Мой ребенок — онлайн журнал для современных родителей Сайт для родителей и будущих мам. У вас есть вопросы о материнстве, воспитании ребенка или подготовке к родам? У нас есть ответы на все! Куча практических советов и отзывов от реальных мам. Что сделать обязательно, а чего лучше не делать – мы подскажем. Мой Ребенок — портал успешных мам в Украине!
[artlabel id="274007"]
Все буде УКРАЇНА!

4 поради, як врятуватися від пожежі під час обстрілів

Old date:
Current date: 2022.09.29
New date: 2022.05.10
0
Служби порятунку не завжди приїздять швидко, тому у деяких випадках потрібно вміти розраховувати на власні сили. Про що потрібно п

Служби порятунку не завжди приїздять швидко, тому у деяких випадках потрібно вміти розраховувати на власні сили. Про що потрібно пам’ятати, щоб врятуватися від пожежі під час обстрілів?

Як врятуватися від пожежі під час обстрілів

Джерело: Freepik

Сьогодні ледь не кожне місто зазнає обстрілів, що збільшує навантаження на ДСНС. Через влучання снаряду часто виникають пожежі, тому кожна людина повинна навчитися рятувати власне життя. Правилами порятунку поділилася ведуча Надія Матвєєва у програмі «Надійні поради» на YouTube.

«Головне — не панікуйте! Через паніку жертв може бути набагато більше», — говорить ведуча.

1. Якщо у будинок влучив снаряд і почалась пожежа, якнайшвидше покиньте дім!

Частина снаряду могла ще не вибухнути, і у вогні вона може це зробити. Якщо є можливість, наберіть 101, 112, та не розраховуйте лише на служби порятунку. Вони можуть приїхати нескоро, адже у містах та селах наразі дуже багато пожеж. Розраховуйте на себе і сусідів. Перш ніж покидати будинок, перевірте, чи гарячі двері і ручка (робіть це зовнішньою стороною руки).


2. Якщо двері не гарячі, відчиняйте їх акуратно

Справа в тому, що потік повітря лише посилює вогонь, особливо якщо вже є дим. Намочіть ганчірку та дихайте через неї. Після виходу з квартири, обережно зачиніть за собою двері. Так вогонь трохи стримається і ще якийсь час не поширюватиметься будинком. У будинку ще є люди, тому про них теж треб думати. Особливо — про дітей. Ведіть їх не за руку, а попереду себе і лише сходами. Уникайте ліфтів!

3. Спробуйте загасити вогонь, якщо він уже в кімнатах і ви не можете вийти

Вже зараз купіть вогнегасник або принесіть його в квартиру зі своєї машини. Можна взяти вологу грубу тканину і накрити вогонь. Коли немає води або загорілася проводка, вогонь можна засипати тим, що є під рукою: землею з-під квітів, содою чи навіть пральним порошком.

4. Не вийшло загасити — йдіть у найбільш віддалену кімнату та зачиніть двері, щоб вогонь довше до вас не дістався

За можливості облийте двері водою. Якщо полум’я в кімнаті немає, відчиніть вікно та дихайте повітрям, а також покличте на допомогу. Якщо вогонь вже є в кімнаті, вікна не відчиняйте, бо полум’я лише сильніше розгориться. Тоді лишається лягти на підлогу, дихати через вологу тканину і чекати на попередньо викликану допомогу.

Стрибати можна, якщо у вас 1-й чи 2-й поверх! Якщо вище, то це надто небезпечно. Також не рекомендується спускатися з такої висоти по трубах, простирадлах чи мотузках. Ви може впасти та загинути.

Бережіть себе та не ігноруйте сигнали повітряної тривоги. Якщо немає можливості дістатися до бомбосховища, слідуйте правилу двох стін.


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Редактор

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Поделиться:
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Наши проекты