Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="275668"]
Здоров'я

Кров зносу у дитини: як правильно діяти?

0
Носові кровотечі трапляються у багатьох малюків — батькам потрібно правильно відреагувати та надати першу допомогу. Віклі

Носові кровотечі трапляються у багатьох малюків - батькам потрібно правильно відреагувати і надати першу допомогу.

Кров з носа у дитини

Джерело: Shutterstock

Викликати носову кровотечу може безліч факторів, адже слизова носа дуже ніжна і вразлива: малюк упав, копірсався в носі, а влітку це зазвичай відбувається через перегрів. Невеликі поодинокі кровотечі з носа не становлять небезпеки для здоров'я, але батькам потрібно знати, як поводитися, якщо у дитини пішла носом дах.

ПРИ НОСОВИХ КРОВОТЕЧАХ ЗБЕРІГАЙТЕ СПОКІЙ

Помітивши, що у дитини пішла носом дах, перш за все не панікуйте самі! Ця ситуація і так не з приємних, а побачивши, що батьки налякані, дитина злякається ще більше і ситуація погіршиться. Дійте чітко і спокійно, не охайте. Насамперед постарайтеся заспокоїтися самі та заспокоїти малюка, наприклад такою фразою «Не переживай. Це не страшно. Так буває зі всіма. Це зараз пройде – я тобі допоможу».


Кров з носа у дитини

Джерело: Shutterstock

ПЕРША ДОПОМОГА

1. Посадіть дитину, а не укладайте її на спину – інакше дах буде стікати по задній стінці горлянки. Це, по-перше, може створити ілюзію, що все пройшло. По-друге, може викликати рвоту у дитини. У положенні сидячи, дах витіче з носика природним чином.

2. Попросіть дитину висякатися тільки дуже обережно! Згустки крові не дають слизової скоротитися, підтримуючи кровотечу.

3. Прикладіть на перенісся дитині щось прохолодне. Якщо ви вдома — лід з морозильної камери (тільки через салфетку!), пляшку з кефіром з холодильника і т. д. Якщо ви на прогулянці — ключі, телефон, змочування у воді носовичок.

Кров з носа у дитини

Джерело: Shutterstock

4. Згорніть турунду з марлі чи вати, змочіть у 3%-ому розчині перекису водороду і введіть у передній відділ носа в ту ніздрю, звідки пішла кров, великим пальцем затисніть іншу ніздрю. Якщо кровотеча з обох ніздрів, введіть турунді в обидві. Якщо ви не вдома, як турунді можна використовувати згорнутий в жгут носовичок.

5. Якщо кровотеча сталася вдома, закапайте в носик будь-які краплі від нежитю.

Зазвичай кровотеча проходить швидко і дитина вже готова до нових пригод. Попросіть її посидіти поруч із вами, увімкніть мультики, почитайте книгу, перші півг одини, так точно, дитина не повинна бігати і стрибати, їй потрібний спокій.

Кров з носа у дитини

Джерело: Shutterstock

КОЛИ ПОТРІБНА ДОПОМОГА ЛІКАРЯ

  • Якщо кровотеча не зупиняється, терміново до лікарні!
  • Якщо кровотеча викликана чужорідним тілом, яке малюк засунув у носик, не намагайтеся дістати його самі: воно може зміститися і потрапити у горло, викликавши духоту. Терміново викликайте швидку допомогу!
  • Якщо кровотечі повторюються часто, обов'язково проконсультуйтеся у педіатра. Лікар направити вас здати аналізи для з'ясування причин частих кровотеч з носа.

ПРОФІЛАКТИКА НОСОВОЇ КРОВОТЕЧІ

• Панамка чи косинка – будь-який головний убір послужити профілактикою таких станів.
• Прослідкуйте, щоб малюк грав у тіні, а у найспекотніші часи виведіть дитину у прохолоду.
• Не дозволяйте дитині колупати в носі! Спіка висушує ніжну слизову, під якою дуже близько до поверхні розташована мережа судин.
• Не випускайте малюка з поля зору: кровотечі часто трапляються при падінні під час рухливих ігор або з висоти.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти