Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="220151"]
Материалы на украинском языке

Це важливо: чому пантенол неможна застосовувати при опіках

0
Один з найпопулярніших засобів при ранах і опіках, як виявилося, не такий вже і безпечний. А головне - застосовувати його потрібно п�

Один з найпопулярніших засобів при ранах і опіках, як виявилося, не такий вже і безпечний. А головне — застосовувати його потрібно правильно. Союз парамедиків України розповів, як це робити.

Burda Media

В інструкції до препарату написано: «Призначений для лікування різних уражень шкіри і слизових оболонок», але як саме використовувати його при опіках, на жаль, там не вказано. Парамедики пояснюють, чим може бути небезпечно неправильне використання якісного препарату.

Давайте детально розглянемо склад цього засобу.

Основна діюча речовина — декспантенол, це провітамін B₅, похідна форма і спиртовий аналог пантотенової кислоти. В процесі метаболізму в організмі декспантенол окислюється до пантотенової кислоти, яка має регенеруючу, дерматопротекторну дію.


Допоміжні речовини:

1. спирт цетостеариловий (тип А) емульгований — сприяє однорідності розчину;
2. макроголгліцерол кокоат — поверхнево-активна речовина, регулює піноутворення;
3. метилпарабен (Е218) — консервант;
4. пропіленгліколь — розчинник, має бактерицидні властивості;
5. калію дигідрофосфат — регулює кислотність;
6. натрій фосфат додекагідрат — допоміжна речовина;
7. вода очищена:
8.тетрафторетан — забезпечує холод.

Отже, декспантенол відновлює шкіру. Так! Бінго! Так і написано на упаковці — ранозагоювальний засіб!!!! Там не написано Протиопіковий! Рана починає гоїтися приблизно з 5-го дня, а іноді і пізніше.❗️ Тому доцільно використовувати пантенол тільки з 5-го дня.

Спирт цетостеариловий — використовують у виробництві кремів і мазей і в косметиці в якості згущувача (збільшення в’язкості емульсії підвищує її стабільність). Це вже дуже і дуже негативно позначається на опікової рани!!!

Такий спирт не є токсичним, але відомі негативні реакції (контактна кропив’янка і реакції гіперчутливості). Несумісний з сильними окислювачами і кислотами.

Інші допоміжні речовини не потребують коментарів, за винятком води і тетрафторетана. Якби в цьому чудо-засобі були присутні тільки ці дві речовини — вода і тетрафторетан то він би дійсно мав назву спрей Протиопіковий.

Для будь-якого опіку нам необхідно рану зволожити і охолодити. І все. На жаль, пантенол НЕ робить ні перше, ні друге.

І на останок. Без хімії, лише фізика. Наносячи на рану, гарячу рану, пантенол, ви перекриває єдиний вірний шлях для охолодження цієї рани. Їй нікуди віддавати тепло, лише в середину, поглиблюючи опік.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты