Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="282808"]
У тренді

Що потрібно знати про проблему дитячого ожиріння

0
Ожиріння у дитячому віці – гостра на сьогоднішній день проблема. Стан супроводжується погіршенням здоров'я, зниженням самоо

Ожиріння у дитячому віці – гостра на сьогоднішній день проблема. Стан супроводжується погіршенням здоров'я, зниженням самооцінки, може призводити до серйозних порушень на кшталт патологій судин, серця, ШКТ, діабету.

Що потрібно знати про проблему дитячого ожиріння

Джерело: freepik

Батькам потрібно уважно стежити за масою тіла дитини, а якщо вона почала стрімко збільшуватись, то своєчасно звертатися до лікаря. Це допоможе зберегти здоров'я, вжити заходів, спрямованих на покращення ситуації. Обов'язково переглянути звичне меню і визначити першопричину зайвої ваги - робота навмання рідко дає бажані результати. Також лікарі почали звертати увагу на вітамінодефіцит. Якщо недостатньо вітаміну Д, С, А, Е, групи В, може зростати апетит, сповільнюватися обмін речовин, або дитина постійно зазнає занепаду сил і не може займатися фізичною активністю на достатньому рівні. Детальніше про зв'язок дефіциту вітаміну Д3 та ожиріння ви можете прочитати на сайті https://olidetrim.com/rus/post/deficit-vitamina-d-i-ozirenie-u-detei/ та в даному огляді.

Увага на харчування

Одна з основних причин ожиріння у будь-якому віці – незбалансований раціон. Звичка перегодовувати дитину призводить до появи зайвої ваги. Особливо небезпечний раціон з великою кількістю макаронів, солодощів і багатих на тваринні жири продуктами.

Якщо дитина вживає надмірну кількість цукру, різко підвищується вміст глюкози у крові, посилюється синтез жирових клітин. Доведено, що при додаванні цукру до страв дитина з'їдає на чверть більше, ніж потрібно. До надмірної маси тіла призводить і надлишок жирів. Вони дають виражену ситість, але часто стають причиною відмови від злаків, овочів та інших багатих на вітаміни, мінерали, клітковину продуктів.


При зайвій масі тіла у дитини потрібно переглянути раціон щодо кількості в ньому кухонної солі. Надмірне вживання речовини викликає затримку натрію в організмі та накопичення води у тканинах. Паралельно уповільнюється обмін речовин.

Важливість рухової активності

Ожиріння в дітей віком сьогодні часто розвивається і натомість недостатньої рухливості. Гаджети витісняють прогулянки із друзями, рухливі ігри, спорт. Не обов'язково записувати сина чи доньку у професійну секцію, змушувати тренуватися щодня – вистачить мінімальних, але регулярних навантажень. Це може бути зарядка будинку, прогулянки на відкритому повітрі, ранкові пробіжки, активні ігри.

Що потрібно знати про проблему дитячого ожиріння

Джерело: freepik

ускладнення

Дитяче ожиріння призводить до ряду неприємних наслідків – від появи хронічних захворювань, що переходять у доросле життя, до проблем у комунікації з однолітками, буллінгом, низькою самооцінкою.

Зайва вага – це ризик:

  • інвалідності;
  • патологій судин, серця;
  • ендокринних проблем;
  • порушень у роботі опорно-рухового апарату;
  • збоїв ліпідного обміну;
  • астми;
  • жирової хвороби печінки.

Чим більше ІМТ – тим вищі ризики.

Що робити?

Важливо працювати з причинами ожиріння у дитячому віці – їх виключення допоможе відновити здоров'я та запобігти прогресуванню ситуації в майбутньому. Перший та головний момент – харчові звички. Часто батьки самі харчуються абияк, тому не бачать проблеми. За потреби потрібно звернутися до дієтолога за рекомендацією.

Зростають ризики розвитку ожиріння у дитячому віці на тлі дефіциту вітаміну Д. Прийом речовини, навпаки, позитивно впливає на метаболізм, є дієвою профілактикою діабету цукрового типу, патологій серця. Вітамін Д3 необхідний нормального формування гормональної системи, підтримки роботи ЦНС, міцних кісток, високого рівня енергії. Оптимальні дозування повинен підбирати лікар за результатами аналізів та даними огляду. Вітамін Д «Олідетрім» йде у дозуваннях 600, 1000, 2000, 4000 та 10000 МО, підходить дітям з першого дня народження та дорослим. У складі є сафлорова олія, що підвищує якість засвоєння активної речовини.


Р

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти