Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="7085"]
Харчування

Ягідний прикорм: основні правила введення ягід у раціон дитини

Old date: 2017-06-07
Current date: 2023.02.04
New date: 2019.06.07
0
Ягідний прикорм, мабуть, найсмачніший і тому мами іноді кваплять час, прагнучи порадувати малюка. Не поспішайте: ягоди мають

Ягідний прикорм, мабуть, найсмачніший і тому мами іноді кваплять час, прагнучи порадувати малюка. Не поспішайте: ягоди мають дуже високу біологічну активність, надзвичайно багаті на вітаміни мінерали. І організм дитини може бути готовим прийняти все це багатство без проблем.

перший прикорм

Джерело: Instagram @runews24_ru

Ягідний прикорм вводиться в раціон дитини серед останніх. Багато педіатрів рекомендують знайомити малюка з ягодами після року, ближче до півтора. І найзвичніші для нас полуниця і малина виявляються, на жаль, серед останніх.

Не маємо часу читати статтю зараз? Ми надішлемо на вашу пошту!

Ягідний прикорм: із чого почати?

Для введення ягідного прикорму в раціон дитини є суворі правила черговості. І вони такі:

шовковиця - цю ягоду можна пропонувати дітям у 1-2 роки. А білі сорти шовковиці деякі педіатри допускають як ягідний прикорм ще до року. Але завжди попереджають, що потрібно бути дуже уважними до стану дитини. Шовковиця дуже корисна для дитячого організму завдяки високому вмісту калію і незрівнянно рідше викликає алергічні реакції завдяки нижчому вмісту корисних, але досить агресивних по відношенню до ШКТ дитині, органічних кислот.


Чорниця та лохина у ягідний прикорм малюка можуть бути включені у 1,5-2 роки. Але слідкуйте за стільцем дитини - обидві ягоди можуть кріпити кишечник дитини.

Смородина, поричка, аґрус — із цими ягодами дитину можна знайомити у 1,5-2 роки. Але будьте обережні - всі ці ягоди багаті на органічні кислоти, які можуть травмувати слизові.

Ягідний прикорм: правила введення

Джерело: pixabay.com

Черешню та вишню дитина може спробувати у 2-3 роки. Спочатку давайте дитині черешню, причому світлих сортів. Вона м'якше впливає на шлунок малюка завдяки нижчому вмісту органічних кислот.

полуницю можна вводити у меню малюка не раніше 3-4 років. Такі пізні терміни запровадження зумовлені високою алергенністю цієї чудо-ягоди.

малина може з'явитися у меню малюка у 3-4 роки. Незважаючи на солодкий смак і м'якість, малина досить ризикована ягода для малюка через високий вміст у ній вітаміну С, а також через насіння, яке може дратувати слизову оболонку малюка.

Малина в раціоні малюка

Джерело: Рixabay

7 правил запровадження ягідного прикорму

1.Перший обсяг ягід, як і для будь-якого першого прикорму, починаємо з кінчика чайної ложечки. Якщо дитина отримує першу порцію ягід після року, обсяг може бути до повної чайної ложки. За 5 днів. дозволяється призвести до фізіологічної норми відповідно до віку.

2. Цілі ягідки можна давати дитині тільки після того, як вона навчиться жувати.

3. Якщо дитина отримує близько 40 г ягідного прикорму, то фруктове пюре цього дня вже давати не варто.

4. Свіжі ягоди можна поєднувати з йогуртом, сиром, а кефір можна розбавляти свіжим ягідним соком. Сподобатися малюкові може і фруктово-ягідний салат з 10% вершками з дитячого харчування або з йогуртом. Але не варто готувати це заздалегідь - краще ягоди їсти лише свіжими, щоб не втратити вітамін С.

5. Не треба годувати дитину ягодами "на зиму". Об'єм понад норму може спричинити пронос або бродіння в кишечнику. При дисметаболічній нефропатії (підвищеному виділенні із сечею солей-оксалатів) надлишок вітаміну С лише посилить процес камнеутворення у нирках. Великий обсяг вітаміну С у обліпихі, чорній смородині та шипшині.

6. Якщо у дитини харчова алергія, то до ягідного меню не повинна входити полуниця, суниця, малина. У мінімальному обсязі дозволена ожина, чорна смородина, журавлина, чорниця, брусниця. Можна давати білу смородину, червону смородину, аґрус.

7. Дітям з гастритом не можна давати кислі ягоди (журавлину, кизил, брусницю).

введення ягід у раціон дитини

Джерело: Fotolia

Ягідний прикорм після ретельної обробки!

Прийнявши рішення про введення ягідного прикорму, дотримуйтесь правил безпеки. Тобто обов'язково довго промивайте ягоди під проточною водою, а потім обдайте окропом. Це допоможе запобігти кишковим інфекціям. І пам'ятайте, що чим довше зберігаються ягоди після збирання, тим менше корисних речовин.

Ягоди можна давати дитині у вигляді компотів, негустих киселів. З віком можна пропонувати желе або мус із ягід. Зверніть увагу, що для компоту тверді ягоди кидаємо вже в цукровий сироп, що кипить, і знімаємо з вогню через 5 хв. А м'які ягоди укладаємо по філіжанках, тільки заливаємо теплим сиропом і охолоджуємо.

Включивши в раціон дитини ягоди, ви підвищите апетит, сприяєте кращому засвоєнню їжі, запобіганню запорів, проведете профілактику серцево-судинних захворювань та онкології.Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Редактор

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (4 оцінок, середнє: 5,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти