Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="245859"]
Женское здоровье

6 травня — Всесвітній день психічного здоров’я матерів

0
6 травня відзначатиметься Всесвітній день психічного здоров'я матерів, що проводиться з метою привернення уваги до проблем емоцій�

6 травня відзначатиметься Всесвітній день психічного здоров’я матерів, що проводиться з метою привернення уваги до проблем емоційного стану жінок під час вагітності і після пологів. Благодійний фонд «280 днів» приєднується до цієї глобальної ініціативи, щоб підвищувати обізнаність з питань психічного здоров’я матерів та робити доступнішою психологічну підтримку для вагітних жінок в Україні.

Всесвітній день психічного здоров'я матерів

Джерело: Shutterstock

Чому психічне здоров’я вагітних жінок та матерів має стати пріоритетом: 

  • У багатьох країнах світу у 1 з 5 жінок розвивається психічний розлад під час вагітності або протягом першого року після пологів.
  • 75% з цих жінок не проходять діагностику та не отримують адекватної підтримки.
  • Високий рівень стресу може викликати підвищення тиску чи серцеві захворювання та призвести до передчасних пологів (за даними організації March of Dimes).
  • Самогубство належить до однієї з найбільш розповсюджених причин жіночої смертності під час вагітності чи невдовзі після пологів (за даними організації Maternal Mental Health Alliance).

Зміни в житті, які переживають жінки під час вагітності або відразу після пологів, роблять їх більш вразливими до психічних захворювань. Депресивний розлад може негативно вплинути безпосередньо на плід або на малюка, з довготривалими фізичними, когнітивними та емоційними наслідками. Тому надання своєчасної психологічної допомоги жінкам та їх родинам на етапі планування, перебігу вагітності та післяпологовому періоді є невід’ємною частиною якісної медичної допомоги.

Олена Мельникова, практичний психолог Перинатального центру ПОКЛ ім. М.В. Скліфосовського


Увага до психічного здоров’я вагітних та матерів забезпечує необхідну підтримку для того, щоб жінка змогла віднайти ресурс та посилити власні можливості. Вчасно надана психологічна допомога може підвищити стійкість до складних життєвих обставин і допомогти оптимально виховувати своїх дітей.

Всесвітній день психічного здоров'я матерів

Турбота про матерів — це позитивне втручання в довгостроковий соціальний розвиток

Саме тому один із пріоритетних напрямків діяльності Благодійного фонду «280 днів» — робити доступнішою належну психологічну підтримку для вагітних жінок та родин, які тільки планують вагітність.

Ми впевнені, що лише об’єднавши зусилля громадськості, ЗМІ, держави, бізнесу та організацій, які займаються питаннями психологічної підтримки вагітних жінок, матерів та батьків, ми зможемо досягти більш швидкого прогресу у запровадженні такої обов’язкової підтримки на державному рівні. Кожна жінка, незалежно від своїх фінансових можливостей, повинна мати доступ до якісної та своєчасної перинатальної психологічної допомоги

Алеся Азарова, засновниця Благодійного фонду “280 днів

Як ви можете приєднатися до відзначення Всесвітнього дня психічного здоров’я матерів:

  1. Поширити інформацію про цей День, використовуючи інфографіку, яку ми переклали українською мовою (файл у додатку).
  2. Підписати петицію до Всесвітньої організації охорони здоров’я із закликом до визнання цього Дня на міжнародному рівні та відзначення його щорічно в першу середу травня, та запросити ваших друзів зробити те саме. Посилання тут 

За додатковою інформацією звертайтеся до Алесі Азарової,

телефон 063-258-70-18, e-mail [email protected]


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал


Сервис DOC.UA

Статьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты