Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="274919"]
Розвиток

Затримка мовлення: 10 способів

Old date:
Current date: 2022.08.12
New date: 2022.06.22
0
За всіма нормами малюк уже має розмовляти, але мовчить? Коли треба турбуватися? Дитина мовчить, і батьки, звісно, ​​починають п

За всіма нормами малюк уже має розмовляти, але мовчати? Коли треба турбуватися?

Дитина мовчить, і батьки, звісно, ​​починають переживати. Але не поспішайте панікувати та ставити діагнозі. Спробуйте розібратися з причин.

ПРИЧИНІ МОВЧАННЯ

 1. Першою причиною «мовчання» дитини є відсутність потреби у мовленні. Наприклад, якщо малюк хоче пити, він показує рукою на кружку і при цьому микає. Адже головне, що його бажання виконують без лишніх слів і дитина робить висновок, що їй і «мовчки» живеться неплохо.
 2. Наступною причиною відсутності мовлення у малюка може стати вплив несприятливих факторів під час вагітності, пологів, у перший рік життя: травми, прийом ліків, різні інфекції, надто швидкі або, навпаки, затяжні пологи, спадкові захворювання. Усе це може спричинити затримку психічного розвитку.
  Якщо малюк почав тримати голівку, сидіти, стоять, гукати, ходити пізніше за однолітків, то він, швидше за все, буде відставати і у мовному розвитку. У разі підозри на затримку розвитку необхідно провести повне медичне обстеження. Залежно від його результатів дитячий психолог та педіатр складатимуть програму лікування, спрямовану на усунення психічних та мовленнєвих проблем малюка.
 3. Часто починають пізно говорити і діти, які зростають у двомовних сім'ях. Є думка, що поки малюк не опановував рідної мови, йому рано вивчати іноземну. Щоправда, бувають і винятки.

ЩО ДОВІДНО НАСТОРОЖИТИ?

Як вчасно визначити, що дитині потрібна допомога фахівця? На що варто звернути увагу?

До 1 року

 • У малюка є особливості будови органів мовлення: ущелина губи та піднебіння.
 • Є порушення м'язового тонусу (м'язи напружені чи, навпаки, мляві).

Від 1 до 2 років

 • Крихітка не казатиме жодного осмисленого слова.
 • Маля не розуміє ваших прохань, не реагує на власне ім'я.
 • Дитина зовсім не використовує в спілкуванні міміку та жерсті.
 • Крихітка погано розуміє мову, якщо не бачить губ співрозмовника.
 • Мова малюка має «гугнявий» відтінок.

Від 2 до 3 років

 • Крихітка говорити своєю «пташиною» мовою, яку часто не розуміють навіть батьки.
 • Дитина замикається, повторює слова, робить великі паузі.

ПРОСТІ ПОРАДИ

У всіх цих випадках краще звернутися до логопеда. Але самі батьки теж можуть вплинути на розвиток мовлення малюка, виконуючи нескладні рекомендації.

 1. Приділяйте новонародженому якнайбільше уваги. Наявність емоційного контакту з мамою, особливо у перші місяці життя дитини, — запорука його успішного розвитку. Чим більше мама розмовляє зі своїм малюком, обговорюючи і коментуючи все, що відбувається навколо, тим краще вона буде розвиватися.
 2. Розмовляйте з дитиною медленно та чітко, це дозволить їй «переробити» почуту інформацію.
 3. Розповідайте малюкові про те, що відбувається тут і зараз: пташка полетіла, машина поїхала і т.д.
 4. Показуйте малюкові способи взаємодії з оточуючими за допомогою мови. Просимо – «Дай!», дякуємо – «Спасибі!», йдете додому – «До побачення!».
 5. Не намагайтеся розуміти дитину, якщо вона розмовляє жестами. Вдайте, що не знаєте, чого вона хоче. Заохочуйте просити. Чим довше ви будете розуміти жестову мову малюка, тим довше він буде мовчати.
 6. З 6 місяців читайте малюкові книжки з картинками.
 7. Співайте пісеньки, розповідайте дитячі вірші, заохочуйте малюка підспівувати вам, це допоможе йому розширити свій словарний запас.
 8. Тренуйте мімічні м'язи та м'язи мови. Для цього, станьте разом з малюком перед зеркалом і почніть «корчити» один одному рожиці: цокайте язиком, усміхайтеся, надуйте щічки, виставляйте язичок облизуйте губки.
 9. Дайте дитині можливість самостійних дій і хвалити за кожне нове слово.
 10. Спілкуйтеся з малюком простою і зрозумілою мовою, уникаючи складних синтаксичних конструкцій, і він обов'язково заговорити!

Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x