Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="273431"]
Развитие

Криза 4-х років: 5 речей, які не можна робити батькам

0
 Криза 4 років може стати справжнім випробуванням для батьків. На яскравий прояв кризи 4-5 років може впливати безліч факторів –

 Криза 4 років може стати справжнім випробуванням для батьків.

кризис 4 лет

Джерело: Freepik

На яскравий прояв кризи 4-5 років може впливати безліч факторів – характер дитини, особливості психіки малюка, відсутність режиму дня, патології та захворювання, методи виховання, особливості спілкування з іншими дітьми, а також стосунки усередині сім’ї.

Експерти зазначають, що криза може тривати лише кілька тижнів, а може й розтягнутися на місяці й навіть на цілий рік.

У цьому матеріалі розповідаємо, що не варто робити батькам, які зіткнулися з кризою 4-х років.


кризис 4 лет

Джерело: Freepik

 Сваритися у присутності дитини

У момент формування психіки дитини, а особливо під час кризи 4 років, батькам не можна сваритися у присутності дитини. Не має значення, з ким ви будете «з’ясовувати стосунки» – з чоловіком, свекрухою, касиром чи сусідами. Агресивна поведінка мами й тата негативно впливає на малюка, який підсвідомо боїться агресії та починає замикатися.

 Зриватися на дитині

Намагайтеся навчитися стримувати свої емоції навіть у ті моменти, коли настає напад неконтрольованої люті. Рахуйте про себе до 10, глибоко дихайте, відволікайтеся, попийте води. Якщо ви самі не вмієте контролювати свої емоції, то чому вимагаєте цього від своєї дитини?

 Заборона на фізичні покарання

Фізичні покарання у вихованні дітей неприпустимі. Абсолютно неприйнятно демонструвати свою владу та силу таким чином. Крім фізичних покарань, табу у вихованні мають стати образи на адресу малюка. Перестаньте наносити малюкові психологічні травми, з якими він згодом справлятиметься все своє життя.

 Потурати капризам дитини

Крім усього вищезгаданого, не можна і потурати капризам своєї дитини. Встановіть для себе та дитини чіткі межі, які не можна порушувати.

 Надмірно опікуватися

Гіперопіка – не найкращий варіант виховання. Якщо ви хочете виростити самостійну особистість, перестаньте надмірно опікати своє дитя. Надмірна опіка не тільки гальмує розвиток дитини, а й прив’язує її до батьків, від чого в дорослому житті будуть лише проблеми.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм каналСтатьи по теме:


Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты