Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="189654"]
Здоров'я

Вся правда та міфи про паротит. Чим небезпечна свинка для хлопчиків?

Old date:
Current date: 2022.09.28
New date: 2020.07.12
0
Одним з найпоширеніших захворювань у малюків є паротит, або, як його ще називають, свинка. Що ж це таке і як із ним

Одним з найпоширеніших захворювань у малюків є паротит, або, як його ще називають, свинка. Що це таке і як з ним боротися?

паротит, свинка, як лікувати свинку, міфи про свинку, правда про свинку, щеплення від паротиту, дитячі інфекційні хвороби, гомеопатія при свинці, чому свинка небезпечніша для хлопчиків

Джерело: Shutterstock

Паротит - це гостре інфекційне захворювання, що передається повітряно-краплинним шляхом від людини до людини. Від моменту контакту до перших симптомів може пройти до 10 днів. Які ж симптоми цього захворювання?

Симптоми та ускладнення

Перший і найголовніший симптом – це висока температура та збільшення слинних залоз. Поразка може бути як одностороннє, і двостороннє. Від цих зовнішніх ознак і походить народна назва хвороби — свинка. Адже саме при двосторонньому ураженні слинних залоз обличчя трохи розширюється, і людина стає схожою на цю тварину. Можуть також уражатись такі залізисті тканини, як підшлункова залоза, у хлопчиків – яєчка, а у дівчаток – яєчники.

Оскільки будь-яка інфекція вміє долати гематоенцефалічний бар'єр (тобто потрапляє у кров), може розвинутися таке ускладнення, як менінгіт (запалення мозкових оболонок). У дорослому та підлітковому віці ймовірність розвитку цих ускладнень зростає. Особливо якщо хвороба переноситься у закритих колективах (армія, дитячі будинки).


паротит, свинка, як лікувати свинку, міфи про свинку, правда про свинку, щеплення від паротиту, дитячі інфекційні хвороби, гомеопатія при свинці, чому свинка небезпечніша для хлопчиків

Джерело: Shutterstock

Увага на хлопчиків!

У хлопчиків паротит протікає важче та ускладнення можуть принести серйозні проблеми. Наприклад, безпліддя. Адже при паротиті у чоловіків можуть уражатися яєчка, що і є причиною безпліддя. Тому під час огляду лікаря обов'язково потрібно перевірити саме цей орган.
Крім класичних медичних препаратів у лікуванні паротиту, може допомогти альтернативна медицина, а саме гомеопатія. Вона щадно впливає дитячий організм, не вражаючи інші органи. Механізм дії гомеопатії простий: вона лікує не діагноз, а сам організм, уражений інфекцією. Лікар-гомеопат вибирає ліки з десятків можливих шляхом виключення, дивлячись на конституцію хворого, його переваги. Таким чином, крупинки не шкодять організму, а лише підтримують його в тонусі. Їх можна приймати паралельно з іншими медичними препаратами, така взаємодія не є небезпечною.

паротит, свинка, як лікувати свинку, міфи про свинку, правда про свинку, щеплення від паротиту, дитячі інфекційні хвороби, гомеопатія при свинці, чому свинка небезпечніша для хлопчиків

Джерело: Shutterstock

принципи лікування

Коли організм страждає від паротиту, дуже важливо дотримуватися дієти, яка буде спрямована на розвантаження підшлункової залози. Підійде знежирене харчування. Потрібно виключити жирне м'ясо, а також молоко. Більше є білків та складних вуглеводів. Пиття має бути рясним, особливо корисні напої, що містять аскорбінову кислоту (наприклад, журавлинний морс). Також необхідно дотримуватися постільного режиму та не потрапляти на протяги.
У жодному разі не можна гріти шию або використовувати будь-яку специфічну терапію! Найголовніше - це сухе тепло (наприклад, шарф або теплий гольф із горловиною). Температуру до 39 ° С бажано не збивати, адже при 38,5 ° С виробляється імунітет, який і допоможе боротися з інфекціями.
Хоч паротить і поширене захворювання, як серед дітей, так і серед дорослих, боятися його не треба. Головне – це вчасно розпочати лікування та уникати ускладнень!

Важливо! Для свинки характерна сезонність підйомів та спадів захворюваності. Максимум захворюваності посідає березень-квітень, а мінімум — серпень-вересень. Періодичні підйоми захворюваності спостерігаються кожні 1-2 роки.

Правда і міфи про свинку

Існує безліч міфів про паротит, які просто необхідно розвінчати. Адже вони можуть спричинити непоправні наслідки.
Міф №1. Для дівчаток це захворювання не несе жодної небезпеки.
Це є помилкою, адже складне протягом паротиту може викликати ускладнення як запалення мозкових оболонок чи яєчників в жіночої статі.
Міф №2. Паротит потрібно лікувати лише у стаціонарі.
Легкий перебіг хвороби лікується зазвичай у домашніх умовах, а ось важкий – тільки в стаціонарі, під чуйним наглядом лікарів.

Міф №3. Свинкою хворіють лише маленькі діти.
Це не правда! Адже паротит вражає як дітей, і дорослих. Що молодша людина, то легше протікає захворювання. А ось підліткам та дорослим набагато складніше боротися із симптомами, уникаючи ускладнень. Як правило, у старших вони з'являються
практично завжди.

Консультант: Юлія Шпонько, педіатр, кардіолог, гомеопат


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти