Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="5059"]
Здоров'я

Чому малюк розмовляє уві сні: коли треба бити на сполох?

Old date: 2018-08-07
Current date: 2022.07.01
New date: 2022.02.20
0
Чи є подібна особливість нормою у дитячому віці і чому дитина розмовляє уві сні? У межах норми Для початку

Чи є подібна особливість нормою у дитячому віці і чому дитина розмовляє уві сні?  

В межах норми

Для початку слід відразу ж заспокоїти всіх мам і тат, дітки яких періодично розмовляють уві сні. Нічого страшного у такому явищі не бачать ні лікарі, ні психологи. Навпаки, останні розглядають сноговоріння як засіб звільнення від стресу. Іншими словами – через пережиті протягом дня емоції (як негативні так і позитивні) малюк може розбудити північним лепетом мирно сплячих батьків. Не треба лякатися і одразу ж записувати малюка на прийом до невролога, а спробувати насамперед розібратися в причинах дитячої сомнілоквії – тобто розмов у сні.
Боротися зі сноговорінням немає сенсу. Якщо ми намагаємося вплинути на вираження цих негативних емоцій, ми цим сприяємо фіксації та затримці їх усередині, що може негативно позначитися на психічному та фізичному здоров'ї дитини. Не слід постійно захищати дитину від негативних емоцій у житті. Розмова уві сні може викликати наявність яскравих вражень, сильних емоцій. Крім того, реальні події в житті діти сприймають набагато гостріше за дорослих, і нервова система у них менш стійка. Ось чому малюки кажуть уві сні частіше, ніж дорослі.

На сон прийдешній…

Одна з причин дитячого сновидіння - це пережиті протягом емоції. Малюк посварився з однолітком або був покараний вихователем (навіть якщо і заслужено), перезбуджився, змінив звичну обстановку або подивився сумний мультфільм - всі ці фактори можуть сприяти тому, що малюк говоритиме уві сні. Справа в тому, що нервова система в дитячому віці чутлива до всіх факторів довкілля.


Що робити?

Насамперед батькам потрібно ще раз переглянути режим дня свого малюка. Подумайте над тим, чи достатньо часу дитина проводить на свіжому повітрі, чи завжди ви встигаєте провітрити приміщення перед сном? Від цих, здавалося б, елементарних речей залежить здоровий сон малюка. Крім того, індивідуальні особливості кожної дитини можуть вплинути на спокійний сон. Якщо малюк часто пер збуджується перед сном, довго дивиться мультфільми або лягає спати в пізній час - це також може бути причиною слів.

Вразливій дитині батьки можуть допомогти справлятися з емоціями та розслаблятися через обговорення прожитого дня, через супровід, коментарі та міркування поточних подій. Зробити це краще на основі створеної разом із дитиною казки. Таким чином, малюк зможе ділитися своїми враженнями від імені героя та отримувати таку необхідну йому емоційну підтримку.


Зміна фази

Р'спомните, как РІ младенчестве ваш РєСЂРѕС…Р° спал крепким сладким СЃРЅРѕРј Рё РІРґСЂСѓРі начинал РєСЂСѓС‚ итьяС, веревораСЗиваться. R "R" СѓР ± РѕРєР ° СЏ С „Р ° Р · Р ° СЃРЅР ° сменял Р ° СЃСЊ поверх ностной. Р'С <СѓР ± Р ° СЋРєРёРІР ° Р »Ре Ре СѓРєР ° С ‡ РёРІР ° Р» Ре РμРіРѕ РІ РєРѕР »С <Р ± РμР» СЊРєРμ РґРѕ С, РμС ... РїРѕСЂ ° РїјРμРѕРР ° С ... РїРѕСЂ ° РїјРμРРєР ° С ‡ еР»РѕРІРµС ‡ ек РІРЅРѕРІС РЅРµ Р · Р ° СЃС‹ РїР ° Р »РіР» СѓР ± РѕРєРёРј СЃРЅРѕРј. Сноговорение объясняется тем, что Сѓ маленьких детей переход РѕС‚ РѕРґРЅРѕР№ Рє РґСЂСѓРіРѕР№ фазе СЃРЅР° еще РЅРµ РЅР °Р»Р°Р¶РµРЅ. РРРРРССР СРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРҐ °СЋС‚ СЃ началом поверхностной или быстрой фазы, РєРѕРіРґР° ребенок наибол ее СѓСЏР·РІРёРј Рє каждому Р·РІСѓРёСѓ Рё шевелению.

Що робити?

Якщо малюк вимовляє кілька незрозумілих реплік або слів уві сні, після чого відразу ж засинає, то турбуватися не варто. У такий момент найкраще приголубити малюка, заколисувати або погладити, щоб він зміг відчути себе в безпеці.

Словниковий запас

Виявляється, що розмовляти уві сні можуть не тільки старші діти, але також і немовлята. Деякі мами та тата насторожуються, почувши з вуст свого піврічного карапуза чітко вимовлене слово, причому – уві сні. Це дивовижне явище пояснюється тим, що малюк ніби мимоволі закріплює в несвідомому стані (уві сні) все нові слова та події, що трапилися в його житті протягом минулого дня. Так-так, таким чином дитина і поповнює свій словниковий запас! Слово, сказане уві сні він, швидше за все, повторить і під час неспання.


САРРРРРРРРРРР, СРРРРРРРРРРРР СРРРРРРРРРРРРРРРСРРРРРРСРРРРРРСРРРРРРСРРРРСРРРРРРРРСРРРРРРРРРРСРРРРРРРРРРСРРРРРРРРРРРРРСЂЏЏЏЏЏнет РІРѕ СЃРЅРµ

Джерело: Fotolia

Коли треба бити на сполох?

Співмовлення є одним із симптомів патології нервової системи, якщо є й інші симптоми. Поспостерігайте за характером нічних розмов. Наявність наступних ознак говорить про те, що малюк потребує допомоги спеціаліста.

 • розмовляючи уві сні, дитина червоніє, покривається згодом, спливає слиною;
 • бачить кошмари, кричить, відчуває напади ядухи;
 • скрегоче зубами;
 • бродить як сомнамбула по дому;
 • прокидається у мокрому ліжку;
 • після пробудження довго не може прийти до тями, демонструє плутаність свідомості.
САРРРРРРРРРРР, СРРРРРРРРРРРР СРРРРРРРРРРРРРРРСРРРРРРСРРРРРРСРРРРРРСРРРРСРРРРРРРРСРРРРРРРРРРСРРРРРРРРРРСРРРРРРРРРРРРРСЂЏЏЏЏЏнет РІРѕ СЃРЅРµ

Джерело: Fotolia

Підготуйтеся до розмови з неврологом, зберіть якнайбільше інформації. Ваші відповіді на наступні запитання допоможуть лікарю точно поставити діагноз. Отже:


 • як часто ваша дитина розмовляє уві сні?
 • промовляє кілька слів, фраз чи видає довгі оповідання?
 • чи не зациклено на якійсь одній темі?
 • чи розбірлива його мова?
 • те, що він говорить, відбувалося наяву чи це явні фантазії?

Не варто відразу ж засмучуватися і звинувачувати себе в тому, що не змогли «доглянути» малюка. Пам'ятайте, що на кожному етапі дорослішання у дитини можуть виникати різні проблеми зі здоров'ям, як фізичним, так і психологічним.


Не акцентуйте увагу на розмовах уві сні, якщо вони трапляються досить рідко і не впливають на емоційний стан малюка. Інакше – не заплющуйте очі на проблему, а якнайшвидше запишіться на консультацію до потрібного фахівця. Удачі вам!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x