Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="207790"]
Досуг

Стрітення Господнє: що можна, а що заборонено робити в цей день

0
Одне з дванадесятих свят християнства Стрітення Господнє православні та українські греко-католики відмічають 2 лютого. Як і у �

Одне з дванадесятих свят християнства Стрітення Господнє православні та українські греко-католики відмічають 2 лютого.

свічка, свічки Стрітення Господнє: що можна, а що заборонено робити в цей день

Джерело: freepik

Як і у будь-яке релігійне свято, на Стрітення Господнє існує низка заборон та рекомендацій. При цьому, вони існують як у церковних правилах, так і в народних традиціях.

Що не можна робити на Стрітення за церковними правилами

 • Традиційно, як майже на кожне велике свято, пов’язане за життям чи смертю Христа, на Стрітення забороняється виконувати важку роботу, особливо прибирати, прати, шити та працювати на городі.
 • Заборонено в день Принесення в Храм, це друга назва Стрітення, сваритись, бруднословити и взагалі лаятись будь з ким. В тому числі карати дітей.
 • Не рекомендує церква на Стрітення митися. Проте, в наші дні ця заборона втратила сенс, а річ у тому, що нашим данім пращурам, для того, щоб вимитися в лазні, треба було добре попрацювати – наносити води, нарубати дрова, розпалити піч та інше.
 • Не можна пропускати церковну службу, бо на Стрітення обов’язково освячують церковні свічки, які після служби роздають парафіянам. Вважається, що стрітенські свічки мають особливу силу, їх зберігають цілий рік і запалюють в особливих випадках.
 • В день Стрітення Господнього 2 лютого в церквах не благословляють весілля і не проводять вінчання.
свічки Стрітення Господнє: що можна, а що заборонено робити в цей день

Джерело: freepik

Що не можна робити на Стрітення – народні заборони

За народними традиціями суворої заборони працювати на Стрітення немає, але все ж таки наші пращури намагались в день зустрічі зими з весною працювати менше. Тим більше саме 2 лютого здавна проводили фестивалі, присвячені Сонцю, під назвою Громниці.

 • В середині лютого, на свято Стрітення Господнього, яким завершуються і Різдвяні святки, не рекомендується планувати подорожі, особливо дальні.
 • Не можна переїжджати та перевозити на нове місце свої речі, навіть у гості ходити не варто.
 • На Стрітення не можна класти гаманець та гроші на стіл — бо гроші в домі не заведуться.

Що можна і треба робити на Стрітення

 1. По-перше, звичайно, всією родиною необхідно сходити до церкви, послухати святкове богослужіння і принести додому освячені свічки та воду.
 2. Принісши додому свічки з церкви, треба запалити одну і прочитати молитву. Решта свічок, як і освячену воду, необхідно сховати і використовувати тільки за необхідністю.
 3. У народній традиції на Стрітення заведено накривати стіл та обов’язково готувати млинці, що символізують Бога-Сонця Ярило. Церква нічого проти цього ритуалу не має, хоча обов’язковим не вважає.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Метки:
стрітення
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты