Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="281033"]
Материалы на украинском языке

Знання про ВІЛ рятують життя: українські зірки спорту, шоубізнесу та моди розповіли про власний досвід тестування на ВІЛ

0
1 грудня, у Всесвітній день боротьби з ВІЛ,  найбільша пацієнтська організація БО «100% Життя» запустила освітню кампанію «Знання пр�

1 грудня, у Всесвітній день боротьби з ВІЛ,  найбільша пацієнтська організація БО «100% Життя» запустила освітню кампанію «Знання про ВІЛ рятують життя». Відсьогодні в соціальних мережах, на телебаченні, на стрімінгових платформах  стартує показ роликів, в яких знялись дизайнер одягу Іван Фролов, телеведуча Олена Кравець, лідерка гурту Onuka Ната Жижченко, олімпійський чемпіон Жан Беленюк та блогер Олег Машуковський.

Олена Кравець

Метою проекту “Знання про ВІЛ рятують життя” є привернення уваги українців до важливості регулярного тестування на ВІЛ, застосування доконтактної профілактики та нагадування, що це хронічне захворювання із яким можна мати повноцінне життя: народжувати здорових дітей, кохати, будувати кар`єру, тощо. Єдиною умовою повноцінного життя є регулярний прийом препаратів.


 

«Понад двадцять років тому я почав приймати АРВ-терапію. Сьогодні я живу, маю родину, керую найбільшою пацієнтською організацією саме завдяки лікам. За двадцять років змінилось багато: сьогодні ВІЛ – це кероване хронічне захворювання, яке не обмежує вас у прагненні досягати власних цілей. Єдине, що обмежує — це незнання. Коли ви не знаєте про хворобу, ви дозволяєте їй керувати власним життям. Тому цей проєкт — це нагадування, що навіть в умовах повномасштабної війни, ми маємо можливість дбати про власне здоров’я та здоров’я близьких», — Дмитро Шерембей, голова БО «100% Життя».

Герої роликів розповіли про досвід тестування на ВІЛ, переживаннями щодо обізнаності українців у цій тематиці та закликом турбуватись про своє здоров`я.

Іван Фролов сказав, що освіченість та регулярне тестування є головними інструментами у боротьбі та захищеності від вірусу.

“Я постійно тестуюсь на ВІЛ, адже це питання не тільки мого здоров`я. Важливо також говорити про те, що ВІЛ — це не вирок, з ним можна жити нормальне життя, якщо вчасно його виявити та вживати медикаменти».

Також він зауважив, що тема ВІЛ стає більш актуальною і гострою через війну. Люди частіше контактують з кров`ю інших на фронті, під час рятувальних робіт тощо і ризик інфікування різними захворюваннями підвищується, в тому числі і ВІЛ. Тому так важливо знати свій ВІЛ-статус і в разі потреби приймати ліки.

Іван Фролов

Олена Кравець у коментарі поділилась, що робила останній тест на ВІЛ коли була вагітною двійнею.

«На жаль, я не належу до типу людей, які регулярно роблять тест на ВІЛ, але я розумію, що це важливо робити. Цей проєкт змушує задуматись мене про важливість регулярного тестування, адже це стосується не тільки моєї безпеки, а й безпеки близьких. Я сподіваюсь, це змусить задуматись і нашу авдиторію».

На питання, щоб вона робила у разі виявлення ВІЛ у близьких та чи є у неї страх перед вірусом, Олена відповіла, що ВІЛ не є таким страшним, як нам часто здається. Треба просто опанувати себе та зануритись у дослідження варіантів підтримки здоров`я.

Олена Кравець

Солістка гурту Onuka Наталя Жижченко розповіла, що попри обізнаність суспільства щодо теми ВІЛ та доступність інформації в ЗМІ, у сучасної людини немає повного та коректного розуміння про вірус. Більшість досі сприймає статус ВІЛ-позитивного як вирок. Також вона поділилась досвідом тестування на ВІЛ:

«Колись я була донором і, згідно з процедурою, здавала кров для тестування на ВІЛ. Можу сказати, що це був неприємний досвід. Доки очікувала на результати тестування, я ледь не зомліла через атмосферу в лікарні. Я отримала негативний результат, однак, всю процедуру я пам`ятаю досі, хоча з того часу пройшло приблизно 15 років. Я сподіваюсь, зараз ситуація із тестуванням і підходом до людей, які здають свою кров змінилась. Бо я часто спостерігаю, що медицина розвивається швидше, ніж наше уявлення про хворобу».

Онука

Проєкт реалізував кліпмейкер та режисер Юрій Двіжон у партнерстві із пацієнтською організацією БО «100% Життя». Окрім однохвилинних відеороликів, Юрій презентував режисерську версію відео з інтерв’ю, в якому зірки діляться відвертими історіями зі свого життя на тему ВІЛ.

«Я відчуваю соціальну відповідальність як режисер та людина, яка може спілкуватись з величезною авдиторією через свої роботи. Мені хочеться щоб, попри всі події, Україна була прогресивною та толерантною країною. Цього року я зрозумів, що крім теми ЛГБТ у своїх відео, мені також цікава тема ВІЛ. Поштовхом до цього стали розмови про вірус із друзями та близькими, які, на жаль, не всі добре обізнані в базових питаннях цієї теми», прокоментував Юрій свою участь в проекті «Знання про ВІЛ рятують життя».

___________________________________________________________________________________________

Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом цього року відзначається 35-й рік поспіль. Започаткований 1 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я, Всесві́тній день боротьби́ зі СНІДом має звернути увагу суспільства на цю проблему.

Україна посідає одне з перших місць серед країн європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних.  При цьому напередодні повномасштабного вторгнення росії в Україну, наша країна демонструвала надзвичайний прогрес у боротьбі з епідемією. Проте кожна  третя ВІЛ-позитивна людина або не знала свій ВІЛ-статус, або залишилася поза межами медичного нагляду і, відповідно, не отримувала лікування (АРВ-терапію).

Наголошуємо, що сьогодні, попри виклики воєнного часу, тестування та лікування ВІЛ, профілактика та сервіси є доступними в Україні. Все про ВІЛ за посиланням.

Після початку повномасштабної війни росії в Україні, виник ризик катастрофічного дефіциту ліків для пацієнтів із ВІЛ. На екстрений запит Центру громадського здоров’я та найбільшої пацієнтської організації БО “100% Життя”, програма PEPFAR інвестувала 13 мільйонів доларів на екстрену закупівлю ліків. Наразі міжнародні партнери PEPFAR, USAID та Глобальний Фонд вже погодили фінансування на закупівлю ліків на наступні два роки.

***

Довідково: БО «100% Життя» — найбільша пацієнтська організація, яка більше 20 років допомагає людям із ВІЛ, і працює у кожному регіоні України.  Знайти найближчий до вас пункт тестування, або замовити оральний тест на ВІЛ додому поштою, можна на сайті prozdorovia.in.ua


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Метки:
ВІЛ СНІД
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты