та експертизи. Проте, сучасні технології мамографії дозволяють отримувати якісні дані, які є ефективними для виявлення різних патологій навіть у жінок з імплантами. Обов’язково повідомте про наявність імплантів лікаря-мамолога, який буде проводити процедуру.

Де можна зробити мамографію?

Цю процедуру можна зробити в багатьох медичних закладах, таких як клініки й лікарні. Зазвичай її проводять в спеціалізованих мамологічних центрах, один з найкращих у Києві — https://mammologycenter.com.ua/. Для того, щоб зробити мамографію, необхідно мати направлення від лікаря-мамолога або іншого лікаря, який рекомендує провести діагностику.

Не слід забувати, що раннє виявлення захворювань може зберегти життя та здоров’я, тому рекомендується регулярно проходити мамографію відповідно до віку та ризиків. Бажаємо вам здоров’я!


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UA

Статьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты