Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="277246"]
Харчування

Як сформувати у дитини здорові харчові звички

Old date:
Current date: 2023.03.31
New date: 2023.01.27
0
Харчування сьогодні виконує не лише свою пряму функцію – насичення організму. Ми привыкли їсти з почуття стресу, використовувати їж

Харчування сьогодні виконує не лише свою пряму функцію – насичення організму. Ми звикли їсти з почуття стресу, використовувати їжу як привід і невід’ємний атрибут дружніх та ділових зустрічей. В результаті ми не тільки шкодимо собі, а й спотворюємо харчову поведінку своїх дітей, адже саме з найближчих дорослих — вони беруть приклад. Розібратися з тим, як виховати у дитини здорові харчові звички, допомагає дитячий гастроентеролог медичних центрів Into-Sana Світлана Ружевич.

Джерело: GettyImages

З раннього дитинства батьки разом з педіатром повинні прищеплювати дитині ази здорового харчування як невід’ємного атрибута здорового способу життя. Харчові звички починають закладатися з дуже раннього віку, тому батькам варто запам’ятати основні принципи здорового харчування, і почати їх застосовувати. як тільки дитина починає їсти за загальним столом з дорослими.

 1. Регулярність. Потрібно пояснити дитині, що їда — це обов’язкові прийоми їжі: сніданок, обід, вечеря, і тривале почуття голоду — це не здорово.
 2. Різноманітність. Завдання батьків — зробити так, щоб дитині подобалися різноманітні продукти та страви. Для цього потрібно не обмежувати малюка двома-трьома звичними, основними смаками, а постійно пропонувати нові продукти та їх поєднання.
 3. Адекватність, тобто відповідність кількості їжі енерговитратам дитини.
 4. Безпека. Тут ми говоримо і про базові правила гігієни, такі як миття рук перед їжею, і про уникнення «ненадійних» місць харчування, і про дотримання технології приготування їжі, і про обережне ставлення до незнайомих для дитини продуктів (особливо якщо малюк схильний до алергічних реакцій) .
 5. Естетичне задоволення. Прийом їжі повинен проходити у спокійній атмосфері, за сервірованим столом та обов'язково у гарному настрої.
харчування дитини, чим нагодувати дитину, здорове харчування

Джерело: Fotolia

Що ж робити батькам, щоб допомогти дитині сформувати здорові харчові звички?

 • Не приймайте за дитину рішень, коли саме їй потрібний прийом їжі. Якщо харчування не буде узгоджено з біологічними ритмами та потребами дитини, їй буде дуже складно навчитися відрізняти справжній голод від простого бажання «перекусити чимось».
 • Не використовуйте їжу як нагороду за хорошу поведінку. Наслідки такої «любові через солодке» невтішні — заїдання десертами втоми та стресу у дорослому віці.
 • Звертайте увагу дитини на те, що корисно, а що завдасть шкоди здоров’ю. А головне – підтверджуйте це особистим прикладом. Не їжте самі те, що забороняєте дитині – у сім’ї не повинно бути подвійних стандартів.
харчування дитини, чим нагодувати дитину, здорове харчування

Джерело: Shutterstock

 • Залучайте дитину до процесу приготування їжі. Це підвищить її інтерес до домашнього харчування і виховає повагу до їжі, адже це частинка й її праці.
 • Навчіть дитину описувати страву за запахом, смаком, зовнішнім виглядом. І навпаки, пропонуйте за запахом із кухні вгадати, що сьогодні буде на обід. Такі вправи допоможуть у формі гри сформувати усвідомлене ставлення до їжі.
 • Привчіть дитину до того, що їжа — це красиво. Використовуйте гарний, зручний посуд, сучасне столове приладдя, прикрашайте страви. Подавайте дитині приклад, як користуватися серветкою, не видавати за столом неприємні звуки, не розмовляти з повним ротом, і завжди після їди дякувати за їжу.

Пам'ятайте, що виховання здорової харчової поведінки може тривати роки, тому не варто очікувати швидких результатів. Терпіння, власний позитивний приклад та завзятість обов'язково допоможуть забезпечити вашій дитині здорове майбутнє!Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти