Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="87963"]
1-3, 3-7, Здоров'я, Здоров'я

Мокра постіль: 4 основні причини енурезу

0
Що ні ніч, то мокра постіль! Щоранку прання. Неприємно для малюка, клопітко для матусі. Розкажіть лікарю про таку проблему

Що ні ніч, то мокра постіль! Щоранку прання. Неприємно для малюка, клопітко для матусі. Розкажіть лікарю про таку проблему у дитини, не проґавте час, коли дитині ще неважко допомогти

ім'яний

Вилікувати дитину від нічного нетримання сечі – енурезу – тим простіше, чим вона молодша. Ставтеся до цієї проблеми так само, як і до будь-якої іншої нездоров'я дитини. Обов'язково розкажіть про все педіатру, але візитом до нього не обмежуйтесь, адже лікуванням нічного нетримання сечі займаються і дитячі неврологи, і нефрологи. Консультація цих фахівців необхідна, щоб з'ясувати причину захворювання та підібрати терапію.

Час турбуватися


Мимовільне сечовипускання ночами може продовжуватися у дітей до 3-4 років, і припиняється воно не відразу, а поступово. Навіть чотирирічні малюки іноді прокидаються в мокрому ліжку, особливо якщо пізно повечеряли, пили воду на ніч або заснули перезбудженими. Діти цього віку ще не вміють належним чином контролювати сечовипускання. Вашій дитині вже виповнилося 5 років, а нічого не змінюється? Схоже, йдеться про нічний енурез. Нетримання сечі може бути викликано різними причинами.

1. Уразлива психіка

Психогенні порушення виявляються у половини дітей із подібною проблемою. Виникає нетримання, коли дитині стає психологічно некомфортно. Що це означає? Допустимо, народився в сім'ї другий малюк, і старший почувається занедбаним, а в результаті – енурез! Так само може вплинути на тендітну нервову систему дитини розлучення батьків або розлука з ними, коли домашньому малюкові доводиться йти в садок або жити у бабусі. Іноді навіть радісні події: поїздка в цирк, прихід гостей, покупка конструктора, про якого дитина давно мріяла, — можуть спровокувати епізод нічного енурезу.

Порада. Покажіть дитину дитячому психологу чи психоневрологу — вони допоможуть малюкові впоратися із цією проблемою.

2. Виновата спадковість

У когось із батьків у минулому були епізоди нічного нетримання сечі? Тоді схильність до цього розладу цілком могла передатися дитині.

Порада. Обов'язково розкажіть лікареві про спадкові фактори ризику – дитині може знадобитися додаткове обстеження та активна терапія.

3. Аденоїди і не тільки

Неймовірно, але факт: 15% випадків нічного нетримання сечі у дошкільнят пов'язано з аденоїдами, які нерідко розростаються у носоглотці між 3 та 5 роками. Вони викликають венозний застій у судинах мозку та його оболонок, сприяючи розвитку енурезу. До того ж результату ведуть хронічний тонзиліт, зараження глистами, хвороби нирок, шлунка, кишківника тощо.

Порада. Не дивуйтеся, якщо педіатр направив дитину до лор-лікаря та інших фахівців, а аналіз сечі попросив доповнити дослідженням крові та калу на яйця гельмінтів. Не виключено, що нетриманням сечі організм сигналізує про хворобу, що розвивається. Якщо усунути і енурез пройде без сліду.

4. Нирки не в порядку

Хвороби сечостатевої системи можуть виявлятися мимовільним сечовипусканням уві сні: у хлопчиків - при звуженні крайньої плоті (фімозі) або сечівника, у дівчаток - при запальних захворюваннях нирок і деяких вроджених аномаліях.

Порада. Покажіть хлопчика, який страждає на енурез, дитячого уролога, а дівчинку — дитячого гінеколога (ці фахівці є в районній поліклініці). І рентген хребта варто було б зробити! Неправильний розвиток поперекових сегментів спинного мозку, що відповідають за роботу сечового міхура, іноді стає причиною енурезу, що не піддається лікуванню.

Дволикий енурез

Залежно від причини енурезу та стану нервової системи лікарі зазвичай виділяють два види нетримання сечі: невротичне та неврозоподібне. Розберемося на відмінностях.

1. Невротичний енурез виникає після раптового емоційного потрясіння. Такий розлад сечовипускання часто поєднується з іншими проявами неврозу: заїканням та тиком.

2. Неврозоподібний енурез пов'язаний із затримкою формування нервових механізмів, що контролюють роботу сечового міхура.
Порада. Поспостерігайте, чи міцно спить малюк, - ці відомості допоможуть лікарю визначити тип енурезу та підібрати ключ до лікування. Хворі на неврозоподібне нетримання зазвичай сплять мертвим сном, і центр контролю не реагує на сигнали сечового міхура.

 


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти