Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="227990"]
Здоров'я

6 небезпечних симптомів у дитини, за яких потрібно викликати «швидку»

Old date:
Current date: 2022.10.02
New date: 2022.08.17
0
Щоб вчасно вжити заходів і не піддавати життя дитини небезпеці, важливо знати, при яких станах їй потрібна невідкладна медична доп

Щоб вчасно вжити заходів і не піддавати життя дитини небезпеці, важливо знати, за яких станів їй потрібна невідкладна медична допомога.

дитина захворіла, температура у дитини, рвота у дитини, судоми у дитини

Джерело: Shutterstock

Малюк прихворів... Іноді це звичайна застуда, з лікуванням якої батьки цілком справляються самі після консультації з лікарем. Але бувають ситуації, коли лікарська допомога потрібна негайно. Які ж найважливіші симптоми, що свідчать про те, що потрібно терміново викликати лікаря чи навіть «швидку допомогу»?

ЗОНА ОСОБЛИВОЇ УВАГИ

Потрібно бути гранично поважним до стану дитини, якщо спостерігаються такі симптоми:


  • підвищена температура;
  • порушення свідомості;
  • судоми;
  • зміна кольору шкіри – виражена блідість, сірий або синюшний колір шкіри;
  • проблеми з диханням;
  • блювота і/або діарея;
  • біль у животі.
дитина захворіла, температура у дитини, рвота у дитини, судоми у дитини

Джерело: Fotolia

Температура

Підвищеною температурою у всьому світі вважається 38°С у грудних дітей і 38,5°С – у дітей старших 1 року. До цих показників турбуватися та панікувати не варто.

Коли потрібно викликати швидку допомогу? Якщо підвищення температури у дитини супроводжується порушенням дихання, а також вираженим головним болем і/або рвотою. Безумовним приводом для дзвінка у «швидку» є температура 38°С і вище у малюка молодше 60 днів від народження, а також температура, яка не знижується протягом години після прийому жарознижуючого препарату.

дитина захворіла, температура у дитини, рвота у дитини, судоми у дитини

Джерело: Fotolia

Порушення свідомості

Негайно викликайте лікаря, якщо у дитини спостерігається загальмованість або повна відсутність реакції на зовнішні подразники, особливо якщо це супроводжується підвищеною температурою та/або іншими симптомами.

Судомі

Невідкладна медична допомога потрібна і в разі судом — мимовільних скорочень, посмікувань окремих груп м'язів або всього тіла.

Проблеми з диханням

Якщо частота дихання малюка менша або дорівнює 40-60 вдихам-видихам на хвилину, колір шкіри змін, подих утруднений, він не може говорити, спостерігається осиплість або повна відсутність голосу — це ознака невідкладного стану. Найчастіше проблеми з диханням пов'язані з певними захворюваннями – пневмонія, обструктивний ларингіт/круп, бронхіоліт, бронхіт.

Але іноді причиною є попадання сторонніх предметів у дихальні шляхи. У цьому випадку проблеми з диханням виникають раптово, і батьки говорять про те, що, мовляв, ось тільки що малюк грав з іграшками і раптом став кашляти і задихатися. Не витрачайте години — терміново викликайте швидку допомогу!

дитина захворіла, температура у дитини, рвота у дитини, судоми у дитини

Джерело: Shutterstock

Блювота і/або діарея

Ці стани можуть призвести до дегідратації (зневоднення). Щоденна витрата рідини у дитини становить приблизно 10-15% маси тіла, тоді як у дорослих - всього 2-4%. На що слід звернути увагу: наявність сліз, частоту сечовипускання, сухість слизових, порушення/пригнічення свідомості, наявність домішок крові в блювотних масах або калі.

Найчастіше рвоту та діарею викликають кишкові інфекції. Їх досить багато, але основними є вірусні кишкові інфекції: рота-, адено-, астро-, норовіруси. До консультації з лікарем прийняти невідкладні заходи самостійно. Перш за все це оральна регідратація, або просто відпаювання: 1-2 ч. ложки будь-якої рідини (краще використовувати спеціальні розчини для регідратації) кожні 5-10 хвилин. Навіть якщо дитина знову вирвала, припиняти регідратацію не варто. Зачекайте 5-10 хвилин після рвоти і знову продовжуйте відпаювати.

Біль у животі

Будь-який гострий біль у животі, що тривала година зберігається (особливо якщо він супроводжується підвищенням температури тіла, блювотою, є підозрю на можливу травму живота) є приводом терміново звернутися до лікаря!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти