Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
[artlabel id="93822"]
Харчування

Грудне молоко після року: міф про марність

Old date:
Current date: 2022.06.26
New date: 2017.07.05
2
Жінці часто доводиться чути цей аргумент, мовляв, після року немає сенсу годувати, бо молоко вже не має користі, воно майже

Жінці часто доводиться чути цей аргумент, мовляв, після року немає сенсу годувати, бо молоко вже не має користі, воно майже як вода. Виявляється, це груба помилка, майже невігластво, якщо врахувати ту кількість досліджень, які спростовують цей міф.

Грудне годування

Burda Media

Якщо відкинути всі психологічні моменти та розцінювати годування груддю виключно як їжу, рано чи пізно під впливом оточуючих виникне питання: чи є користь у молоці після року?
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Найзручніші пози для годування груддю: вибираємо найкращу

Ізраїльським дослідженням, що доводять, що після року молоко стає жирнішим, ніж у перші місяці життя малюка, вже більше 10 років, але, на жаль, маркетинг сильніший за науку, і міфи продовжують популяризувати. Після року більшість годівель замінюються їжею із загального столу, але грудне молоко при цьому приносить користь малюкові вже не кількістю, а якістю, точніше його поживністю. Так, перші півроку годування жирність жіночого молока в середньому становить максимум 7,3%, а після року – 10,6%.


Молоко (фото Burda Media)

Burda Media

Також не варто забувати про природні ферменти лактоферину та лізоциму, кількість яких зростає, чим довше годувати малюка. Лактоферрин бере участь у моделюванні імунітету, він має антибактеріальну, антивірусну і навіть антигрибкову дію, не дозволяючи хвороботворним агентам розвинути хворобу до серйозних ускладнень. Лізоцим – природний антисептик, він захищає від кишкових інфекцій, що дуже актуально для однорічної дитини, яка тягне все до рота.


Мами, які відлучали дітей на рік або близько року, помічали, що малюк раптово починав хворіти на звичайні інфекції, що не припиняються певний період часу. Це пов'язано з тим, що організм малюка ще не здатний самостійно виробляти достатню кількість лактоферину, необхідного для підтримки імунітету на потрібному рівні.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
4 важливі причини годувати дитину грудьми
Як організувати годування груддю на вимогу


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених або почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (4 оцінок, середнє: 4,00 з 5)
Завантаження ...
Поділитися:
Коментарі
 • На сайті
 • Відгуки у Facebook

2 коментарі на «“Грудне молоко після року: міф про марність”»

 1. Аватар Ірина:

  Щодо хворобливості – не правда. Я доньку перестала годувати грудним молоком у 1,1 рік, а хворіти вона почала з 2 років відразу, як пішла в садочок.

  Відповісти
  • Аватар Kira Petrakovskaya:

   Ірина, дякую за ваш коментар, все дуже індивідуально, так, садок - непросте випробування для батьків та імунної системи дитини. Але поступово все нормалізується, імунітет зміцніє, донька хворітиме менше.

   Відповісти

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти
x