Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="93063"]
Здоров'я

8 поширених рослин, смертельно небезпечних для дитини

Old date:
Current date: 2023.03.24
New date: 2021.06.08
1
Малюк, який пізнає світ, тягне все до рота. І якщо старшій дитині можна і обов'язково потрібно пояснити, у чому небезпека деяких гарний

Малюк, який пізнає світ, тягне все до рота. І якщо старшій дитині можна і обов'язково потрібно пояснити, у чому небезпека деяких красивих квіточок і апетитних ягідок, то з однорічною крихіткою мамі треба бути напоготові і знати «зеленого ворога» в обличчя.

Дорогі батьки, будьте уважні, поясніть своїм дітям і запам'ятайте для себе вісім отруйних рослин, контакту з якими необхідно уникати.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


Болиголов плямистий

Росте майже всюди за містом та на пустирях у місті. Ця парасолькова рослина з дуже неприємним запахом, якщо довго вдихати, почне боліти голова. При попаданні всередину порушуються ковтання та мова, з'являються нудота, судоми, блідість шкіри, тече слина, розширені зіниці не реагують на світло. Висхідний параліч, дійшовши до серцевого м'яза, зупиняє серце.


блекота чорна

Незвичайна рослина з великими жовтуватими квітами у лускатих візерунках та темно-фіолетовою серцевиною. Має неприємний запах і липке листя у ворсинках. Цікаві плоди блекоти, схожі на чашечки з кришечками, можуть залучити цікаву дитину. Якщо проковтнути якусь частину рослини, почнеться з головного болю, спраги, розширених зіниць, пересихання в роті, тахікардії, а може закінчитися комою і летальним результатом.

беладонна

Росте у лісі, де більше світла – на галявинах. Гарні бузково-сірі квіти у формі округлої чашки та соковиті чорні плоди розміром із вишеньку – так і хочеться спробувати. При проковтуванні сипне голос, зіниці розширюються і не реагують на світло, спостерігається тахікардія, палить рот і горло, пересихає слина. Отрута паралізує легені, що провокує зупинку серця та смерть.

Віх отруйний (цикута)

Велика парасолькова рослина, парасольки відокремлені один від одного, на кожному – по білому пишному суцвітті. Має запах селери та солодкий смак. Можна зустріти біля річки, у ямах, заболочених місцевостях. При отруєнні віхом через 20 хвилин починаються біль у животі, блювота, пронос, тече слина, починаються напади, що закінчуються летально.

дурман звичайний

Останнім часом можна зустріти навіть у клумбі! Це кущ з великими білими квітами у формі труби, великим листям із зубчастими краями. Любить вологі місця, росте біля доріг, у палісадниках. При попаданні в шлунок починається сильне блювання, головний біль, порушення мови, тахікардія, пересихання слини, хрипкий голос, розширення зіниць.

аконіт

Кущ із гарними фіолетовими квітами у формі дзвіночка, росте там, де мокро – біля річок, у горах. Комахи гинуть від пилку аконіту, якщо потрапить у рот людини, викличе опіки слизової оболонки, судоми, блювання, мимовільне сечовипускання, задишку, розширення зіниць, і як результат – смерть.

Вовчі ягоди

Невеликий кущ з яскравими соковитими ягодами і ароматними бузковими квітами. Контакт зі шкірою цієї рослини може викликати пухирі та опіки, особливо у дітей та алергіків. Внаслідок отруєння болить живіт, тече слина, виникають сильні блювання та судоми.

борщівник Сосновського

Можна зустріти біля річок, особливо заболочених, у лісі, на пустирях. Рослина дуже великих розмірів, до 3 м, листя біля основи дуже великі. Речовина з листя борщівника при попаданні на шкіру робить її беззахисною перед ультрафіолетом, що на сонці викликає опік 1-3 ступеня. Для алергіків рослина особливо небезпечна.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Один коментар на «8 поширених рослин, смертельно небезпечних для дитини»

  1. Аватар фива:

    Можете і часник додати - він також шкідливий для дітей.

    Відповісти

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти