Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="153960"]
Розвиток

2 поради логопеда для мами дворічки

Old date:
Current date: 2022.12.09
New date: 2017.08.23
0
До редакції журналу надходить багато запитань логопеду від дбайливих мам та тат. Наші експерти відповідають усім батькам. У 2 роки ре

До редакції журналу надходить багато запитань логопеду від дбайливих мам та тат. Наші експерти відповідають усім батькам.

дитина у логопеда

Джерело: плюс.медіор.рф

У 2 роки дитина, звичайно, ще погано розмовляє. Але на деякі логопедичні проблеми батькам треба звертати увагу відразу — інакше вони нікуди не підуть. Чим молодший малюк, тим легше логопеду поставити звуки та правильну мову. Після 6 років це буває вже неможливо.

У нашій рубриці питання-відповідь дає слушні поради мамам Наталія П'ятибратова, логопед найвищої категорії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Веселий зоопарк. Топ-5 логопедичних ігор


Слова у усіченому вигляді

Синові 1 рік 8 місяців. Говорить багато слів, але всі вони „усічені” до 1–2 складів із пропуском літер: акула — ака, екскаватор — еака. Пробує побудувати фразу, але поки що лише з двох слів. Пасивний словник у сина великий. Ми просимо вимовляти слова у усіченому вигляді (хоча перший склад). Галина

Усічені слова для дворічки — річ абсолютно нормальна. А спроби будувати двослівну фразу це дуже добре. З одного боку, ваш „прийом” навчання новим словам шкоди принести не може, але й користі також.

Справа в тому, що малюки не завжди кажуть саме перший склад від слова. Буває, що й одну голосну з будь-якої його частини вибирають, як правило, ударну, а буває і останній склад, і середній і т.д. Тому краще дати можливість дитині самому вичленувати ту істотну частину слова, яку їй легше вимовити, але це можливо, лише називаючи слово цілком. Тому кажіть слово як завжди, а якщо він відмовляється повторити його, заспокойте: „Скажи як можеш. От молодець! А давай попросимо сказати Хрюша”.

Упевнена, що він тонко відчуває вашу оцінку його здібностей, тому, якщо ви зменшите планку очікувань, йому стане простіше накопичувати словник.

Попросіть малюка повторити слово. Нехай спочатку ви кажете „вантажівка”, а малюк може тільки: „Авік” або „Явік”. Незабаром і в нього вийде!

Не вміє жувати!

Моїй дочці 1 рік 10 місяців. Її словниковий запас — близько 20 слів (найпростіших, типу „ма-ма”, „ав-ав”, „дай”, „на” тощо). Дуже активна дитина, багато спілкуємося, граємо, читаємо. Але через алергію я пізно ввела прикорм і почала привчати її до твердої їжі, тому вона досі не вміє жувати (хоча вже є 16 зубів). Якщо їжа недостатньо подрібнена, вона її випльовує. Може, причина в цьому? Що ви рекомендуєте? MamaT

Труднощі з жуванням я поставила б на друге місце. Ваша донька має деяку затримку моторного розвитку. Ви, напевно, знаєте, що моторний і психічний розвиток (в т.ч. мовленнєвий) взаємопов'язані, і одне без іншого у малюків не відбувається.

Завітайте до психоневролога та дитячого масажиста, який володіє логопедичним масажем. Але жувати навчитися треба. Можливо, це не виходить через млявість м'язів мовного апарату (точно це визначить фахівець, який володіє логопедичним масажем). Млявість м'язів призводить до нечіткості звуковимови, пізньої появи звуків. Якщо дочка постійно давиться, можливо у неї близько знаходиться блювотний рефлекс (в області кореня мови). Його можна „відсунути”.

Частіше пропонуйте їй є сухарики (білий сушений хліб), сушіння, бублики і давайте запивати кожен шматочок водою. Так вона привчиться до твердої їжі. Але насамперед слід з'ясувати, що відбувається із загальним розвитком.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Домашня логопедія: вчимося чітко говорити(Частина 1)
Домашня логопедія: вчимося чітко говорити (Частина 2)


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Мітки:
логопед
Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (1 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти