Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="274007"]
Все буде УКРАЇНА!

4 поради, як врятуватися від пожежі під час обстрілів

0
Служби спасіння не завжди приїздять швидко, тому в деяких випадках потрібно вміти розраховувати на власні сили. Про що потрібно п

Служби спасіння не завжди приїздять швидко, тому в деяких випадках потрібно вміти розраховувати на власні сили. Про що потрібно пам'ятати, щоб врятуватися від пожежі під час обстрілів?

Як врятуватися від пожежі під час обстрілів

Джерело: Freepik

Сьогодні майже кожен зазнає обстрілів, що збільшує навантаження на ДСНС. Через влучання снаряду часто виникають пожежі, тому кожна людина повинна навчитися рятувати власну життя. Правилами спасіння поділилася ведуча Надія Матвєєва у програмі «Надійні поради» на YouTube.

«Головне – не панікуйте! Через паніку жертв може бути набагато більше», — каже провідна.

1. Якщо у будинок влучивши снаряд і почалася пожежа, якнайшвидше покиньте дім!

Частина снаряду могла ще не вибухнути, і біля вогні вона може це зробити. Якщо є можливість, наберіть 101, 112, та не розраховуйте лише на служби спасіння. Вони можуть приїхати нескоро, адже в містах та селах зараз дуже багато пожеж. Розраховуйте на собі і сусідів. Перш ніж покидати будинок, перевірте, чи гарячі двері і ручка (робіть це зовнішньою стороною руки).


2. Якщо двері не гарячі, відчиняйте їх акуратно

Справа в тому, що потік повітря лише посилює вогонь, особливо якщо вже є дим. Намочіть ганчірку та дихайте через неї. Після виходу з квартири обережно зачиніть за собою двері. Так вогонь трохи стримається і ще якусь годину не поширюватиметься будинком. У будинку ще є люди, тому про них теж треба думати. Особливо про дітей. Ведіть їх не за руку, а попереду собі і лише сходами. Уникайте ліфтів!

3. Спробуйте загасити вогонь, якщо він уже у кімнатах і ви не можете вийти

Вже зараз купіть вогнегасник або принесіть його у квартиру зі своєї машини. Можна взяти вологу грубу тканину і накрити вогонь. Коли немає води або загорілася проводка, вогонь можна засипати тим, що є під рукою: землею з-під квітів, содою чи навіть стиральним порошком.

4. Не вийшло загасити — йдіть до найвіддаленішої кімнати та зачиніть двері, щоб вогонь довше до вас не дістався

По можливості облийте двері водою. Якщо пламені в кімнаті немає, відчиніть вікно та дихайте повітрям, а також покликніть на допомогу. Якщо вогонь вже є в кімнаті, вікна не відчиняйте, бо полум'я лише сильніше розгориться. Тоді залишається лягти на підлогу, дихати через вологу тканину і чекати на попередньо викликану допомогу.

Стрибати можна, якщо у вас 1-й чи 2-й поверх! Якщо вище, то це дуже небезпечно. Також не рекомендується спускатися з такої висоти по трубах, простирадлах або веревках. Ви може впасти та загинути.

Бережіть собі та не ігноруйте сигнали повітряної тривоги. Якщо немає можливості дістатися до бомбосховища, дотримуйтесь правила двох стін.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти