Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278866"]
Развитие

Дитячі ігри для розвитку математичних здібностей

0
Чому одні дітки з легкістю визначають, скільки яблук залишилося в Олі, якщо вона купила 10 і з'їла 3, а інші довго пихкають над простим

Чому одні дітки з легкістю визначають, скільки яблук залишилося в Олі, якщо вона купила 10 і з’їла 3, а інші довго пихкають над простими прикладами й все ж таки видають неправильну відповідь? Можливо, з ними не грали у правильні ігри.

Дитячі ігри для розвитку математичних здібностей

Джерело: instagram@klimovaolechka

Здібності до математики зумовлені індивідуальною будовою мозку, генами, соціальними передумовами. Сучасні дослідження показали, що навіть піврічні малюки можуть виявляти різний інтерес до арифметики (немовлятам показували на екрані картинки з об’єктами, кількість яких змінювалась, але не всі діти помічали зміни).

Втім, навіть якщо у дитини немає схильності до математики, вона цілком може отримувати в школі п’ятірки з цього предмету. Головне – вчасно зайнятися розвитком її математичного інтелекту.

Якщо ж у малюка є задатки математичного генія, то для їх подальшого розвитку просто необхідно створити умови. Напрошується висновок: у кожної дитини можна і потрібно розвивати математичний інтелект! Причому так, щоб дитині було весело та цікаво на заняттях.


ІГРИ НА РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНОГО ІНТЕЛЕКТУ

«ВГАДАЙ ХТО? ВГАДАЙ ЩО?»

Ставте дитині питання, описуючи значущі властивості предметів, тварин чи людей. „Вгадай, кого я загадала: руда, хитра, пухнаста. Хто це? Правильно, лисиця. А хто маленький, сірий, з довгими вухами? Звичайно, зайчик! А білий, холодний, пухнастий – це що? Так, сніг”.

Коли дитина зрозуміє принцип гри, запропонуйте їй спробувати загадувати вам подібні загадки. Гра сприяє розвитку в дітей логічного мислення.

«БУДИНОЧОК»

Виріжте кілька різнокольорових кружків із кольорового картону. Запропонуйте малюкові вибрати кружечок улюбленого кольору. Це буде його будиночок (покладіть кружок на стіл). Ваш будиночок, наприклад, синього кольору. Нехай малюк розмістить його правіше за свій будиночок. А татів, зелений, ліворуч.
Жовтий, бабусин будинок, збудували ліворуч від маминого будинку. Куди треба покласти жовтий кружок?

Запитайте, чий будинок знаходиться між батьковим та бабусиним, чий будинок – після бабусиного. Обов’язково хвалите, підбадьорюйте малюка під час гри. Ця гра спрямована на формування просторових уявлень, розвитку логічного мислення, уваги, пам’яті.

Дитячі ігри для розвитку математичних здібностей

Джерело: instagram@zilyus

«ЗНАЙДИ ВІДМІННОСТІ»

Найпростіша гра, яку дуже люблять діти, також є чудовим засобом розвитку математичного інтелекту, адже вона тренує увагу та посидючість.

Добре, якщо картинки, які ви запропонуєте дитині для цієї гри, відрізнятимуться саме за кількістю предметів. Наприклад, у руках дівчинки на одній картинці 5 квіточок, на іншій — 7, на одній картинці на гілці 3 птахи, а на іншій — 4. Намалювати такі картки, що розвивають, легко самим.

«РАХУЄМО ВСЕ ПІДРЯД»

Для формування та закріплення поняття числа корисно рахувати разом з малюком усе, що потрапляє до його зору. Можна рахувати сходинки на сходах, червоні машини на шляху до садка, кількість героїв у книжці.

Пропонуйте дитині показати число, яке в нього вийшло, на пальчиках, а якщо пальчиків не вистачає — на рахункових паличках, ґудзиках чи будь-яких інших предметах. Задавайте дитині абстрактні питання на порівняння кількості, наприклад: „Чого в кімнаті більше — полиць із книгами чи ящиків з іграшками? Дерев’яних кубиків чи олівців?

Дитячі ігри для розвитку математичних здібностей

Джерело: instagram@klimovaolechka

«ГЕОМЕТРІЯ НА ДОЛОНІ»

Під час приготування вечері можна познайомити малюка із геометричними фігурами. Вам знадобляться звичайні сірники або сухі макарони. Покажіть дитині, як можна скласти з цих паличок трикутник, ромб, квадрат, трапецію. Разом порахуйте кути та сторони у цих фігур.

Коли крихітка досить натренується у викладанні простих фігур, ускладніть завдання, пропонуючи дитині скласти трикутник зі стороною в 2 сірники, квадрат зі стороною в 4 сірники, трикутник зі сторонами в 3 вермішельки. Нехай дитина спробує з однієї кількості сірників скласти кілька різних фігур, наприклад ромб і квадрат.Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Метки:
ігри
Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты