Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="56506"]
1-3, Розвиток

Заїкуватість розвитку у дитини — що це означає, коли проявляється?

Old date:
Current date: 2022.12.06
New date: 2014.10.24
0
 Чи під силу впоратися дитині з нею самостійно чи потрібно звертатися до фахівців? Відповідає логопед Запинки в промові
Дитина фарби (фото Legion Media)

Дитина фарби (фото Legion Media)

 Чи під силу впоратися дитині з нею самостійно чи потрібно звертатися до фахівців? Відповідає логопед

Запинки в мові дітей (не озвучуватимемо серйозне слово «заїкання») з'являються приблизно з 2-х років, коли активно формується фразова мова, малюк планує своє висловлювання, вкладає в нього певний сенс. Запинки можуть виявлятися як повторення одного звуку, складу, цілого слова, як «завмирання» на голосному або приголосному звуку. Виникнення запинок може мати хвилеподібний характер: то у кожному слові, то зрідка, то на початку дитячого «спіча», то в середині, вони можуть зникати на кілька днів або навіть тижнів, потім з'являтися знову.
У таких ситуаціях дуже важливим є правильний підхід до малюка. Бажано створити "режим відносного мовчання" на 2-3 тижні - не ставити малюкові жодних питань. Коли малюк сам починає говорити, не можна його квапити, підганяти, нервувати, потрібно терпляче вислуховувати малюка, а при сильних запинках запропонувати сказати вам «на вушко», прошепотіти або заспівати важке слово.
Дуже корисно співати, особливо голосні звуки, простукувати, прохлопувати, диригувати кожен склад слова, довго, плавно дути на свічку, мильні бульбашки, через трубочку у воду. На якийсь час необхідно скасувати відвідування людних місць, скоротити до мінімуму перегляд телепередач та ігри на комп'ютері.
Важливо: поведінка близьких не повинна викликати у дитини почуття, що щось не так.
Виконуючи такі прості рекомендації, уважні батьки допоможуть дитині впоратися з тимчасовими труднощами. Але якщо запинки в мовленні часті та супроводжуються м'язовою напругою в органах артикуляції, щічках, при диханні та голосоутворенніКоли у малюка обмежений словниковий запас на тлі запинок, знадобиться допомога невролога та логопеда.

Запинки практично зникають, коли малюк розмовляє, граючи з іграшками, малює, ліпить, спілкується із тваринами, тому батькам потрібно створювати саме такі ситуації.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як розпізнати та попередити розвиток заїкуватості у малюка?Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм каналСтатті по темі:


Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти