Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273700"]
Развитие

Все про розвиток дитини після 3 років

0
Пройдено ще один важливий рубіж розвитку малюка – три роки. Він вже багато знає і вміє, його імунітет зміцнів і за здоров'я малюка м�

Пройдено ще один важливий рубіж розвитку малюка – три роки. Він вже багато знає і вміє, його імунітет зміцнів і за здоров’я малюка можна не турбуватися так сильно, як раніше. І все ж таки розслаблятися не варто.

Що треба знати про розвиток дитини після 3 років

Джерело: Freepik

У батьків дитини старше 3 років виникають нові питання. Найактуальніші — як не пропустити можливі відхилення у розвитку, на які показники орієнтуватися, як навчати та виховувати малюка?

Татьяна Рыбакова
Татьяна Рыбакова
Врач-дитинолог клиники «Добробут»

Вся справа у гармонії

Дуже важливо гармонійно збалансувати фізичний, інтелектуальний та емоційний розвиток маленької людини. Як цього досягти? Головним порадником та помічником у цій справі для батьків стане спеціаліст-дитинолог або ваш сімейний лікар. Один або два рази на рік він оцінює показники фізичного розвитку малюка у віці 3-6 років. Вимірює зростання та вагу дитини, заносить дані до спеціальних центрильних таблиць (за їх допомогою можна визначити гармонійний розвиток або, навпаки, затримку зростання).

Також лікар запропонує скринінгове дообстеження загального аналізу крові, де важливим показником є ​​рівень гемоглобіну в крові (скринінг анемії) та глюкоза крові (скринінг цукрового діабету). Він підкаже, які методики можна застосовувати для правильного психоемоційного розвитку малюка.


розвиток дошкільника

Джерело: Shutterstock

Зріст та вага

Ви, звичайно, пам’ятаєте, як швидко ваш малюк набирав зростання і вагу в перші місяці після пологового будинку. Поступово швидкість добавок уповільнюється, і після 3 років зміна цих показників вже не так очевидна. Значні зміни відбуваються із зовнішнім виглядом дитини: якщо раніше вона була пухленька, то тепер поступово почала витягуватися, худнути. Деякі мами навіть лякаються, звернувши увагу на те, що у малюка стали проступати ребра: «Невже я недогодовую малюка?» Заспокойтеся, все гаразд! Такі зміни вважаються віковою особливістю дитини від 3 до 6 років.

Нові стандарти

Після 3 років необхідність частого контролю ваги малюка відпадає — достатньо пари вимірів протягом року. Як оцінити динаміку зростання дитини? Важливо, наскільки пропорційно йде розвиток малюка. Якщо дані ваги обганяють дані зростання, значить, у дитини надмірна вага, ви її перегодовуєте. Потрібно переглянути харчування малюка та подумати, чи достатньо йому рухової активності.

вес ребенка в 4 года

Джерело: [email protected]

М’язова система дітей у віці розвивається нерівномірно. Насамперед ростуть великі м’язи, а ось дрібні — міжреберні, м’язи кистей та стоп — за ними не встигають. Намагайтеся не перевантажувати ручки та стопочки, тоді розвиток усієї м’язової системи буде проходити гармонійно. Інтенсивно розвивається кісткова система. Згадайте, як часто ви чуєте: «Як він витягнувся!»

Важливо звертати увагу на схильність до надмірної ваги тіла та вчасно коригувати стан за допомогою правильного харчування та фізичних навантажень.

Розвиток мовлення

Дитина у цьому віці вже добре розмовляє, проте її мова все ще досить примітивна. Запас слів зовсім невеликий, вміння висловлювати свої думки теж тільки формується. Малому простіше спілкуватися за допомогою коротких фраз і жестів — це вікова норма.

Щоб розвиток мови дитини був гармонійним, розмовляйте з нею якнайчастіше, залучайте її до активної розмови. З крихіткою можна обговорити прочитану разом книжку або переглянутий мультфільм.

У нормі малюк повинен вимовляти всі звуки правильно, чітко. Якщо ви знаєте, що є проблеми з вимовою, не відкладайте візит до логопеда.

Розвиток мови в 4 роки

Джерело: Shutterstock

Ось що ми вміємо!

Що стосується фізичного розвитку, то в 3-4 роки малюк вже впевнено бігає та рідко падає. З ним можна грати в наздоганяння, при цьому, тікаючи, він може ухилитися від вас. Дитина добре володіє своїм тілом, але почуття рівноваги розвинене ще не остаточно. Вона перестрибує через невисокі предмети, зістрибує або застрибує на сходинку, спритно лазить шведською стінкою.

У 5-6 років дитина вже може пробігти 200–300 метрів не тільки рівною, але й пересіченою місцевістю. Йде розвиток почуття рівноваги: ​​вона уже може впевнено пройти вузькою дошкою або колодою, вміє стрибати на одній нозі і навіть трохи піднятися канатом.

розвиток дитини

Джерело: Shutterstock

Психічний розвиток малюка йде інтенсивними темпами. 3–4-річна дитина хоче в усьому наслідувати дорослих, на цьому будуються багато дитячих ігор: у продавця, лікаря, поліцейського… Вона добре вловлює інтонації, не плутає множину та однину, жіночий та чоловічий рід, може ділити предмети на групи: овочі, тварини, іграшки У 5-6 років малюк легко запам’ятовує іноземні слова, тому вивчати мови краще починати з цього віку.

Особливостей розвитку дітей віком від 3 до 6 років багато. Будьте уважні до малюка. Якщо раптом виникли якісь сумніви, поговоріть зі своїм лікарем і разом ухваліть рішення. Нехай ваші діти ростуть та розвиваються гармонійно!Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты