Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="70956"]
Здоров'я, Серце, будь здорово!

5 ознак, які можуть вказувати на проблеми із серцем

Old date:
Current date: 2022.12.09
New date: 2015.06.28
0
Як переконатися, що з серцем маленької дитини все гаразд? Які симптоми повинні насторожити батьків та стати приводом

Як переконатися, що з серцем маленької дитини все гаразд? Які симптоми мають насторожити батьків та стати приводом для звернення до фахівців?

Fotolia

Fotolia

Багато проблем у роботі серця можна запідозрити і навіть діагностувати ще внутрішньоутробно за допомогою УЗД.

Під час пологів акушер, який приймає малюка, регулярно відстежує його серцебиття, а педіатр під час першого огляду обов'язково прослуховує серце вашого малюка. Потім карапуза щодня оглядатимуть лікарі пологового будинку, а після виписки ви зустрінетеся з вашим дільничним лікарем, з яким бачитиметеся раз на місяць.

Якщо у вас є привід для занепокоєння, наприклад, щось виявляли на УЗД під час вагітності або обтяжена спадковість, скажіть медикам про це.


Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Порок серця у новонародженого: що потрібно знати батькам

Ознаки проблем із серцем у дитини

Багато захворювань серцево-судинної системи можуть тривалий час протікати в прихованій формі і дати себе знати тільки в шкільному віці дитини. Але є низка ознак, на які батькам потрібно звертати особливу увагу, і якщо є хоч одна з них — терміново звертатися до лікаря.

Швидка втомлюваність

Якщо немовля швидко втомлюється під час годування грудьми або не має сил її брати – треба записуватися на прийом до лікаря.

Якщо у дитини проблеми з серцем, вона буде втомлюватися набагато швидше, ніж її однолітки. Це можна побачити під час активних ігор на подвір'ї, а також під час уроків фізкультури. Якщо ви помітили це один раз, то приводу для занепокоєння немає, можливо ваш малюк просто вимотався. Але якщо швидка втома проявляється регулярно — це серйозна нагода звернутися до кардіолога.

 

Непритомність

Якщо у дитини трапляються непритомності після того, як вона різко піднялася з ліжка або просто побігала, варто терміново звернутися за медичною допомогою. Навіть одиничний випадок непритомності повинен насторожити батьків.

Набряки тіла та посиніння губ

Варто хвилюватися, якщо ближче до вечора у дитини трохи набрякають ноги, руки та пальці на руках. Якщо ви помітили таку особливість у малюка, ведіть його до лікаря.

Дитина хворіє - фото

Burda Media

Головний біль, блідість і пітливість

Блідість, пітливість долонь і ступнів, а також часті головні болі та запаморочення зі нудотою можуть свідчити про проблеми з серцем у дитини.

Задишка та прискорений пульс

Якщо після невеликих фізичних навантажень у дитини з'являється задишка, її пульс часто прискорений, а іноді малюк скаржиться на біль у ділянці грудної кістки, варто показати його досвідченому лікарю.

Але варто не забувати, що не всі вади серця супроводжуються задишкою або посиненням ручок, ніжок та носогубного трикутника.

Завдання батьків — спостерігати за малюком і не соромитися ставити питання педіатру, а завдання лікаря — уважно ставитись до скарг батьків, зіставляючи їх із результатами огляду, та вчасно направити до кардіолога.

Крім того, багато серцевих захворювань є вродженими. Спровокувати їх можуть проблеми зі здоров'ям у матері, її шкідливі звички, стрес та погана екологія. У ранньому дитинстві у дитини можуть виникнути проблеми із серцем через стрес, великі фізичні навантаження (відвідування спортивної секції) або внаслідок ускладнень після іншої хвороби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Захворювання серця у найменших: як виявити проблему
Турбота про дитяче серце: сучасні методи лікування


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти