Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="73593"]
1-3, Розвиток

Чому дівчатка швидше розвиваються

0
Дівчатка швидше розвиваються, ніж хлопчики. Про це неодноразово говорили вчені та психологи. Дівчатка розвиваються швидше за хлопчиків Н

Дівчатка швидше розвиваються, ніж хлопчики. Про це неодноразово говорили вчені та психологи.

Дівчинка малює - фото

Fotolia

Дівчата розвиваються швидше за хлопчиків

Нове дослідження експертів з Університету Ставангера показало, що у дівчаток набагато більш розвинена мова та соціальні навички у дитячому садку, ніж у хлопчиків. Норвезькі вчені досліджували понад 100 дітей віком від 30 до 33 місяців. Дане дослідження ґрунтувалося на результатах спостереження співробітників дитсадка за своїми вихованцями.

Так, за словами вихователів у дівчаток швидше виявлялися навички самообслуговування, вони могли самостійно одягнутися та роздягнутися, на відміну від хлопчиків, яким було складно це зробити. 22% маленьких учасниць могли вже повідомити вихователів, коли вони хочуть до туалету. А ось із хлопчиків просилися на горщик лише 7% учасників. Інтерес до горщика виявляли 68% дівчаток та 41% хлопчиків.

Крім того, дівчатка виявились товариськішими. Вони з великим задоволенням брали участь у групових заняттях, виявляли ініціативу та залучали інших дітей у свої ігри. Хлопчики ж вели себе більш замкнуто і як погодиться брати участь у іграх, довго думали, та був вирішувалися.


За словами вчених, такі відмінності пояснюються біологічними факторами, а також очікуваннями, які висуває суспільство до хлопчиків та дівчаток.

Хлопчик та дві дівчинки - фото

Fotolia

коментар психолога

Анастасія Бикова, психолог: «Відмінності у розвитку хлопчиків і дівчаток можна помітити з раннього дитинства. Дівчатка завжди швидше ростуть, активніше грають та йдуть на контакт. У більшості випадків дівчатка також починають швидше розмовляти, у них набагато багатший за словниковий запас. Багато мам хлопчиків турбуються з цього приводу. Але не варто хвилюватись! До п'ятирічного віку хлопчики практично повністю «наздоганяють» однолітків як у розвитку, так і у спілкуванні. І справді, всі ці особливості пояснюються біологічними факторами.

Хлопчик задумався - фото

Fotolia

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Як розвивати увагу у дитини? Топ-8 вправ

Як допомогти дитині гармонійно розвиватись?


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти