Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="119622"]
Розвиток

4 простих заняття для годовасиків: розвиваємо дрібну моторику рук

Old date:
Current date: 2022.11.26
New date: 2016.11.06
0
Перш, ніж дитина буде готова орудувати олівцями, крейдою або пензликом, вона може використовувати свої пальчики, щоб малювати

Перш, ніж дитина буде готова орудувати олівцями, крейдою або пензликом, вона може використовувати свої пальчики, щоб малювати та «писати».

Існує багато різних видів діяльності, які допоможуть нашим малюкам створювати художні шедеври своїми пальчиками, розвиваючи дрібну моторику рук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖРозвиток дрібної моторики дитини. Корисні заняття

 Підготовчий етап

Як матеріал для малювання та «листи» підійдуть різноманітні матеріали: пісок, борошно, пластівці, кольорове тісто для ліплення, вода, безпечні пальчикові фарби і навіть збиті вершки. З'ясуйте, який матеріал більше захоплює малюка. Одним сподобається розводити художнє безладдя, змішуючи і розминаючи в долоньках харчові продукти, іншим принесуть радість гри з водою або тестом.


Можна влаштувати пальчикову творчість на дитячому столику (краще перед прийняттям ванни) або на вулиці, переливаючи крізь пальчики воду, спостерігаючи за крапельками та струмками. Для малювання на піску або муці можна підібрати невелику коробку з низькими бортами. Мама покаже малюкові, як використовувати пальчики, щоб залишати на матеріалі різні сліди та малюнки, зацікавить його своїм власним прикладом, підтримає посмішкою та похвалою.

«Малюнки» на тесті

Однорічному малюкові буде цікаво творити з тестом для ліплення, яке можна стискати, залишати сліди пальчиками, пропускати через долоні, спостерігаючи за тим, як воно змінює форму, як на ньому надруковуються «принти». Зручно розкладати тісто різних кольорів на таці, даючи дитині можливість вибирати та змішувати кольори. Таке захоплююче заняття допоможе весело та з користю провести час.

Влаштовуємо творчий безлад

Навіть якщо вашому малюку ще немає і року, він уже здатний виявити свою фантазію за допомогою пальчикових фарб. Занурте пальчики дитини в фарби і дозвольте йому творити. Нехай залишає свої відбитки на полотні, розмазує фарби долоньками, проводить вперед-назад або по колу.

Ви, напевно, помічали, як вашому малюку подобається повторювати однакові дії: стукати, діставати все з шафки знову і знову, видавати один і той самий звук. Також йому доведеться до душі наносити фарби рухами, що повторюються. Так він відкриває собі зв'язок «дія-результат». Подавайте юному художнику приклад, покажіть різні техніки та надайте свободу дій.

Збагачуємо відчуття

Пальчикова творчість розвиває дрібну моторику руки, а також збагачує знання малюка про властивості різних матеріалів, про різноманітність текстур. Якщо ви візьмете кілька ємностей, наповніть їх, наприклад, рисом, кукурудзяними пластівцями, водою і запропонуйте дитині спробувати вміст на дотик, то помітите, як серйозно він підійде до цього завдання.

Коментуйте його дії, давайте назви матеріалам, що вивчаються, описуйте їх властивості. Так ви даєте дитині чудовий урок розвитку мови та сприяєте формуванню навичок дрібної моторики рук.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Малювання пластиліном – творчість та розвиток дитини
Як підготувати руку дитини до листа?


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти