Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="6347"]
1-3, Здоров'я

Топ-3 способи загартовувати малюка

Old date:
Current date: 2023.02.04
New date: 2013.03.12
0
 Почати загартовування малюка краще зі звичайних гігієнічних процедур. Адже воно не буде дієвим, якщо малюк щодня в

 Почати загартовування малюка краще зі звичайних гігієнічних процедур. Адже воно не буде дієвим, якщо малюк щодня в побуті не буде використовувати засоби, що гартують.

Прохолодна водичка

З чого почати загартовування дитини? Зі звичайних гігієнічних процедур. Адже гартування не принесе належного ефекту, якщо дитина в повсякденному побуті не використовуватиме засоби, що гартують.

♦ Умивання — найдоступніший вид загартовування. Привчіть дитину щодня вмивати не лише обличчя та долоні, а й шию. руки до пахв і груди до пояса. Починайте з теплої води, а надалі використовуйте воду з-під крана будь-якої пори року.

♦ Зробіть щоденною звичкою мити ноги до колін холодною водою.


Почніть з теплої води (28 °С) і поступово, кожні 4-5 днів, знижуйте температуру на 1 °С, довівши до 18-16 °С. Корисно привчити організм дитини не боятися води під крана.

♦ Обливайте малюка після загальної ванни або душу прохолоднішою водою — 24-25 °С.

♦ Також вчіть дитину змалку чистити зуби та полоскати рот після їжі холодною водою, поступово знижуючи її температуру і довівши її до водопровідної в зимовий час.

♦ Корисно привчити малюка пити холодні, а не підігріті напої.

♦ Плющування у водоймі можна дозволити дитині за температури води 22-24 °С, а в міру загартовування можливе короткочасне купання і в прохолодній воді (18-16 °С).

Свіже повітря

♦ Гуляйте з малюком на вулиці в будь-яку погоду, окрім негоди. Взимку - не менше 2-3 годин, а в теплу пору року можна проводити на повітрі більшу частину дня.

♦ Корисно організувати сон дитини на свіжому повітрі, а взимку при відкритій кватирці.

♦ Одягайте малюка за погодою, враховуйте, що в холодну пору одяг не повинен обмежувати рухів.

♦ Привчайте малюка з народження до повітряних ванн, залишаючи його оголеним спочатку при кімнатній температурі. а потім і при нижчій, для дітей старше року навіть при 15-16 °С. Щоб дитина не мерзла, в цей час займіться зарядкою.

Ласкаве сонечко

♦ Сонячні ванни починайте приймати за температури повітря 20-22 °С. Перебування оголеної дитини на відкритому сонці спочатку має бути не більше 5 хвилин, потім поступово доводять до 40-60 хвилин протягом дня. але за один сеанс. Не забувайте при цьому надіти крихті панамку і нанести на коні сонцезахисний крем.

♦ Ходіння босоніж починайте з 5-10-15 хвилин по теплому піску, землі або траві, з часом - довше і в прохолодну погоду.

♦ Також необхідна максимальна рухова активність дитини без обмежень.

Медичних протипоказань до гартування немає, крім гострих захворювань. Воно має приносити дитині радість, а чи не нав'язуватися силою. Краще, якщо ви будете малюкові прикладом і перетворите загартування на захоплююче заняття.

А як ти гартуєш свого малюка? Поділись у коментарях!


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти