Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="129002"]
Здоров'я

У яких дітей найчастіше виникає дефіцит вітаміну D

Old date: 2019-05-09
Current date: 2022.10.03
New date: 2022.02.25
2
З дефіцитом вітаміну D дуже тісно пов'язане таке грізне захворювання, як рахіт. І зовсім недавно всім без винятку грудні

З дефіцитом вітаміну D дуже тісно пов'язане таке грізне захворювання, як рахіт. І зовсім недавно всім без винятку немовлятам в осінньо-зимовий період призначали вітамін D – для профілактики.

дефіцит вітаміну D

Джерело: Shutterstock

Проте сучасна медицина переконливо доводить: дефіцит вітаміну D загрожує не всім дітям. А рахіт, як наслідок дефіциту вітаміну, і зовсім хвороба майже умоглядна: на 200 тисяч здорових дітей зустрічається лише один малюк, який страждає на рахіт. Тому прийом вітаміну D педіатри рекомендують не всім дітям. Яким же?

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Прийом вітаміну D лікар може призначити дитині, якщо вона знаходиться на штучному вигодовуванні. Але тільки в тому випадку, якщо у малюка спостерігаються симптоми дефіциту вітаміну D та/або це підтверджується дослідженнями.

Вітамін D частіше за інших рівних умов спостерігається у дітей із смаглявим кольором шкіри. Справа в тому, що колір шкіри залежить від кількості меланіну у шкірі дитини. Чим більше меланіну, тим малюк сміливіший. І тим нижче здатність шкіри виробляти вітамін D власними силами. І навпаки: чим світліша шкіра малюка, тим нижча небезпека виникнення в його організмі дефіциту вітаміну D. Рудого малюка з блідою шкірою досить побути 5 хвилин навіть у тіні і про загрозу рахіту можна забути. Приблизно така ж дія на шкіру малюка і зимові прогулянки: навіть скупого зимового сонця достатньо, щоб у світлій шкірі дитини утворилася достатня кількість вітаміну D.


профілактика рахіту

Джерело: instagram @aponomareva_photographer

Невірні симптоми дефіциту вітаміну D

Дбайливі бабусі, порившись у глибинах своєї пам'яті, часто витягують на поверхню давно застарілі симптоми дефіциту вітаміну D в організмі дитини. Це можуть бути:

 • Підвищена пітливість;
 • "Залисина" на потилиці немовляти;
 • Поганий апетит, плаксивість;
 • Криві ніжки чи ручки.

Всі ці симптоми справді можуть супроводжувати дефіцит вітаміну D. Але спостерігаючи це у своєї дитини, у жодному разі не можна самостійно ставити діагноз і тим більше призначати прийом вітаміну D! Надлишок цього вітаміну може бути небезпечнішим, ніж його дефіцит! І хороший лікар, перш ніж призначити вітамін D, обов'язково порадить вам додати до свого раціону морепродукти, давати дитині яєчний жовток, печінку. І лише післялабораторних досліджень може призначити вітамінну терапію.

профілактика дефіциту вітаміну D

Джерело: Shutterstock

Вірні симптоми дефіциту вітаміну D

Істинний дефіцит вітаміну D в організмі у дитини може супроводжуватися такими симптомами:

 • Кістки черепа у дитини стають м'якими та тонкими;
 • Лобові та тім'яні горбики черепа збільшуються у розмірах;
 • Значно знижується м'язовий тонус;
 • На ребрах утворюються ущільнення;
 • У дитини дуже пізно прорізуються зубки і дуже сповільнене зростання.

  Увага! Діагноз «рахіт» може поставити тільки лікар після рентгенологічного дослідження та за результатами спеціальних аналізів на вміст в організмі малюка вітаміну D, кальцію, фосфору та деяких гормонів.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (6 оцінок, середнє: 3,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

2 коментарі на «У яких дітей найчастіше виникає дефіцит вітаміну D»

 1. Аватар shtiyher:

  Нам ортопед призначила 5 крапель вітаміну D і Кальцій Д3 комплівіт. Дуже довго сумнівалася давати чи ні, при повторному огляді вона сказала що я не давала ту дозу, яку вона призначила і ускладнення у дитини, ребра неправильної форми… Ну як тут не злитися на цих медиків?! Благо у чоловіка є можливість літати до Ізраїлю по роботі, відправила дитину з татком туди. Все ж таки чули, що у них медицина на кращому рівні. Але нервувала звичайно страшно, вперше донька так далеко від мене була. Там після гори аналізів, порад дійшли висновку, що все добре з Анечкою, просто гімнастика потрібна і вітамінки. Там же чоловік купив. Досі лише там і замовляємо, взагалі перестала довіряти вітчизняному. Але рекомендую заздалегідь планувати та замовляти, т.к. Доставка все одно вимагає часу.

  Відповісти
  • Аватар Юля:

   Здрастуйте, скажіть будь ласка, що саме ви замовляли з Ізраїлю для дитини? У нас та сама проблема, і схожа ситуація з лікарями. Зараз у дитини деформація грудної клітки. І яка гімнастика можете детальніше розповісти будь ласка?

   Відповісти

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти