Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="235297"]
Материалы на украинском языке

5 ознак, які вказують на проблеми з печінкою

Old date:
Current date: 2022.08.17
New date: 2019.12.19
0
Вы можете прочитать эту статью на русском
Наше самопочуття і здоров'я прямо залежить від печінки, яка виконує найважливішу функцію - нейтралізує шкідливі речовини в нашому

Наше самопочуття і здоров’я прямо залежить від печінки, яка виконує найважливішу функцію — нейтралізує шкідливі речовини в нашому організмі.

печінка, печінка симптоми, печінка хвороба, печінка болить,

Джерело: Freepik

Медики наголошують на тому, що в печінці немає нервових закінчень, через що вона не сигналізує про серйозні проблеми гострим болем. Це, в свою чергу, означає, що розпізнати проблеми з цим органом вкрай непросто.
Втім, існує ряд ознак проблем з печінкою, які вкажуть на те, що пора звернутися до лікаря. У їх числі не тільки больові відчуття в правому підребер’ї, а й інші, менш очевидні симптоми.

Як зрозуміти, що з вашою печінкою не все гаразд? Розповідаємо в нашому матеріалі.


Нет времени читать статью сейчас? Мы вышлем на вашу почту!

Сухість шкіри і висип

Про те, що ваша печінка не справляється зі своїм головним завданням — очищенням крові і нейтралізацією шкідливих речовин, може розповісти ваша шкіра. Захворювання печінки часто супроводжуються появою різних шкірних висипань — фурункулів, акне, гнійників, алергічного висипу і навіть синців, які з’являються буквально на «рівному місці». Крім того, про проблеми з печінкою може сигналізувати надмірна сухість шкіри, а також лущення і розтяжки в області живота.

печінка, печінка симптоми, печінка хвороба, печінка болить,

Джерело: Freepik

Зміна кольору шкіри

Печінкові захворювання також пов’язані зі змінами кольору шкіри. Досить часто шкіра може раптово стати занадто світлою, або, навпаки, дуже смаглявою. Жовтянистість з’являється після руйнування клітин печінки, під час якого в кров потрапляє велика кількість пігменту білірубіну. Медики наголошують на тому, що зазвичай зміни в кольорі шкіри супроводжуються свербінням і набряком.


печінка, печінка симптоми, печінка хвороба, печінка болить,

Джерело: Freepik

Збільшення живота

При захворюваннях печінки відзначають збільшення обсягу живота. Це відбувається через скупчення рідини в черевній порожнині. Крім того, про проблеми з органом сигналізує набряклість, порушення обміну речовин і поява ксантом і ксантелазм — маленьких жирових скупчень, які, як правило, утворюються на повіках, зап’ястях і ліктьових згинах.


печінка, печінка симптоми, печінка хвороба, печінка болить,

Джерело: Freepik

Сонливість і слабкість

В результаті загальної інтоксикації організму при хворобах печінки людина може відчути сильну слабкість, апатію, сонливість і загальний занепад сил. Цей стан носить назву «печінкова лінь» і супроводжується загальмованістю, тремтінням рук і зміною почерку. Якщо ви відмітили у себе тривале погане самопочуття і сильну втому без причини, то варто негайно перевірити печінку.


печінка, печінка симптоми, печінка хвороба, печінка болить,

Джерело: Freepik

Біль в животі і правому боці

Про проблеми також сигналізують хворобливі відчуття в правому підребер’ї, навіть незважаючи на те, що у тканинах печінки немає нервових закінчень. Ниючі болі, що посилюються при фізичній активності, виникають внаслідок того, що збільшена печінка розтягує тонку капсулу, відому як капсула Гліссона, яка покриває печінку. Вона, як раз, має нервові закінчення і є причиною болю. Зазвичай хворобливі відчуття супроводжуються гіркою відрижкою, нудотою і блювотою, підвищеною температурою і головним болем.


печінка, печінка симптоми, печінка хвороба, печінка болить,

Джерело: Freepik


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты
x