Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="282725"]
У тренді

Навіщо дітям роблять нейросонографію

0
Під час розвитку дитина підпадає під вплив широкого переліку факторів, у тому числі у внутрішньоутробному періоді. Це можуть бути ін

Під час розвитку дитина підпадає під вплив широкого переліку факторів, у тому числі у внутрішньоутробному періоді. Це може бути інфекційні захворювання, неблагополучні умови середовища. У разі впливу негативних факторів найбільше страждає головний мозок. Якщо лікарі мають підозри, потрібно провести комплексну діагностику структури та виявити можливі порушення, робиться нейросонографія. Це абсолютно безпечний ультразвуковий метод.

Навіщо дітям роблять нейросонографію

Джерело: freepik

Суть дослідження

Нейросонографія дитині проводиться за показаннями у віці до року (поки відкрито велике тім'ячко). Процедура виходить з здатності органів відбивати високочастотні коливальні руху, які можуть проходити суворо через м'які тканинні структури. В окремих ситуаціях діагностика може здійснюватися через джерельця на потилиці або у скроневих областях.

Метод комфортний, сучасний, безпечний, дає повне уявлення про стан головного мозку, розміри окремих частин та їх структурні особливості. Також нейросонографія дозволяє вчасно виявляти будь-які аномалії у розвитку. Вона проводиться із застосуванням сучасного обладнання, яке відповідає суворим вимогам безпеки ВООЗ. Висновок дають грамотні лікарі-клініцисти.

Показання та результати

Для раннього виявлення вад у розвитку головного мозку УЗД роблять малюкам до року. Основні свідчення:


  • пологи раніше строку;
  • дефіцит маси тіла;
  • незвичайні розміри, форма лицьового скелета, голови;
  • можливе інфікування в материнській утробі;
  • тяжкі пологи, отримання травм;
  • наявність ознак гіпоксії;
  • патології ЦНС.
Навіщо дітям роблять нейросонографію

Джерело: freepik

За результатами дослідження лікар отримає уявлення про контури, розміри шлуночків мозку. Це дозволить виявити кісти різних типів – арахноїдальні, субепендимальні, судинні. Якщо останні дві категорії безпечні, освіти проходять зі зростанням самостійно, то арахноїдальні вказують на аномалії у розвитку мозкових оболонок. Вони не розсмоктуються, схильні до збільшення розмірів, можуть чинити тиск на структури мозку.

Спостереження вимагають крововиливу у сіру речовину. Вони найчастіше з'являються у народжених раніше за термін діток, зникають самі. Якщо освіти залишилися, слід виключити ризики гідроенцефалії та інших тяжких ускладнень.

Ультразвукове дослідження мозкових структур незамінне у діагностиці ішемії. Кисневе голодування провокує загибель активних клітин та негативно впливає на процеси життєдіяльності. Потовщені оболонки та змінені мозкові структури часто свідчать про менінгіт (інфекція може розвиватися внутрішньоутробно). Допомагає нейросонографія дитині визначити пухлини, їх розміри та локалізацію. Стан зустрічається рідко, але краще виключити всі ризики.

переваги процедури

Нейросонографія новонароджених (або УЗД головного мозку, НСГ) –діагностична методика, яка дає максимально точні результати, є безболісною та безпечною, не потребує спеціальної підготовки чи застосування наркозу. Вона покаже патологію мозку навіть за відсутності явних симптомів. Мова про аномалії в структурі мозкових структур, судинних утворень, наслідки внутрішньоутробних інфекцій, пологових травм, порушення ліквородинаміки. Здебільшого нейросонографію роблять до року, але й після 12 місяців процедуру робити також можна.

У Києві зробити нейросонографію за вигідною ціною новонародженому ви можете у діагностичному центрі Lifescan. Також доступні послуги КТ та МРТ, відділення є у Шевченківському та Солом'янському районах, потрібний попередній запис


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти