Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="86835"]
Здоров'я

Робота над помилками: 5 причин слабкого імунітету у дитини

Old date: 2016-02-25
Current date: 2022.12.02
New date: 2022.01.20
1
Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період та у перші роки життя. Саме тому так важливо слід

Імунітет людини закладається переважно ще у внутрішньоутробний період та у перші роки життя. Саме тому так важливо стежити за здоров'ям малюка – це забезпечить йому безпроблемне та щасливе життя в майбутньому.

зміцнюємо імунітет, здоров'я дитини

Джерело: instagram @malyshovaya

Якщо дитина хворіє частіше за однолітків, може підхопити застуду від будь-якого протяга чи промочених ніг, довго відновлюється після кожної хвороби, має схильність до алергії, можна припустити, що її імунітет ослаблений.

Причина 1. "Фонові" фактори

Деякі діти до певного моменту радують батьків міцним здоров'ям, а потім раптом ні з того ні з сього навалюється купа болячок. Перше, що потрібно шукати з лікарем у таких випадках – це «фонові» фактори, тобто супутні захворювання.

Ними можуть бути дисбактеріоз або непереносимість будь-яких продуктів, гіпо-або гіпервітаміноз. Також імунітет дитини, швидше за все, буде ослаблений після перенесених тяжких захворювань (пневмонія, щира ангіна, кишкові інфекції) або будь-якого хірургічного втручання.


дитячий імунітет, зміцнюємо імунітет

Джерело: Shutterstock

Причина 2. Безконтрольний прийом ліків

Імунітет буває вродженим та набутим. І другий превалює у дорослої людини, тому що у її організму більше «досвіду у спілкуванні» з різними інфекціями. Набувається імунітет лише через контакт із збудником, і ніяк інакше.

Тому, якщо за найменшої ознаки застуди або підвищення температури ви готові давати дитині антибіотик, пам'ятайте: це не найкраща послуга майбутньому здоров'ю.

Причина 3. Недотримання загальних правил профілактики захворювань

Для дитини в це поняття включено не тільки знайомство з гігієною на рівні миття рук та фруктів.

Насамперед, важливі:

 • режим дня,
 • регулярні прогулянки,
 • здорове харчування,
 • достатня фізична активність.

Це про себе ми можемо не дбати, просиджуючи добу безперервно перед комп'ютером і харчуючись бутербродами. А з дитиною важливо дотримуватися тих самих банальних рекомендацій, які дають усі педіатри світу: багато бувати на свіжому повітрі, регулярно вживати фрукти та овочі, дотримуватися режиму дня. Тому що всі ці складові мають значний вплив на формування імунної відповіді у малюків - здорове тіло правильно розпізнає зовнішні небезпеки і адекватно захищає від них організм, що росте.

Причина 4. Надмірна стерильність

Звичайно, ніякій мамі не сподобається, що її малюк хворіє. Але, як це не дивно, з занадто здорових дітей виростають хворі дорослі.

Основною складовою хорошого імунітету є імунна пам'ять, а її тіло набуває лише після успішного одужання. Тому кутаючи дітей, уникаючи зимових провітрювань і загартовування, батьки найчастіше самі стимулюють зниження імунітету.

Причина 5. Штучне вигодовування

Ця причина важлива для дитини в перший рік життя, але тут не все так просто. З молоком матері малюк дійсно отримує антитіла, які у перші місяці захищають його організм, проте для дітей 1 місяця і старший цей імунітет працює лише місцево – у кишечнику. Тобто, грудне молоко захистить малюка від кишкових інфекцій, ротавірусу та інших.

Діти, які харчуються штучними сумішами, частіше схильні до найрізноманітніших захворювань ШКТ, тому що їх імунітет слабший.
Однак незалежно від типу вигодовування, застудних захворювань та інфекцій, що передаються повітряно-краплинним шляхом, всі груднички схильні однаково.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 3,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Один коментар на «Робота над помилками: 5 причин слабкого імунітету у дитини»

 1. Аватар Анастасія:

  Ми імунітет посадили прийомом антибіотиків. Лікарка порадила віддати дитину в басейн і частіше гуляти на свіжому повітрі. Нам такі рекомендації пішли лише на користь.

  Відповісти

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти