Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="257014"]
Здоров'я

Лікар Комаровський розповів, як шоколад впливає на засвоєння кальцію у дітей

0
Усі небайдужі мами чули, що шоколад маленьким дітям давати не можна. Особливо лякає той факт, що ця насолода може

Усі небайдужі мами чули, що шоколад маленьким дітям давати не можна. Особливо лякає той факт, що ця насолода може завадити засвоєнню кальцію.

шоколад користь та шкода для дітей

Джерело: shutterstock

Чи це так і чим справді шкідливий шоколад для дітей, пояснив педіатр Євген Комаровський, відповідаючи на пряме запитання передплатниці.

Євген Комаровський
Євген Комаровський
Дитячий лікар, телеведучий, автор книг про здоров'я дітей та здоровий глузд.

Питання:

Прочитала в журналі, що нібито шоколад дуже уповільнює всмоктування кальцію, тому його не слід поєднувати із молочними продуктами. А як молочний шоколад? Він, за ідеєю, має бути абсолютним злом)) Невже правда, що шоколад настільки перешкоджає засвоєнню кальцію? Виходить, його треба заборонити взагалі, особливо для дітей?


Відповідь:

Шоколад може впливати на засвоєння кальцію. Справа в тому, що в самому шоколаді, точніше в какао-бобах присутні оксалати. А оксалати – це солі щавлевої кислоти, які разом з кальцієм утворюють нерозчинну сполуку – оксалат кальцію, яка, зрозуміло, нікуди не всмоктується. Проте хочу вас заспокоїти — кількість оксалатів у шоколаді настільки помірна, що принципово та суттєво вплинути на всмоктування кальцію шоколад не може. Особливо коли йдеться про молочний шоколад, у якому ви підозрюєте абсолютне зло, — вміст какао-бобів у ньому зовсім незначний.

шоколад користь та шкода для дітей

Джерело: pixabay

Шкідливість та ризик дещо в іншому: цукор, якого в молочному шоколаді досить багато, активізує сечовипускання, і кальцій втрачається саме таким шляхом – просто виходить із сечею. Так що основна шкідливість шоколаду - в цукор, що міститься в ньому, а не в какао-бобах.

Але в усьому, звісно, ​​треба знати міру – пара шматочків шоколаду на день ще нікому не зашкодила.

Джерело


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти