Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="180110"]
Здоров'я

Алергія на очах у дитини: лікування очної алергії

Old date:
Current date: 2023.02.03
New date: 2018.04.12
1
Місцева алергічна реакція на зовнішні збудники може проявитися в будь-який час року, але з настанням весни

Місцева алергічна реакція на зовнішні збудники може проявитися будь-якої пори року, але з настанням весни ризик алегри на очах різко підвищується.

Алергія на очах у дитини

Джерело: Pixabay

Слизова оболонка ока вкрай уразлива і схильна до впливу різних факторів, у тому числі – алергенів, що знаходяться у повітрі.

Причини алергії на слизовій оболонці і шкірі повік

Реакція слизової оболонки ока може виявитися лише при контакті із зовнішніми збудниками. Чому деякі діти більш чутливі до алергенів, а на інших вони ніяк не позначаються, медики поки що точно не можуть відповісти, але з упевненістю заявляють – спадковість тут грає вирішальну роль. Імовірність того, що у дитини проявиться алергічна реакція на зовнішні подразники зростає на порядок, якщо один з батьків, а що ще гірше – обидва, страждають від цієї проблеми.

Імовірність прояву алергічної реакції на очах вища у дітей, схильних до атопічного дерматиту та полінозу.


Алергія на очах у дитини

Джерело: instagram @glaza_detey

Основними факторами алергії, яка проявляється на слизовій оболонці вважають:

 • пилок рослин – реакція може виявлятися як у конкретні рослини, і будь-яку пилок;
 • шерсть тварин – причому, зазвичай, сама шерсть, а виділення шкіри тварин;
 • побутовий пил – тут вирішальну роль може зіграти кількість пилу і, особливо, наявність у приміщенні пилозбірників (м'які меблі, килими, великі м'які іграшки та навіть книги);
 • косметичні засоби, що наносяться на особу. Навіть кошти, розраховані на дітей, можуть спричинити алергію. Що вже казати про косметику для дорослих
 • хімічні речовини та сполуки;
 • інфекції та бактерії;
 • компоненти, що входять до складу деяких лікарських засобів;
 • вплив на око ультрафіолету, у тому числі тривале перебування дитини на відкритому сонці, тим більше, у південних широтах;
 • використання контактних лінз - втім, навряд чи ви будете купувати дитині контактні лінзи, але знати про це треба.
Алергія на очах у дитини

Джерело: instagram @zdorovoe_pokolenie_

Прояви алергії на очах

Алергічна реакція на очах може торкатися як внутрішніх, так і зовнішніх слизових оболонок ока. Прояви можуть бути різними та залежно від локації, інтенсивності та віку дитини, лікар підбере лікування.

Контактний дерматит. Зачіпає обидві або одну повіку дитини, яка опухає, червоніє і свербить. Може з'явитися дрібна крана або рожева висипка. Причина – Дитина торкнулася очей брудними руками, на яких опинився алерген.

Кератокон'юнктивіт, або весняний кон'юнктивіт. При такій формі алергічна реакція торкається кон'юнктиви і не рідко навіть оболонки рогівки. Слизові оболонки червоніють, з'являється сльозотеча і виділення слизової оболонки, дитина відчуває сильний свербіж і світлобоязнь. Виявляється з настанням стійкого тепла, але причина точно не відома. Хворіють частіше за хлопчики до 12 років, але й у дівчаток захворювання зустрічається.

Полінозний кон'юнктивіт. Може проявитися з початком цвітіння перших весняних рослин чи пізніше – після появи повітря пилку певних рослин. Як правило, крім проявів алергії на очах (почервоніння, свербіж, сльозотеча), часто з'являються й інші ознаки полінозу, такі як нежить, чхання, утруднене дихання.

Алергія на очах у дитини

Джерело: instagram @glaza_detey

Лікування алергії на очах

Як за будь-якої алергічної реакції лікування проявів на очах відбувається комплексно – після візиту до лікаря (це обов'язково!), вам потрібно буде давати малюкові антигістамінні препарати та закопувати очі.

Якщо реакція на очах проявилася вперше, варто поспішити до лікаря – чим раніше поставлено діагноз і розпочато лікування, тим швидше ви зможете позбавитися симптомів та уникнути ускладнень.

Для дітей із групи ризику – з «поганою» спадковістю, які страждають на атопічний дерматит, алергію на продукти харчування, поліноз, на перше місце виходить профілактика алергії. А це означає - максимально убезпечіть дитину від можливих алергенів, дізнайтеся у лікаря, які препарати можна використовувати заздалегідь, ще до початку цвітіння (якщо алергія пов'язана з весною), щоб не допустити реакцію або як мінімум її послабити.

Не варто займатися самолікуванням – для дітей можна використовувати далеко не всі препарати, особливо небезпечно використовувати краплі для очей, що не підходять.


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Один коментар на «Алергія на очах у дитини: лікування очної алергії»

 1. Аватар Сергій:

  Хочу поділитися інформацією може кому буде цікаво, багато хто лікує алергію і думають, що вона лікується краплями, таблетками, і спреями, але це не так. Корінь будь-якої алергії лежить у зашлакованості організму і неправильному способі життя (мінімум харчуванні). Особисто я позбавився хронічної алергії завдяки звичайному очищенню організму. До того ж всього за 14 днів. А жив із алергією я більше 25 років.

  Відповісти

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти