Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="280803"]
Питание

Смачний рейтинг: яка каша без глютену найкорисніша

0
Будь-які зернові - чудове джерело повільних вуглеводів та необхідної клітковини. Відмовившись від деяких круп, що містять клейкови

Будь-які зернові — чудове джерело повільних вуглеводів та необхідної клітковини. Відмовившись від деяких круп, що містять клейковину, можна годувати дитину повноцінно — головне знати, в чому користь кожної каші.

ГРЕЧАНА КАША

Гречка, як це не дивно звучить, не належить до сімейства злакових, що ніяк не зменшує її значення та користь. Існує стійкий міф про те, що в таких країнах як США, Франція, Німеччина та інших гречку не вирощують, але це не зовсім так. Просто вона не займає таке значуще місце у сільськогосподарському виробництві, як інші рослини. А ось Китай, наприклад – визнаний світовий лідер з вирощування гречки та експорту гречки.

Цінність гречки у тому, що всі мінерали та вітаміни у ній добре збалансовані, причому крім заліза, у крупі є вітаміни групи В: В1, В2 і В9 (фолієва кислота). А повноцінний білок гречки містить незамінні амінокислоти метіонін і лізин, причому за їх кількістю гречка значно перевершує інші крупи.


гречка ГРЕЧАНА КАША

Джерело: instagram@cafe_rikko

РИСОВА КАША

Рис не менш багатий повільними вуглеводами, проте поступається гречці за кількістю та складом білка. Однак, нутрієнтами ця каша так само не обділена — у рисі є всі вітаміни групи В, калій, кальцій, фосфор. У меншій кількості – залізо, цинк та селен. Рис практично не містить жирів, але є в ньому досить багато крохмалю, який допомагає травленню, особливо слизовий відвар, що утворюється при приготуванні рису. Рис легко засвоюється і є чудовим джерелом енергії, що зберігається надовго.

Різноманітність сортів рису та способів обробки зерен дозволяють використовувати крупу як для ніжного ризотто, так і для розсипчастого плову. А з рисового борошна готують локшину та інші вироби. До речі, саме з рисової каші педіатри рекомендують починати вводити прикорм дітям із низькою вагою тіла.

Рис може кріпити, тому не варто його пропонувати часто дитині, схильній до закрепів.

рис РИСОВА КАША

Джерело: instagram@cafe_rikko

ПШОНЯНА КАША

Жовті крупинки пшона – плоди злакової рослини під назвою просо. Ця крупа не має жодного відношення до пшениці, а головне – у її складі немає глютену. У жовтих зернятках пшона високий вміст вітамінів: А, групи В, особливо – B1, B2, B5 та PP (В3 або нікотинова кислота). Є залізо, кальцій, калій та цинк.

Вважається, що пшоно сприяє нормалізації кровотворення, допомагає роботі печінки та підшлункової залози, завдяки клітковині нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, проте не варто давати пшоняну кашу часто дітям, схильним до запкрепів.

Приготування пшоняної каші має свої нюанси. Крупу необхідно замочити на 30-40 хвилин у холодній воді, потім перетерти між долонями, звільняючи від зовнішньої плівки і лише після цього залити окропом і варити до готовності.

ПШОНЯНА КАША

Джерело: instagram@webspoon

КУКУРУДЗЯНА КАША

Кукурудзяна крупа відрізняється за рівнем її подрібнення та обробки. Корисних речовин у ній дещо менше, ніж у рисовій та гречаній крупі, проте вона так само містить кілька вітамінів групи В, мікроелементи, зокрема – кремній, необхідний для зміцнення зубної емалі.

Клітковина і повільні вуглеводи так само входять до складу кукурудзяних зерен і круп, а в поєднанні з гарбузом або яблуком, ця каша стає надзвичайно смачною і значно кориснішою.

Важливо враховувати, що однією з властивостей кукурудзяної крупи є її здатність знижувати апетит – це не добре та не погано, але знати про це потрібно. А до плюсів кукурудзяної каші можна віднести, що вона практично не викликає алергічних реакцій і допомагає зупинити або не допустити гнильні процеси в кишечнику і шлунку.

КУКУРУДЗЯНА КАША

Джерело: instagram@retsepty3238


Мнение редакции может не совпадать с мнением автора статьи.

Использование фото: П.4 ст.21 ЗУ "Об авторских и смежных правах - "Воспроизведение с целью освещения текущих событий средствами фотографии или кинематографии, публичное сообщение или сообщение произведений, увиденных или услышанных во время таких событий, в объеме, оправданном информационной целью."

Телеграм канал

Понравилась статья? Оцените:
12345 (Пока оценок нет)
Загрузка...
Комментарии
  • На сайте
  • Отзывы в Facebook

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Наши проекты