Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="278371"]
Здоровье и уход

Правило 5 П для легкого засинання малюка

0
Плач новонароджених дітей викликає у батьків стрес, збиває укладений ритм життя, а подекуди може провокувати навіть небезпечні си�

Плач новонароджених дітей викликає у батьків стрес, збиває укладений ритм життя, а подекуди може провокувати навіть небезпечні ситуації з перевтомою. Але спосіб заспокоїти малюка і вкласти його спати – все таки існує. Точніше, навіть не спосіб, а одразу 5 технік, якими можуть користуватися всі. Сомнологиня Дар’я Пилипенко розкаже, чому батьки по всьому світу взяли на озброєння техніку, що має назву 5-П, і як її реалізовувати. 

новонароджений Правило 5 П для легкого засинання малюка

Джерело: Freepik

Дар’я Пилипенко
Дар’я Пилипенко
Сомнологиня, перший КПТ терапевт сну в Україні, амбасадорка здорового сну

Чи знаєте ви, що перші 3-4 місяці життя дітей вважаються «четвертим триместром»?

Дитинка народилася, але ще не зовсім готова до зустрічі зі світом. Як справлятися з її тривожністю у такому віці знає педіатр Харві Карп. Його техніка полягає в тому, що в перші місяці життя заспокоїти дитину можуть речі, які вона пам’ятає з утроби матері. Методика розроблялася для дітей до 4 місяців. 

1-П Сповивання

Сповивання дарує дитині відчуття безпеки, яке нагадує їй миті спокою до народження. 

Сомнолог підкреслює, що сам процес сповивання дуже легкий, але важливо робити це безпечно і ефективно. Для щільного загортання немовлят можете використовувати пелюшки з липучками або тонку ковдру. Пам’ятайте, що потрібно залишити дитині стільки місця під ковдрою, щоб вона могла зігнути ніжки вгору і відвести їх від себе. Сповивайте дитину завчасно перед сном і до того, як вона почала плакати.


2-П: Положення на боці або на животі

Поза для сну – це вкрай важливо. Найкращим положенням для сну – є спинка, але саме в такій позі дитині важче за все заспокоїтися. Це правило працює наступним чином: тримайте дитину на боці або на животі, коли вона знаходиться у вас на руках, і ви помітите, що вона швидко перестане бути напруженою. 

«Сон на спині зменшує ризик синдрому раптової дитячої смерті. Кладіть малюка спати саме так. А пози на боці або на животику підійдуть для етапу заспокоєння, що передує сну», – каже Дар’я. 

новонароджений Правило 5 П для легкого засинання малюка

Джерело: Freepik

3-П: Білий шум

Батьки, які намагаються забезпечити повну тишу під час сну малюка, помиляються. 

Справа в тому, що найбільш комфортними для малюка є звуки, схожі на ті, що він чув в утробі матері. 

Але як їх створити у його кімнаті? 

Деяким дітям допомагає материнський голос і «тиш» або «тсс». 

За словами експерта, шиплячі віяла або звуки океану часто не справляються зі своїм завданням заспокоювати, бо потрібно щось більш низьке, схоже на шум крові. Нам на допомогу приходять нові технології – а саме записаний білий шум. В інтернеті ви можете знайти багато записів для малюків, наприклад MP3 Happiest Baby’s – збірку звуків, створених спеціально для заспокоювання малюків і покращення їх сну. Можна використовувати і інші збірки. 

«Якщо дитина плаче, то запис потрібно вмикати з такою ж гучністю, як і її голос, а для налаштування на сон і під час сну гучність запису не повинна перевищувати шум душу», – підкреслює сомнолог.

новонароджений Правило 5 П для легкого засинання малюка

Джерело: Freepik

4-П Погойдування

Психологічно з засинанням у дорослих асоціюється повільно погойдування, наче під ритм колискової. Але новонароджені дітки активно реагують на рухи, що знайомі їм ще з життя в утробі матері. Уявіть, як дитина підстрибує у вашому животику, коли ви спускаєтеся по сходам або наздоганяєте автобус. Звісно, повільне погойдування також має заспокійливий ефект на малят, але зазвичай діє на дітей, які знаходяться в спокійному стані. Якщо дитина кричить або плаче, то використовуйте короткі інтервальні рухи.

Сомнолог підкреслює важливість правильного тримання дитини під час швидкого погойдування: 

  • підтримуйте голову та шию, не використовуйте широку амплітуду рухів і не трусіть дитину і не качайте її швидко/ інтенсивно.

5-П: Смоктання

Смоктання – дуже дієва практика, яка допомагає заспокоїти багатьох метушливих малят. Деякі діти полюбляють смоктати і таким чином відновлюють свій психологічний комфорт. Щоб дізнатися, чи належить ваша дитина до цього табору, треба спробувати, каже Дар’я. Дайте дитині пустушку, якщо ви її використовуєте, або великий палець, поєднуйте смоктання з шепотом або іншим білим шумом і повільними погойдуваннями.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты