Моя дитина - онлайн журнал для сучасних батьків Сайт для батьків та майбутніх мам. У вас є питання про материнство, виховання дитини або підготовку до пологів? Ми маємо відповіді на все! Купа практичних порад та відгуків від реальних мам. Що зробити обов'язково, а чого краще не робити – ми підкажемо. Моя Дитина – портал успішних мам в Україні!
UA
RU
[artlabel id="52836"]
1-3, Виховання, Дитяча психологія

Як допомогти дитині позбутися страхів? Поради психолога

0
Одні страхи народжуються разом з малюком, інші він "набуває" з часом... Чого ж боїться ваше маля? Гучних звуків, грози, лікар

Одні страхи народжуються разом з малюком, інші він „набуває” з часом… Чого ж боїться ваше маля? Гучних звуків, грози, лікарів, незнайомців? У будь-якому випадку можна допомогти дитині позбутися неприємного страху і розправити крильця!

 

Дитина боїться (Фото: ЦФА Бурда)

Дитина боїться (Фото: ЦФА Бурда)

Якщо дитина боїться. ЛІКАРІВ

Страх і недовіра до людей у ​​білих халатах можуть бути пов'язані з больовими відчуттями, які випробовуються під час медичного обстеження. Поясніть малюкові, що обов'язок лікаря допомагати нам боротися з хворобами, тому не варто бачити в ньому ворога. Не обманюйте малюка, коли він запитає вас про те, що на нього чекає. Якщо має бути хвороблива процедура, чесно попередьте малюка про те, що йому може бути боляче, але неприємні відчуття незабаром пройдуть. Після закінчення процедури похваліть сина чи доньку за терпіння та хоробрість.
Порада психолога. Переключити увагу дитини з її страху на щось інше. Чекаючи черги у поліклініці, наприклад, почитайте малюкові книжку.


Якщо дитина боїться. ГРОЗИ

Щойно почувши гуркіт грому, малюк лякається, плаче, шукаючи захисту у дорослих. Це зрозуміло: спалахи блискавки так яскраво і раптово спалахують у небі (саме ця раптовість і лякає малюка), а грім гуркоче так оглушливо.
Порада психолога. Дотримуйтесь спокою і, помітивши, що малюк здригається від гуркоту грому, поясніть йому, що це лише природне явище, таке ж, як веселка та сонечко. Можна відволікти малюка читанням книги або цікавою грою, давши зрозуміти, що він у безпеці. Дізнавшись з метеопрогнозу про грозу, що наближається, не варто йти гуляти. Краще перечекати грозу вдома, у безпеці. А якщо стихія розгуляється вночі і малюкові буде страшно, нехай спить разом з вами.

Якщо дитина боїться. ТЕМРОТИ

малюк не може спати без світла, у темряві йому мерехтять всякі чудовиська. Що робити? Насамперед: у жодному разі не потрібно висміювати цей страх. Слова „Треба ж, ти вже такий великий, а боїшся темряви!” можуть ще більше налякати малюка. Це ми, дорослі, твердо знаємо, що жодних потвор, що ховаються у нас під ліжком, бути не може.
Порада психолога. Купуйте світильник і повісьте його над ліжком крихти. Якщо страх довго не зникає, то батькам буде корисно взяти участь у пошуках чудовиськ. А щоб остаточно переконати малюка в тому, що йому нічого не загрожує, можна дати йому пляшечку з водою та запропонувати облити чудовиськ у разі їх появи. Поясніть, що вони злякаються і втечуть. Головне, щоб малюк відчував вашу підтримку.

Якщо дитина боїться. ЗАЛИШИТИСЯ БЕЗ БАТЬКІВ

Малюк ні в якому разі не погоджується залишитися вдома без мами або тата, гірко плаче, коли вас довго немає. Причина проста – ваше чадо думає, що ви покинули його назавжди. Але як бути, якщо вам терміново треба піти, а дитина має залишитися з бабусею чи нянею?
Порада психолога. Перед тим як залишити малюка з нянею або бабусею, постарайтеся приблизно розрахувати час вашої відсутності. Крихітка набагато спокійніше відреагує на попередження "Я піду на півгодини", ніж на такі ваші слова: "Мені потрібно піти на деякий час, спонукайте з татом". Покажіть йому цей відрізок часу на годиннику, скажіть, що коли стрілочки стоятимуть на цих цифрах, ви повернетеся. По можливості повідомляйте малюку, куди ви відлучаєтеся (до лікаря, магазин) і т.д.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-3 помилки у вихованні дітей

 


Думка редакції може не збігатися з думкою автора статті.

Використання фото: П.4 ст.21 ЗУ "Про авторські та суміжні права - "Відтворення з метою висвітлення поточних подій засобами фотографії або кінематографії, публічне повідомлення або повідомлення творів, побачених чи почутих під час таких подій, в обсязі, виправданому інформаційною метою. "

Телеграм канал

Сподобалася стаття? Оцініть:
12345 (Поки що оцінок немає)
Завантаження ...
Коментарі
  • На сайті
  • Відгуки у Facebook

Додати коментар

Вашу адресу email не буде опубліковано.

Наші проекти