Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="260133"]
У тренді

5 захворювань, що виникають після постійного нанесення гель-лаку

0
Нові технології дозволяють будь-якому манікюрному салону пропонувати покриття нігтів гелевим лаком. Гарний та сяючий, він надає

Нові технології дозволяють будь-якому манікюрному салону пропонувати покриття нігтів гелевим лаком. Гарний та сяючий, він надає нігтям бездоганний вигляд майже на 3 тижні. Але як впливає ця процедура на здоров'я? Чи небезпечний гель-лак для нігтів? Дізнайтесь правду!

Чим небезпечний гель-лак для нігтів?

Джерело: Unsplash

Шкіра жінка, яка хоч раз використовувала гелевий лак для нігтів, підтвердить, що він зберігає відмінний вигляд довше за традиційний лак. Гелевий лак тримається у середньому 2-3 тижні, іноді – місяць. Тоді як звичайний лак для нігтів починає сходити вже за кілька днів чи навіть за пару годин після нанесення. Постійний вплив на ніготь засобів для видалення лаку з ацетоном і перефарбування нігтів неминуче псують їх стан, тому можна припустити, що гелевий лак має ряд переваг у плані здоров'я. Але чи так це?

Гель-лак: шкода чи користь?

Склад гель-лаку не є абсолютно безпечним. Деякі виробники вже відмовилися від так званого токсичного тріо — дибутилфталат (DBP), толуолу та формальдегіду. Але далеко не всі, тому їх наявність необхідно перевіряти на етикетці. Дибутилфталат всмоктується через нігтьове ложе і відсунуті або обрізані при манікюрі кутикулі. Це токсин, що викликає розлади репродуктивної системи. Толуол — розчинник і органічна сполука, що випаровується, він може викликати почечну недостатність, пошкодження печінки та жовчних проток, а також серйозні пошкодження м'язів. Формальдегід – нейротоксин, отруйна алергічна речовина.

Гель-лак: шкода чи користь?

Джерело: Unsplash

Гель-лак та ультрафіолет

Гелі для нігтів належать до групи акрилатних матеріалів, тому під впливом ультрафіолетового випромінювання (UVA) вони перетворюються на тверде полімерне покриття. Саме тут криється головна проблема гелевого лаку. Як відомо, УФ-випромінювання викликає рак шкіри, меланому, зміни тону шкіри та пігментні плями, а також ускорює старіння шкіри.


Як гель-лак впливає на нігті

Дослідження показують, що вже після першого нанесення гелевого лаку нігтьова пластина слабшає. Але справа не в покритті як такому, травматичний сам процес нанесення та видалення гелевого лаку. Для кращого зчеплення покриття з нігтем майстер полірує нігті, робить їх тонкими і пористими. Якщо продукт просушений невідповідною лампою, процес застигання проходити неправильно і потім лак важко зняти. Тоді майстри беруться за фрезерування, що псує нігті ще більше.

Неправильне сушіння викликає надмірне висихання нігтя, розшарування, алергічні реакції та підвищену чутливість.

Як гель-лак впливає на нігті

Джерело: Unsplash

Важливо! Регулярне покриття нігтів хімічними сполуками не може бути абсолютно нешкідливим, але є низка захисних заходів, дотримання яких допоможе знизити ризики. Користуйся УФ-захистом, під час манікюру знімай контактні лінзи, оскільки вони абсорбують пилок, і не дозволяй майстру удаляти гелеве покриття спилювання — це псує нігті, роблячи їх пористими і крихкими. Так ви зможете мінімізувати шкоду гель-лаку та насолоджуватися стильним манікюром!

Джерело 


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти