Моя дитина – онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини чи підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Мій Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="191572"]
1-3

Медогляд перед садком 2018: потрібен чи ні

0
У МОЗ відповіли, яка довідка потрібна для зарахування до дитячого садка у 2018 році і чи необхідний медогляд. З березня 2018 року МОЗ від

У МОЗ відповіли, яка довідка потрібна для зарахування до дитячого садка у 2018 році і чи необхідний медогляд.

У МОЗ відповіли, яка довідка потрібна для зарахування до дитячого садка у 2018 році.

Джерело: pixabay.com

З березня 2018 року МОЗ відмінило «медичну карту дитини» (форма № 026/о), замінивши її одним документом, тепер при вступі дитини до першого класу потрібно принести лише одну довідку, яку виписує ваш педіатр чи сімейний лікар. Це форма №086-1/о, яка називається «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду».

Якщо ви вперше зважилися відправити малюка в дитячий садок, все ще простіше - вам знадобиться звичайна довідка від вашого педіатра або сімейного лікаря, що дитина здорова і може відвідувати дитячий садок. При цьому жодні додаткові обстеження або огляди фахівців не потрібні.

У МОЗ відповіли, яка довідка потрібна для зарахування до дитячого садка у 2018 році.

Джерело: Shutterstock

У пояснювальному листі МОЗ пояснює, які довідки потрібні, а які не мають права вимагати при вступі малюка до 6 років у садок:


Оскільки до закладів дошкільної освіти приймають дітей віком від 1 року, періодичність медичних оглядів дітей цієї вікової групи регулюється наказом МОЗ України від 20.03.2008 №149, яким передбачено лише огляд лікарем, який спостерігає за дитиною за місцем проживання – педіатром чи сімейним лікарем. Додаткові огляди лікарями-спеціалістами та додаткові обстеження (лабораторні, інструментальні та інші) здорової дитини не передбачені цим наказом та проводяться лише за показаннями, обґрунтованими письмово в історії розвитку дитини, та за умови поінформованої згоди батьків (опікунів) або їх законних представників.

У довідці, виписаній педіатром або сімейним лікарем, який спостерігає вашого малюка, повинні бути зазначені такі дані про дитину:

  • прізвище, ім'я, по батькові дитини;
  • дата народження;
  • місце проживання;
  • інформація про стан здоров'я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти;
  • якщо дитина має якесь захворювання, то за рішенням одного з батьків у цій довідці може бути зроблено відповідний запис;
  • якщо ж батьки вирішать не вказувати у довідці про діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру.

Крім того, вам знадобиться довідка форми № 063/о «Карта профілактичних щеплень«, в якій фіксується вся необхідна інформація про вакцинацію, ревакцинацію та результати туберкулінових проб (проба Манту).


Думка редакції може збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії чи кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар або відгук

Вашу адресу email не буде опубліковано. Обов'язкові поля позначені *

Наші проекти