Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="198044"]
Розвиток

Найпопулярніші ігри для осінніх прогулянок із дітьми. Граємо нон-стоп!

0
Осіннє сонечко ще побалує нас теплом. Погодні дні, які дарує нам золота осінь, - чудовий час для довгих прогулянок з

Осіннє сонечко ще побалує нас теплом. Погодні дні, які дарує нам золота осінь, - чудовий час для довгих прогулянок з дітьми. Не проґавте його!

осінні ігри, розвиток

Джерело: Shutterstock

На вулиці дрібний дощ? Все одно прогулянка на свіжому повітрі для вашого малюка набагато корисніша, ніж перебування в приміщенні. Нехай навіть сухим та теплом. Восени повітря — прохолодне і чисте, у ньому менше шкідливих домішок, ніж улітку.
Чим більше ви будете гуляти з дитиною, тим міцнішим стане малюк, і тоді всі зимові хвороби обійдуть його стороною. А щоб прогулянка була цікавою, продумайте заздалегідь, як розважити малюка. І до речі, у батьків, які грають у рухливі ігри разом із малюками, діти виростають більш впевненими у собі.

Підбираючи розвагу, враховуйте характер малюка. Одні діти люблять побігати, іншим подобаються спокійні прогулянки. Пропонуйте ігри на вибір! Дитина точно знає, що їй цікаво

Для малюків 2-3 роки

У цьому віці діти відкриті до нових знань. Знайомити з навколишнім світом малюка краще в ігровій формі - заодно поєднайте пізнавальну діяльність з фізичною активністю. Ігри для таких малюків повинні бути максимально простими, в міру активними та, зрозуміло, цікавими та захоплюючими.


ігри з дітьми, розвиваючі ігри на прогулянці з дітьми, осінь, море хвилюється раз, наздоганяння, ніж зайняти дитину на прогулянці, класики, діти

Джерело: instagram @yourkidssmile

Наввипередки з тінню Покажіть малюкові його та свою тінь. Поясніть, що тінь у всіх. Пограйте з нею в наздоганяння: дитина біжить, а тінь її наздоганяє. Продемонструйте, що вона любить повторювати всі рухи за вами - разом помахати руками, підніміть їх вгору, нахиліться вліво-вправо, пострибайте. Можна організувати вуличний театр тіней — за допомогою рук показати собачку, пташку чи зайчика. Крихітка обов'язково спробує повторити за вами.

Кур'єр Назбирайте разом з дітьми побільше камінчиків, шишок, листя, а потім відзначте на рівній відстані від зібраної купки місце, куди кожному з малюків потрібно віднести всі ці скарби. Позмагаємось, хто швидше?
Злови мильний міхур Дуже цікава рухлива гра, яка доставить дитині масу позитивних емоцій. Візьміть на прогулянку тюбик із розчином для мильних бульбашок. Ви видуваєте бульбашки, а малюк намагається зловити їх, ляснувши в долоні. У процесі гри мама розповідає про бульбашки: які вони виходять гарні, круглі, прозорі, такими, що переливаються… Таким чином дитина поступово розширює словниковий запас.
Колір до кольору В осінньому парку так багато красивого опалого листя! Звичайно, можна просто назбирати яскравий букет. А можна перетворити це на гру. Наприклад, підбирати листя у колір одягу. У крихти червоні черевики? Шукаємо схожий за кольором листок. Жовтий шарфик? О, такого листя буде дуже багато, причому різної форми. А потім із зібраних листочків можна скласти на землі килимок чи просто гарний візерунок.

ігри з дітьми, розвиваючі ігри на прогулянці з дітьми, осінь, море хвилюється раз, наздоганяння, ніж зайняти дитину на прогулянці, класики, діти

Джерело: Shutterstock

Для дітей 3-4 роки

Такі ігри вимагатимуть від малюка не тільки певної спритності, а й кмітливості. Вони розвивають логічне мислення дитини і закріплюють навички стратегічного планування.
Хто швидше? Грати можна з другом чи з мамою. Захопіть із будинку кольоровий папір або кольоровий картон. На вулиці матуся розкладає кольорові листочки так, щоб малюк міг пересуватися по них, перестрибуючи, як по камінчиках. Споруджуються два містки. Завдання - перейти «ручок» швидше за суперника.

Стрибок-скок через струмок! «Струмок» можна позначити двома звичайними палицями — це будуть береги. З одного бережка на інший і потрібно перестрибнути малюкові. Якщо дитині складно зробити це відразу, нехай спочатку переступає, а потім стрибає з місця та з розбігу. Ця гра чудово тренує м'язи.
Втеча із зоопарку Поясніть малюкові, що він тепер звір, який живе у зоопарку. Дитина сама повинна вибрати, якою твариною вона буде, але мамі про це не говорити. Коли мама вимовляє: «Звірі втекли із зоопарку!» - малюк підстрибує і біжить навколо батьків, при цьому зображуючи ту тварину або птицю, яких загадав (гавкаючи, ричачи, шипаючи або крякаючи). Завдання мами — вгадати, хто втік із зоопарку.

ігри з дітьми, розвиваючі ігри на прогулянці з дітьми, осінь, море хвилюється раз, наздоганяння, ніж зайняти дитину на прогулянці, класики, діти

Джерело: Instagram@marija_shibanova

Дітям 4-5 років

Бігати, стрибати та розважатися малюки у цьому віці можуть дуже довго. Дайте вихід дитячої енергії і заодно порадуйте самі. Коли ще буде така нагода?
Море хвилюється. Ведучий, яким по черзі стає то дитина, то мама, то тато, каже: Море хвилюється раз. Море хвилюється два. Море хвилюється три. Морська фігура замри! Треба відразу зупинитися і застигнути на місці. Хто поворухнеться першим, програв. Ведучим стає найкрасивіша «фігура».
класики Відмінна забава не тільки для дітлахів, але і для мами, особливо якщо у неї не вистачає часу на відвідування тренажерного залу. Для гри знадобиться крейда та асфальт, а все інше ви знаєте самі, правда?
«Метеличка» Візьміть у руки довгий прут, присядьте і швидко ведіть по землі туди і назад: нехай дитина перестрибує через «метелочку». І не забувайте хвалити малюка за кожен вдалий стрибок!


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти