Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="52042"]
Розвиток

5 дитячих ігор для розвитку математичних здібностей

Old date: 2019-08-16
Current date: 2022.05.24
New date: 2021.11.28
0
Чому одні дітки з легкістю визначають, скільки яблук залишилося у Олі, якщо вона купила 10 і з'їла 3, а інші довго пихтять над простими.

Чому одні дітки з легкістю визначають, скільки яблук залишилося у Олі, якщо вона купила 10 і з'їла 3, а інші довго пихкають над простими прикладами і все ж таки видають неправильну відповідь? Можливо, з ними не грали у правильні ігри.

Здібності до математики зумовлені індивідуальною будовою мозку, генами, соціальними передумовами. Сучасні дослідження показали, що навіть піврічні малюки можуть виявляти різний інтерес до арифметики (немовлятам показували на екрані картинки з об'єктами, кількість яких змінювалась, але не всі діти помічали зміни).
Втім, навіть якщо у дитини немає схильності до математики, вона цілком може отримувати в школі п'ятірки з цього предмету. Головне – вчасно зайнятися розвитком його математичного інтелекту.

Якщо ж у малюка є задатки математичного генія, то їх подальшого розвитку просто необхідно створити умови. Напрошується висновок: у кожної дитини можна і потрібно розвивати математичний інтелект! Причому так, щоб дитині було весело та цікаво на заняттях.


Ігри на розвиток математичного інтелекту

"Вгадай хто? Вгадай що?"

Ставте дитині питання, описуючи значущі властивості предметів, тварин чи людей.
„Вгадай, кого я загадала: руда, хитра, пухнаста. Хто це? Правильно, лисиця. А хто маленький, полохливий, з довгими вухами? Звичайно, зайчик! А білий, холодний, пухнастий – це що? Так, сніг”.

Коли дитина зрозуміє принцип гри, запропонуйте їй спробувати загадувати вам подібні загадки. Гра сприяє розвитку в дітей віком логічного мислення.


«Будиночок»

Виріжте кілька різнокольорових кружків із кольорового картону. Запропонуйте малюкові вибрати гурток улюбленого кольору. Це буде його будиночок (покладіть гурток на стіл). Ваш будиночок, наприклад, синього кольору. Нехай малюк помістить його правіше за свій будиночок. А татовий, зелений, ліворуч.
Жовтий, бабусин будинок, збудували ліворуч від маминого будинку. Куди треба покласти жовтий кухоль?

Запитайте, чий будинок знаходиться між батьковим та бабусиним, чий будинок – після бабусиного. Обов'язково хвалите, підбадьорюйте малюка під час гри.
Гра хороша на формування просторових уявлень, розвитку логічного мислення, уваги, пам'яті.

"Знайди відмінності"

Найпростіша гра, яку дуже люблять діти, також є чудовим засобом розвитку математичного інтелекту, адже вона тренує увагу, усидливість.


Добре, якщо картинки, які ви запропонуєте дитині для цієї гри, відрізнятимуться саме за кількістю предметів. Наприклад, у руках дівчинки на одній картинці 5 квіточок, на іншій — 7, на одній картинці на гілці 3 птахи, а на іншій — 4. Намалювати такі картки, що розвивають, легко самим.

«Вважаємо все підряд»

Для формування та закріплення поняття числа корисно вважати разом з малюком усе, що потрапляє до його зору. Можна вважати сходи на сходах, червоні машини на шляху до садка, кількість героїв у книжці.

Пропонуйте дитині показати число, яке в нього вийшло, на пальчиках, а якщо пальчиків не вистачає - на рахункових паличках, ґудзиках чи будь-яких інших предметах. Задавайте дитині абстрактні питання на порівняння кількості, наприклад: „Чого в кімнаті більше — полиць із книгами чи ящиків із іграшками? Дерев'яних кубиків чи олівців?


"Геометрія на долоні"

Під час приготування вечері можна познайомити малюка із геометричними фігурами. Вам знадобляться звичайні сірники або сухі макарони. Покажіть дитині, як можна скласти з цих паличок трикутник, ромб, квадрат, трапецію. Разом порахуйте кути та сторони у цих фігур.


Коли крихта досить натренується у викладанні простих фігур, ускладніть завдання, пропонуючи йому скласти трикутник зі стороною в 2 сірники, квадрат зі стороною в 4 сірники, трикутник зі сторонами в 3 вермішелінки. Нехай дитина спробує з однієї кількості сірників скласти кілька різних фігур, наприклад ромб і квадрат.


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (3 оцінок, середнє: 3,33 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x