Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="254243"]
Здоров'я

Робота над помилками: 5 причин слабкого імунітету у дитини

Old date: 2016-02-25
Current date: 2022.10.02
New date: 2022.08.05
0
Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період і в перші роки життя. Саме тому так важливо стежити за здоров'ям.

Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період і в перші роки життя. Саме тому так важливо стежити за здоров'ям малюка — це забезпечити йому безпроблемну та щасливу життя в майбутньому.

Якщо дитина хворіє частіше за однолітків, може підхопити застуду від будь-якого протягу або змочених ног, довго відновлюється після кожної хвороби, має схильність до алергії, можна припустити, що її імунітет послаблень.

Причина 1. Фонові фактори

Деякі малюки до певного моменту радують батьків міцним здоров'ям, а потім раптом ні з того ні з сього виникає купа болячок. Перше, що потрібно шукати з лікарем у таких випадках — це «фонові» фактори, тобто супутні хвороби.

Це може бути дисбактеріоз або непереносимість будь-яких продуктів, гіпо- або гіпервітаміноз. Також імунітет дитини, швидше за все, буде ослаблений після перенесених тяжких захворювань (пневмонія, справжня ангіна, кишкові інфекції) або будь-якого хірургічного втручання.


імунітет дитини, дитячий імунітет

Джерело: Burda Media

Причина 2. Безконтрольний прийом ліків

Іммунітет буває вродженим та набутим. І другий перевалює у дорослого людини, тому що у його організму більше «досвіду в спілкуванні» з різними інфекціями. Формується імунітет тільки через контакт зі збудником, і ніяк інакше.

Тому, якщо за найменшої ознаки застуди або підвищення температури ви готові давати дитині антибіотик, пам'ятайте: це не найкраща «послуга» для її майбутнього здоров'я.

Причина 3. Недотримання загальних правил профілактики хвороб

Для дитини до цього поняття включені не тільки навички особистої гігієни на рівні миття рук та фруктів.

Насамперед, важливі:

  • режим дня,
  • регулярні прогулянки,
  • здорове харчування,
  • достатня фізична активність.

Це про себе ми можемо не дбати, просиджуючи час безперервно перед комп'ютером та харчуючись бутербродами. А з дитиною важливо дотримуватися тих самих банальних рекомендацій, які дають всі педіатри світу: багато бувати на свіжому повітрі, регулярно вживати фрукти та овочі, дотримуватися режиму дня. Тому що всі ці складові роблять значний вплив на формування імунної відповіді у малюків — здорове тіло правильно розпізнає зовнішні опасности та адекватно захищає від них організм, що зростає.

Мама з донькою прокинулися вранці.

Джерело: Burda Media

Причина 4. Надмірна стерільність

Жодній мамі не подобається, коли її малюк хворіє. Але, як не дивно це звучити, з дуже здорових дітей виростають хворі дорослі.

Основною складовою міцного імунітету є імунна пам'ять, а її тіло набуває тільки після успішного одужання. Тому кутаючи малюків, уникаючи зимових провітрювань та загартовування, батьки часто самі провокують зниження імунітету.

Причина 5. Штучне вигодовування

Ця причина є важливою для дитини в перший рік життя, але і тут не все так просто. З молоком матері малюк дійсно отримує антитіла, які в перші місяці захищають його організм, проте для дітей першого місяця життя і старше цей імунітет працює тільки місцево — у кишечнику. Тобто, грудне молоко захистити малюка від кишкових інфекцій, ротавірусу та ін.

Діти, що харчуються штучними сумішами, частіше схильні до всіляких захворювань шлунково-кишкового тракту, оскільки їх імунітет слабший. Але незалежно від типу вигодовування, до застудних захворювань та інфекцій, що передаються повітряно-крапельним шляхом, всі немовлята схильні однаково.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (2 оцінок, середнє: 2,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти