Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="276915"]
Здоров'я

У МОЗ розповіли, скільки цукру можна вживати дитині щодня

Old date:
Current date: 2023.03.27
New date: 2023.01.04
0
У МОЗ розповіли про добові норми цукру та як зменшити кількість цукру у дитячому раціоні. 25 г чи 5 ч. л. без гірки – саме така до

У МОЗ розповіли про добові норми цукру та як зменшити кількість цукру у дитячому раціоні.

 25 г чи 5 ч. л. без гірки – саме така норма цукру для дітей за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Цукор – джерело енергії, але його надмірне споживання порушує енергетичний баланс і призводить до проблем зі здоров'ям уже в дитячому віці: ожиріння, серцево-судинних хвороб, цукрового діабету, карієсу.

❗ ВООЗ рекомендує обмежити споживання цукру протягом усього життя, а дітям до 2 років взагалі не рекомендовано вживати додані цукри.


Як зменшити кількість цукру в раціоні?

  • Привчайте дітей пити воду, а не солодкі напої. До питної води можна додавати лимон, ягоди чи листя м'яти. Компоти та узвари чудово смакують без цукру.
  • Готуючи вдома, кладіть у страви менше цукру, ніж пропонується в рецепті, або замініть цукор на фрукти, наприклад, банані чи фініки.
  • Замість мороженого спробуйте заморозити домашній йогурт без цукру чи вершки, перебиті у блендері з бананом чи іншими фруктами та ягодами.
  • Обмежте споживання цукерок, шоколаду, тістечок. Замініть їх на фрукти.
  • Мед та сухофрукти бажано обмежити до 2 порцій на день (одна порція становить 15 г).
  • Натуральні фруктові соки краще розводити водою, а кількість порцій не повинна перевищувати 2-3 на тиждень.
  • Перевіряйте етикетки на продуктах – цукор додають не лише в солодощі, а й у соуси, напівфабрикати тощо. Вибирайте продукти із меншим вмістом цукру.

Джерело


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти