Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
UA
RU
[artlabel id="268547"]
Школьник

Як підготувати дитину до навчального року? Поради лікаря

0
Період підготовки до нового навчального року – хвилюючий час як для батьків, так і для дітей незалежно від їхнього віку. Як підготу

Період підготовки до нового навчального року – хвилюючий час як для батьків, так і для дітей незалежно від їхнього віку. Як підготуватися до школи без стресу та створити умови для здорового та продуктивного навчання?  Разом із лікарем-педіатром (дитинологом) Медичної мережі “Добробут” Тетяною Рибаковою відповідаємо на ці та інші запитання.

Як підготувати дитину до навчального року? Поради лікаря

Лікар-педіатр (дитинолог) Медичної мережі “Добробут” Тетяна Рибакова

Дитячий медогляд перед школою: навіщо і як проходити?

Перед початком навчального року дитина має пройти профілактичний огляд, який дає можливість попередити або вчасно виявити недуги, надати батькам інформацію про розвиток і стан здоров’я дитини, скорегувати раціон, фізичні навантаження тощо. Саме тому лікарі рекомендують здійснювати медичні огляди регулярно.

Перш ніж відвідати лікаря-педіатра чи сімейного лікаря з дитиною, рекомендовано здати такі аналізи:


  • загальний аналіз крові для виявлення ознак анемії;
  • аналіз крові на цукор для дітей, які знаходяться у групі ризику по цукровому діабету;
  • загальний аналіз сечі – для діагностики наявності інфекції сечовивідних шляхів.

Зверніть увагу: в загальному аналізі крові рівень глюкози не перевіряється, це різні аналізи.

На момент здачі аналізів діти мають бути здоровими. Якщо дитина хворіє, то певні показники крові можуть бути змінені. В такому випадку інтерпретація аналізів буде неточною.

Після консультації та результатів аналізів педіатр чи сімейний лікар має надати батькам необхідну для школи довідку (форма №086-1/о) про стан здоров’я та відповідну групу занять фізкультурою.

Якщо батьки звертаються до лікаря, якого раніше не відвідували, потрібно взяти із собою Карту профілактичних щеплень. Як інформує Міністерство охорони здоров’я, Календар профілактичних щеплень визначає найоптимальніший час вакцинації для ефективного захисту дітей від інфекційних хвороб. Тому надзвичайно важливо, щоб дитина отримувала щеплення вчасно. Якщо вакцинація не була проведена, її можна зробити за індивідуальним графіком, складеним лікарем.

Як підготувати дитину до навчального року? Поради лікаря

Перед початком навчання у школі рекомендовано щороку планово відвідувати дитячого офтальмолога, ортопеда і травматолога, а також раз на півроку – стоматолога. Якщо у дитини наявні хронічні захворювання, то і тих спеціалістів, в яких вона спостерігається.

У Медичній мережі “Добробут” є можливість звернутися до лікаря за допомогою онлайн-консультації, а також запланувати візит одразу до кількох спеціалістів. Це дає можливість максимально швидко й ефективно пройти всі обстеження та отримати необхідні довідки. Для дітей молодшого віку огляди і щеплення можуть проходити у формі гри. Такий підхід дозволяє формувати у дитини звичку регулярно обстежуватися без страху лікарів і аналізів.

Як підготуватися до школи психологічно?

Безумовно, дуже важливо пройти всі медичні обстеження, але не менш важливою є психологічна готовність дітей до школи. Наступні поради допоможуть почати навчальний рік без стресу.

  • Організуйте “шкільний” режим дня

За кілька тижнів до початку навчання почніть поступово привчати дитину до “шкільного” режиму дня: раніше лягати спати та прокидатися. Завдяки цьому дитина буде легше пробуджуватися зранку та почуватиметься більш енергійною вдень.

  • Заохочуйте дитину здобувати нові знання

Важливо, щоб дитина отримувала задоволення від процесу навчання. Тому перш ніж запропонувати якесь заняття (читання, малювання, правопис та ін.), переконайтеся, що дитина у доброму настрої та їй це справді цікаво. Поступово у неї сформується розуміння, що навчання – корисний і захоплюючий процес, а не лише обов’язкові завдання та оцінки.

  • Підтримуйте позитивний емоційний стан

Щоби сформувати у дитини позитивні асоціації з навчальним роком, говоріть з нею про школу, як про захоплюючий процес. Запитуйте, що цікавого вона дізналася впродовж дня, з ким спілкувалася та інше. Створюйте атмосферу, в якій дитині буде комфортно розповідати не тільки про позитивні враження, а й про будь-який дискомфорт, біль або інші фізичні відчуття чи емоційні переживання. Не чекайте, коли вона першою про це скаже. Дитині важливо отримувати від батьків розуміння і підтримку, тоді їй буде легше переживати будь-які ситуації.

  • Не бійтеся звертатися за консультацією до дитячого психолога

Що робити, коли дитина постійно в пригніченому настрої, замкнена чи агресивна? Школярі, особливо молодшого віку, є дуже чуйними, тому з дітьми завжди треба спілкуватися обережно. Причиною незвичної поведінки може бути бажання привернути увагу батьків, процес адаптації до школи або навіть синдром дефіциту уваги та гіперактивності, який потребує корекції в адаптації дитини до школи. Якщо батькам не вдається побудувати комунікацію з дитиною та дізнатися про причини поганого настрою, в таких випадках можна звернутися за консультацією до дитячого психолога.  Фахівець допоможе батькам краще зрозуміти свою дитину та налагодити взаємини з нею.

Як підготувати дитину до навчального року? Поради лікаря

Джерело: Shutterstock

  • Підтримуйте культуру здорового харчування

У здоровому розвитку дитини значну роль відіграє правильне та корисне харчування. З перших років життя важливо формувати звичку до споживання корисних продуктів. Для цього вдома на видному місці варто поставити тарілку з фруктами та воду. Коли дитина зголодніє, вона зможе перекусити фруктами і випити води – і менше хотітиме споживати шкідливі смаколики та солодкі напої у школі.

Подбайте також про те, щоб у дитини з собою була пляшка з водою, фрукти або горіхи для перекусу. При збалансованому харчуванні дитині не потрібно буде додатково приймати вітаміни, бо всі необхідні елементи вона отримуватиме з їжі.

Пам’ятайте про відпочинок

Уроки, відвідування секцій і гуртків – усе це різнобічно розвиває дитину. Однак дуже важливо, щоб дитина відпочивала між різними навантаженнями та проводила час на свіжому повітрі. Заохочуйте дитину до фізичної активності — зранку усією сім’єю робіть розминку або повноцінну зарядку. Це допоможе зняти напругу, вивільнити енергію та покращити настрій.

Придбайте необхідні речі для школи

Зошити, щоденник, канцелярія, ранець, книжки… Зібрати дитину до школи в будь-якому віці завдання не з простих. На що треба звернути увагу?

Для гардеробу дитини обирайте речі з максимальним вмістом натуральних волокон, особливо це стосується спортивної форми та змінного взуття. Під час фізичної активності у синтетичному одязі дитина пітніє, тож ризикує переохолодитись і застудитись. Одяг із вмістом натуральних тканин забезпечить повітропроникність і максимальний комфорт.

Взуття для школярів – сезонне, змінне і спортивне – повинне бути за розміром, максимально зручним, не натирати та зробленим із натуральних або якісних синтетичних матеріалів. Дитяча нога постійно формується, тому важливо підібрати взуття, яке не заважає стопам правильно розвиватися.

Одним із головних атрибутів шкільного навчання є ранець. Якісний рюкзак повинен бути із вологостійкої тканини, а його лямки мають регулюватися за довжиною і не розтягуватися. Стежте за тим, щоб дитина носила ранець правильно, а вага сумки не перевищувала 15% від маси тіла дитини. Це допоможе уникнути проблем зі спиною.

Пам’ятайте: діти в усьому наслідують своїх батьків. І від того, як саме батьки піклуватимуться про своє здоров’я і комфорт, залежить майбутній спосіб життя  дітей.

Щасливого та продуктивного навчального року!

Матеріал був опублікований на основі коментарів лікаря-педіатра (дитинолога) Медичної мережі “Добробут” Тетяни Рибакової


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты