Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278836"]
Школьник

Демократична школа: право вибору та довіра до кожного учня

0
Поняття «демократія» буквально означає - владу народу. Сьогодні демократія це можливість кожного вирішувати важливі питання, які �

Поняття «демократія» буквально означає — владу народу. Сьогодні демократія це можливість кожного вирішувати важливі питання, які їх хвилюють. Це найнадійніший спосіб захисту різних цінностей, традицій і поглядів шляхом надання свободи особам та інституціям. 

Демократії можна навчитися лише в тому середовищі, в якому вона існує. Таким чином, демократичні школи є ключовим елементом для становлення вільного демократичного суспільства. Тут індивідуальний навчальний підхід, орієнтований на кожного учня, є домінантний. В демократичній школі прагнуть забезпечити всі базові потреби учня в навчанні та розвитку при цьому враховуючи їх побажання та надаючи право вибору.

В демократичній школі учні відчувають, що їм довіряють і страх перед правилами змінюється відповідальністю. Надання учням права обирати навчальні дисципліни та методи навчання відповідно до їхніх здібностей та можливостей робить освітній процес у школі легким, цікавим та високоефективним.


Важливо розуміти, що сучасне суспільство потребує кардинально нових людей, які вміють ставити цілі та впевнено йти до них. Вони відстоюють свої права, добре розуміють свої потреби й при цьому віддано і професійно працюють в колективі задля спільної мети. 

Переконатися в необхідності та ефективності нової сучасної освіти можна відвідавши один день в демократичній школі. Колектив школи створює максимально комфортні умови для всіх учасників навчального процесу. 

День в демократичній школі це:

 • Ранок, який розпочинається з дружнього кола та вибору навчальних дисциплін.
 • Академічні  та інші дисципліни з сучасними підходами та методиками викладання.
 • Перерви, на яких можна встигнути поспілкуватись з друзями та відпочити.
 • Повноцінне харчування протягом цілого дня.
 • Тренування навичок з підтримкою тьюторів замість виснажливих домашніх завдань.
 • Об’єктивна та лояльна система оцінювання.
 • Творчі заняття.
 • Прогулянки на свіжому повітрі.
 • Час для ігор, який можна провести з друзями, займаючись улюбленою справою.
 • Дружній колектив, де замість вчителів, в класичному розумінні цього слова  є наставники, помічники, які мають час та бажання приділити увагу кожному.
 • Можливість творчо розвиватись, знаходити нові хобі.

Демократична школа, це безпечне та комфортне місце, де учням довіряють та дозволяють взяти на себе відповідальність за своє навчання, розвиток та виховання. 

Тут співробітники допомагають, а не керують. Вони намагаються навчати у найширшому значенні цього слова, але не називають себе «вчителями», оскільки розуміють, що діти вчаться один від одного набагато більше, коли вони граються, досліджують, працюють і спілкуються разом.

Сьогодні демократичний підхід у навчанні стає все більш популярним серед батьків, які дбають про здоровий психологічний розвиток дитини. Саме тому навіть в онлайн-школі або при самостійному дистанційному навчанні (екстернатна форма) на  перший план ставиться комфорт учня та створюються умови, при яких навчання буде в радість і задоволення. 

Демократичні школи визнають, що освіта кожної людини є унікальною та особистою.  Уявіть собі школу, щоб діти та молодь знали про всі права та обов’язки демократичного громадянства, щоб вони отримали свободу думки, свободу об’єднань і свободу вибору діяльності, якою вони будуть займатися, не лише з того, що вони читають, але з реальної практики. Чи може бути краща освіта для підготовки нового прогресивного громадянина вільної та успішної країни.  


Р

Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
 • На сайте
 • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты