Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="135670"]
Розвиток

Малювання кольоровою манкою: 4 техніки для дітей від 1 року.

Old date: 2018-08-24
Current date: 2022.10.02
New date: 2021.11.13
0
Нетрадиційні сенсорні ігри та заняття - дуже корисні для дітей, оскільки впливають на сприйняття дитиною цього світу та беруть участь.

Нетрадиційні сенсорні ігри та заняття – дуже корисні для дітей, оскільки впливають на сприйняття дитиною цього світу та беруть участь у всебічному ранньому розвитку! Не завжди під рукою є кінетичний пісок – тоді на допомогу прийде звичайна манка, якою можна ще малювати!

малювання манкою

Пропонуємо вам 4 оригінальні техніки малювання для дітей від 1 року, які надовго захоплять малюка, а заразом і батьків!

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Малюнки на манці

З найменшими дітьми намагайтеся малювати на розсипаній на гладкій поверхні манці. Щоб збирання після заняття було менше, вибирайте велику плоску тарілку з бортиками або великий шматок картону, на який можна висипати крупу.


Для початку дайте малюкові повозити ручками по манці, відчути її, намалювати коляки-маляки. Потім приєднуйтесь до гри дитини, своїм прикладом покажіть, що можна намалювати таким чином. Нехай це будуть прості образи: смайлик, чоловічок, метелик, квіточка.

малювання на манці фото

Джерело: static0.vigbo.com

http://bairn.site/wp-content/uploads/2016/02/8467c48097fb61be0383ef016ad0b4ad.jpg

Джерело: bairn.site

Потім можна додати до малювання та навчання. Покажіть дитині як намалювати цифри, літери алфавіту, геометричні фігури. Допомагайте малюкові і запитуйте, куку літеру чи цифру він намалював.

http://alimero.ru/uploads/images/00/63/57/2014/08/04/7900c7_wmark.jpg

Джерело: alimero.ru

Нетрадиційна техніка малювання манкою

З дітьми віком від 2-х років можна починати малювати картини манкою на контрастному тлі. Наприклад, можна пофарбувати яскравою гуашшю одноразову паперову тарілку.

Для малювання знадобиться:

 • яскравий картон
 • клей ПВА
 • пензлик
 • манка

На картоні або фарбованій тарілці намалюйте разом з дитиною контур малюнка клеєм, за допомогою пензлика. Малювати потрібно досить швидко, щоб клей не встиг засохнути. Це може бути квіточка, будиночок, обличчя чоловічка, зірочки та будь-які інші знайомі малюкові образи.

Потім рясно посипте манку на малюнок і залиште на кілька хвилин. Струсіть картон від крупи - контур, на який ви нанесли клей стане об'ємним і красивим! Покладіть картину на підвіконня на 1 годину для повного висихання.

http://jeddahmom.com/2015/05/semolina-painting-for-kids/

Джерело: jeddahmom.com

Щоб кінцевий результат виглядав гарно, намагайтесь малювати клеєм широкі лінії. Так манка краще візьметься та заповнить простір.

http://jeddahmom.com/2015/05/semolina-painting-for-kids/

Джерело: jeddahmom.com

Малювання кольоровою манкою

Щоб малюнок виглядав яскравішим, можна створювати картини за допомогою кольорової манки. Воду для фарбування крупи використовувати не можна, тому що вона відразу перетвориться на густу кашу, і не підійде для використання в іграх та творчості.

Щоб пофарбувати манку необхідно:

 1. Сухий харчовий барвник змішайте із 1 ч. л спирту (або гелю для дезінфекції рук).
 2. Висипте манку з невеликий контейнер і додайте барвник, добре перемішуючи, доки вийде потрібний колір. При цьому спирт має випаровуватися.
 3. Викладіть манку на аркуш паперу так, щоб він не злип.
 4. Якщо грудочки все-таки з'явилися, покладіть крупу до пакета і додайте її качалкою.
https://sites.google.com/site/geometriceskieveliciny/_/rsrc/1433091604958/metodiceskaa-kopilka/cudesa-svoimi-rukami/risovanie-mankoj/imgp2492.jpg?height=265&width=400

Джерело: sites.google.com

У такий спосіб можна підготувати кілька кольорів манки, щоб малюнок був барвистим. Якщо дитина ще не вміє добре малювати, попередньо роздрукуйте готові шаблони малюнків, які потрібно лише розфарбовувати.

Спосіб оформлення такої картини залишився тим самим, але тепер кожну частину малюнка потрібно посипати окремо своїм кольором і чекати, поки він підсохне, інакше кольори перемішаються.

http://photo.7ya.ru/ph/2014/10/6/1412602751549.jpg?rnd=702347072

Джерело: photo.7ya.ru

Хоч робота і трудомістка, зате розвиватиме у дитини посидючість і стане приголомшливим виробом у дитячий садок!

http://jeddahmom.com/2015/05/semolina-painting-for-kids/

Джерело: babyblog.ru

Малювання фарбами на манці

Найскладнішою технікою творчого малюнка за допомогою манки залишається малюнок по білій, приклеєній крупі.

Вам знадобиться:

 • просіяна манка
 • аркуш паперу чи картону
 • пензлик
 • клей ПВА
 • гуаш

Усю поверхню паперового листа змастіть клеєм і посипте товстим шаром світлої, незабарвленої манки. Коли фон висохне, акуратно розбавте гуаш до рідкішої консистенції і малюйте будь-яку картинку на цій шорсткій поверхні. Коли фарба проникає крізь крупи, виходить дуже гарний, мармуровий ефект!

http://www.yarmama.com/images/755.jpg

Джерело: yarmama.com


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (5 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти